20 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
17-23 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej

2 maja 2017 r.

Znamy zwycięzców


fot. ARCHIWUM

Ponad 100 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej, który odbył się 25 kwietnia. Konkursową rywalizację poprzedziły - skierowane do uczestników - słowo i modlitwa bp. Piotra Sawczuka, który podkreślił ogromny wpływ Pisma Świętego na kształtowanie życia. Następnie głos zabrał Kamil Sulej.

K. Sulej jest dyrektorem Oddziału Okręgowego katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie, który zaprezentował dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej na terenie całej Polski

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły tegorocznego zakresu merytorycznego, czyli: Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Po zakończonym etapie pisemnym na uczestników czekało wyjątkowe spotkanie z ks. Maciejem Majkiem - ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, które przebiegało ph. „Dlaczego mam się angażować w Kościele?”. Prelegent zwrócił uwagę na kształtowanie się duchowości młodego człowieka oraz roli, jaką młodzi powinni pełnić w Kościele. Następnie wszyscy udali się do katedry, by wziąć udział w Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów konkursu.

Weronika pierwsza

Etap ustny zakończył się zwycięstwem Weroniki Mroczek z Siedlec, drugie miejsce zajął Marek Łysiak z Garwolina, a na trzecim znalazł się Tomasz Waszkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. To oni będą reprezentować diecezję siedlecką podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

Weronikę Mroczek z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach do konkursu przygotowywała s. Bożena Wetoszka. Zdobywca drugiej noty Marek Łysiak reprezentował Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, a w przygotowaniach pomógł mu ks. Artur Zbański. Tomasz Waszkiewicz, który triumfował na trzecim miejscu, reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, a nad przygotowaniami czuwała s. Anna Cebulska.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. Rafał Pietruczuk – przewodniczący, oraz członkowie: ks. Piotr Mazurek oraz Michał Zborowski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią, które odbędzie się w Częstochowie.

Najlepsi mają szansę zdobyć indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych. Nagrodami są również pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

KS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Smacznie i zdrowo
W niedzielę, 20 maja, odbędą się I Siedleckie Targi Śniadaniowe. Na pl. gen. Sikorskiego od 11.30 do 17.00 każdy, kto dba o zdrowe odżywianie, będzie mógł zasięgnąć porad specjalistów i obejrzeć produkty sprzyjające zdrowemu stylowi życia.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
 

POLECAMY


NoveKino - Filmowe Rekolekcje
W ramach cyklu „Filmowe Rekolekcje” NoveKino zaprasza do obejrzenia filmu „Maria Magdalena” reż. Garth Davisza.
więcej »
Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
W mocy Ducha Świętego
W piątek 18 maja, o 18.00, w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży animować będzie wydarzenie z cyklu „Jezusowi Chwała”.
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Dz 2,1–11; Ps 104, 1ab i 24ac.29bc–30.31 i 34 ;
Ga 5,16-25

Ewangelia:
16,12-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR