24 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

A jednak kolej stanie

8 marca 2017 r.

Pociągi w Radzyniu? Być może już w czerwcu!


fot. KN

Jest nadzieja, że pociągi InterCity relacji Lublin - Warszawa już od czerwca zatrzymywać się będą na stacji w Bedlnie Radzyńskim. Takie deklaracje ze strony przedstawicieli władz różnych instytucji związanych z transportem kolejowym padły podczas spotkania roboczego.

Zapowiedź włączenia się w przedsięwzięcie padła ze strony włodarzy gminy, miasta i powiatu. To, czy pociągi na stałe zatrzymywać się będą w Bedlnie, zależy od mieszkańców - a konkretnie od tego, czy będą korzystać ze stacji.

O wadze spotkania świadczyć może liczna obecność przedstawicieli władz samorządowych, wojewódzkich oraz różnych instytucji związanych z transportem kolejowym. W spotkaniu roboczym oprócz zainteresowanych mieszkańców uczestniczyli m.in.: prezes Stowarzyszenia Ekspertów i Menadżerów Transportu Szynowego Józef Marek Kowalczyk, dyrektor PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie Zygmunt Grzechulski, naczelnik działu sprzedaży Przewozów Regionalnych sp. z o.o. Zofia Dziewulska, naczelnik PKP Nieruchomości Witold Stonio, doradca wojewody lubelskiego Konrad Sawicki, Jarosław Kwasek, wójt Wiesław Mazurek, burmistrz Jerzy Rębek, starosta Lucjan Kotwica.

Okno na świat

Stacja w Bedlnie Radzyńskim jest nieczynna od 20 lat. Od tego czasu uległa znacznej degradacji. Pociągi mogłyby być oknem na świat dla Radzynia i okolicznych gmin, a przynajmniej znacznie ułatwić komunikację ich mieszkańcom. Okazją do wznowienia ruchu - przynajmniej na dwa lata - jest remont obecnej trasy kolejowej z Lublina do Warszawy. Od czerwca pociągi na tej trasie będą jeździć przez Lubartów, Parczew, Łuków, a także przez Bedlno Radzyńskie, ale tu pierwotnie nie zaplanowano przystanku. Jak wiadomo, starania władz samorządowych o to, by kolej zatrzymywała się w Bedlnie, trwały od marca 2016 r.

Kluczowa jest frekwencja

Dyrektor PKP PLK S.A. w Lublinie Z. Grzechulski podkreślił wielkie zasługi w podjęciu tematu uruchomienia stacji kolejowej w Bedlnie pochodzącego z gminy Radzyń - a konkretnie z Płudów - Józefa Kowalczyka: - Położył się w pokoju prezesa przewozów InterCity Marka Chraniuka i powiedział, że nie ruszy się stąd, dopóki ten nie wyda decyzji o zatrzymaniu się pociągów w Bedlnie - zdradził dyrektor Z. Grzechulski. Przekonywał też mieszkańców, że do utrzymania stacji kluczowa jest frekwencja: - Waszą rolą jest pokazanie, że pociąg nie na darmo przejeżdża przez tę stację i zatrzymuje się na niej - zwrócił się do miejscowych.

Zadania rozdzielone

Finałem spotkana były ustalenia wstępne, których celem jest doprowadzenie stacji do stanu używalności. Kolej m.in. wymieni słupy oświetleniowe, poukłada kable i zmodernizuje peron.

Remont elewacji, dachu oraz stolarki okiennej - to m.in. zadania, jakie weźmie na siebie spółka PKP PLK S.A. Samorządy mają zapewnić komunikację między stacją w Bedlnie a Radzyniem oraz zadbać o wnętrze stacji

KN

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


IV Integracyjny Piknik Rodzinny
W niedzielę, 25 czerwca, o 11.30, na placu przy kościele św. Teresy w Siedlcach rozpocznie się IV Integracyjny Piknik Rodzinny ph. Jesteśmy tacy sami. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Mgiełka.
więcej »
Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 49,1-6; Ps 139,1-3.13-15
Ewangelia:
Łk 1,57-66.80

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR