28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Gmina Trzebieszów

18 marca 2017 r.

Zapisz się na Sowią Noc

Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, władze gminy Trzebieszów oraz nieformalna grupa „Sowa mądra głowa” zapraszają dzieci oraz młodzież wraz z rodzicami na spotkanie edukacyjne z sowami.

„Sowia Noc” odbędzie się w piątek, 31 marca, w Szkole Podstawowej w Szaniawach. Początek - o 15.45. Jak informują organizatorzy, program spotkania jest bardzo bogaty. Zaplanowano m.in.: warsztaty budowy budek lęgowych dla sów, prezentację wyników badań ich diety oraz opowieści o wierzeniach związanych z tymi ptakami. Będą również pokazy sokolnicze z udziałem płomykówki, puszczyka mszarnego i puchacza, projekcja filmu „Sowy Polski” Artura Tabora i diaporama autorstwa fotografika przyrody Cezarego Pióry „Sowa mądra głowa” oraz rodzinny konkurs o sowach. Miłośnicy ptaków wezmą także udział w wycieczce terenowej i nocnym nasłuchiwaniu sów. Liczba uczestników jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Należy je składać - po wcześniejszym pobraniu ze strony Towarzystwa Przyrodniczo-Historycznego „Orlik”- przesyłając wypełniony i podpisany skan karty na adres: sekretarz@trzebieszow.gmina.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać u sekretarza gminy Sławomira Smolaka - nr tel. 509-199-705.

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR