28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Region

16 marca 2017 r.

Przegląd tuż, tuż…

Bialskie starostwo powiatowe wspólnie z wójtem gminy Sosnówka oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sosnówce zapraszają do udziału w Powiatowym Przeglądzie Tradycji Wielkanocnych.

Odbywające się po raz szósty spotkanie jest okazją do prezentacji działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju zdobienia pisanek, a także samodzielnego wykonywania palm wielkanocnych. Podczas przeglądu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą pisankę i palmę wielkanocną. Z kolei rywalizacja o najładniejszy stół wielkanocny będzie jedną z niewielu okazją promocji tradycyjnych potraw i dekoracji związanych z nadchodzącymi świętami. W trakcie odbywającej się 2 kwietnia w Szkole Podstawowej w Sosnówce imprezy nie zabraknie również tradycyjnego kiermaszu, gdzie będzie można kupić wielkanocne wyroby artystyczne.

Szczegółowe regulaminy konkursów są dostępne na stronie internetowej gminy Sosnówka pod adresem www.sosnowka.pl. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 24 marca. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR