24 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 47
23-29 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

Iskra miłości

25 kwietnia 2017 r.

Miłosierdzie ogarnęło świat


fot. AWAW

W Niedzielę Miłosierdzia do kościoła pw. bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej uroczyście wprowadzono relikwie św. s. Faustyny. Aktu instalacji dokonał proboszcz parafii ks. prałat Janusz Onufryjuk. Relikwie apostołki Miłosierdzia Bożego zostały wniesione do świątyni podczas śpiewu Koronki. Po modlitwie proboszcz pobłogosławił nimi wszystkich zebranych. Poinformował też, że są to relikwie pierwszego stopnia (cząstka pobrana z kości św. s. Faustyny).

Do Białej Podlaskiej trafiły prosto z łagiewnickiego klasztoru. Ich autentyczność potwierdzają siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Po instalacji rozpoczęła się Msza św. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. J. Onufryjuk. Podkreślał, że kult Miłosierdzia Bożego rozszerza się po świecie coraz mocniej. Ciągle przybywa kościołów i kaplic noszących takie wezwanie.

- Ten kult rozpowszechniał się bardzo mocno i szybko. Nie przeszkodziła w tym nawet II wojna światowa. Wiadomo, że w czasie zawieruchy wojennej na wielu placach, podwórzach i w świątyniach modlono się słowami Koronki podyktowanej przez Jezusa s. Faustynie. Kult Miłosierdzia rozszerzał się wszędzie tam, gdzie mieszkali Polacy, gdzie posługiwały polskie zgromadzenia, ale największy wpływ na jego propagowanie miał św. Jan Paweł II, który już jako młody mężczyzna w czasach pogardy, deptania godności człowieka i wielkiego okrucieństwa przychodził do Łagiewnik w drewniakach. Potem jako papież ukazywał światu Jezusa Miłosiernego i upowszechnił orędzie przekazane przez s. Faustynę. U schyłku swojego pontyfikatu ponownie przybył do Łagiewnik, by poświęcić tamtejszą bazylikę i zawierzyć świat Bożemu Miłosierdziu - głosił ks. prałat. Cytował Ojca Świętego, który zaznaczył: „Czynię to z gorącym pragnieniem, by orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem s. Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście”.

- Niech obecność relikwii s. Faustyny będzie iskrą zapalającą w nas miłosierną miłość. Bez niej nie ma życia. Niech to dzieje się w naszej świątyni i całej rodzinie parafialnej - zakończył ksiądz prałat. Po Eucharystii można było ucałować relikwie apostołki Bożego Miłosierdzia. Relikwiarz z fragmentem jej doczesnych szczątków został wystawiony do uczczenia w ciągu Tygodnia Miłosierdzia.

AWAW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż fotografii


Do 5 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach można oglądać wystawę fotografii „Siedlce - moje miasto” Jarosława Grudzińskiego. - Autor wystawy jest mistrzem w operowaniu światłem, a Siedlce na jego zdjęciach wyglądają przepięknie - podkreślił podczas wernisażu wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki. [fot. KK]

FOTOGALERIA

Pogrzeb ostatniego wyklętego


W Trzebieszowie pochowano ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego - chor. Antoniego Dołęgę, ps. Znicz. Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo - napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda. Żołnierz AK i WiN ukrywał się aż do śmierci w 1982 r. Jego szczątki odnaleziono w czerwcu tego roku w miejscowości Popławy-Rogale w gminie Trzebieszów. Bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy św. pogrzebowej A. Dołęgi 19 listopada, powiedział, że po 35 latach od jego śmierci nadzieje o wolności ojczyzny się spełniły. [fot. MG]

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
Lekarstwo nieśmiertelności
Ojcowie Kościoła uważali Eucharystię za źródło wszystkiego: Kościoła, zbawienia naszego ciała, powołania stworzenia i materii.
więcej »
 

SONDA

 

Żołnierze wyklęci są dla mnie...

symbolem bezgranicznej miłości do ojczyzny

wyrazem świadomości, że komunizm zniewala

przykładem idealizmu, który prowadził do śmierci

dowodem na to, że prawda historyczna zawsze ujrzy światło dzienneLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
1 Mch 4,36-37.52-59; 1 Krn 29,10-12
Ewangelia:
Łk 19,45-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR