24 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Danuta, Emilia, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

ŁOSICE

17 marca 2017 r.

Pieśni Wielkopostne

Na sobotę, 25 marca, niedzielę, 26 marca, w łosickich parafiach zaplanowano koncerty wprowadzające w tematykę Wielkiego Postu.

Jak przekonują organizatorzy - burmistrz Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury proboszczowie ks. kan. Sławomir Kapitan i ks. Edward Boruc - improwizacje muzyczne nt. pieśni pasyjnych to propozycja zatrzymania się nad bogactwem wielkopostnych tradycyjnych pieśni kościelnych, wspólnej modlitwy i zadumy nad Męką Pańską. Śpiewana podczas koncertu, Koronka do Miłosierdzia Bożego jest szansą na kontynuację Roku Miłosierdzia, którego przesłanie nie przestaje być aktualne nawet po uroczystym zamknięciu „bram miłosierdzia” w kościołach całego świata. Koncerty pt. „Pieśni Wielkopostne” odbędą się: 25 marca, o 17.45, w kościele dolnym pw. Twórcy Świętej; 26 marca, o 19.00, w kościele pw. św. Zygmunta Króla odbędzie się po raz pierwszy koncert

W koncercie udział wezmą: Monika Kowalczyk - śpiew; Paweł Odoszewski - fortepian, aranżacje; Janusz Smyk - saksofony; Piotr Zygma - bass; Piotr Dylan Sidorowicz - perkusja.

TN

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


IV Integracyjny Piknik Rodzinny
W niedzielę, 25 czerwca, o 11.30, na placu przy kościele św. Teresy w Siedlcach rozpocznie się IV Integracyjny Piknik Rodzinny ph. Jesteśmy tacy sami. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie Mgiełka.
więcej »
Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Iz 49,1-6; Ps 139,1-3.13-15
Ewangelia:
Łk 1,57-66.80

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR