19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej

2 maja 2017 r.

Znamy zwycięzców


fot. ARCHIWUM

Ponad 100 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej, który odbył się 25 kwietnia. Konkursową rywalizację poprzedziły - skierowane do uczestników - słowo i modlitwa bp. Piotra Sawczuka, który podkreślił ogromny wpływ Pisma Świętego na kształtowanie życia. Następnie głos zabrał Kamil Sulej.

K. Sulej jest dyrektorem Oddziału Okręgowego katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie, który zaprezentował dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej na terenie całej Polski

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły tegorocznego zakresu merytorycznego, czyli: Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Po zakończonym etapie pisemnym na uczestników czekało wyjątkowe spotkanie z ks. Maciejem Majkiem - ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, które przebiegało ph. „Dlaczego mam się angażować w Kościele?”. Prelegent zwrócił uwagę na kształtowanie się duchowości młodego człowieka oraz roli, jaką młodzi powinni pełnić w Kościele. Następnie wszyscy udali się do katedry, by wziąć udział w Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów konkursu.

Weronika pierwsza

Etap ustny zakończył się zwycięstwem Weroniki Mroczek z Siedlec, drugie miejsce zajął Marek Łysiak z Garwolina, a na trzecim znalazł się Tomasz Waszkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. To oni będą reprezentować diecezję siedlecką podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

Weronikę Mroczek z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach do konkursu przygotowywała s. Bożena Wetoszka. Zdobywca drugiej noty Marek Łysiak reprezentował Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, a w przygotowaniach pomógł mu ks. Artur Zbański. Tomasz Waszkiewicz, który triumfował na trzecim miejscu, reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, a nad przygotowaniami czuwała s. Anna Cebulska.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. Rafał Pietruczuk – przewodniczący, oraz członkowie: ks. Piotr Mazurek oraz Michał Zborowski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią, które odbędzie się w Częstochowie.

Najlepsi mają szansę zdobyć indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych. Nagrodami są również pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

KS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR