22 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 46
16-22 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej

2 maja 2017 r.

Znamy zwycięzców


fot. ARCHIWUM

Ponad 100 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej, który odbył się 25 kwietnia. Konkursową rywalizację poprzedziły - skierowane do uczestników - słowo i modlitwa bp. Piotra Sawczuka, który podkreślił ogromny wpływ Pisma Świętego na kształtowanie życia. Następnie głos zabrał Kamil Sulej.

K. Sulej jest dyrektorem Oddziału Okręgowego katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie, który zaprezentował dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej na terenie całej Polski

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły tegorocznego zakresu merytorycznego, czyli: Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Po zakończonym etapie pisemnym na uczestników czekało wyjątkowe spotkanie z ks. Maciejem Majkiem - ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, które przebiegało ph. „Dlaczego mam się angażować w Kościele?”. Prelegent zwrócił uwagę na kształtowanie się duchowości młodego człowieka oraz roli, jaką młodzi powinni pełnić w Kościele. Następnie wszyscy udali się do katedry, by wziąć udział w Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów konkursu.

Weronika pierwsza

Etap ustny zakończył się zwycięstwem Weroniki Mroczek z Siedlec, drugie miejsce zajął Marek Łysiak z Garwolina, a na trzecim znalazł się Tomasz Waszkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. To oni będą reprezentować diecezję siedlecką podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

Weronikę Mroczek z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach do konkursu przygotowywała s. Bożena Wetoszka. Zdobywca drugiej noty Marek Łysiak reprezentował Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, a w przygotowaniach pomógł mu ks. Artur Zbański. Tomasz Waszkiewicz, który triumfował na trzecim miejscu, reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, a nad przygotowaniami czuwała s. Anna Cebulska.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. Rafał Pietruczuk – przewodniczący, oraz członkowie: ks. Piotr Mazurek oraz Michał Zborowski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią, które odbędzie się w Częstochowie.

Najlepsi mają szansę zdobyć indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych. Nagrodami są również pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

KS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Laureaci nagrody Aleksandria


11 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Aleksandrii. Honorowa Nagroda Prezydenta Miasta Siedlce przyznawana jest od 1996 r. Wyróżnia osoby i instytucje, które swoją pracą, talentem, umiejętnościami i społecznikowską pasją przyczyniły się do rozwoju Siedlec w różnych sferach życia. Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali: Jolanta Kowalska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa - organizator festiwali muzyki organowej, st. bryg. Andrzej Celiński - komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Wojciech Cylwik - naczelnik wydziału dróg w siedleckim magistracie, Józef Fąk - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Miejskiego, Sławomir Zawieska - właściciel firmy Bozamet oraz ks. Paweł Siedlanowski - dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach, a zarazem współpracujący z nami od lat publicysta. Serdecznie gratulujemy! [fot. www.siedlce.pl]

FOTOGALERIA

Święto Niepodległości


Mieszkańcy regionu licznie wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W programie uroczystości były: Msze św., przemarsze z udziałem pocztów sztandarowych, wystawy i konkursy.

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
Siedlce - moje miasto
W czwartek 16 listopada, o 18.00, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego odbędzie się wernisaż fotografii Jarosława Grudzińskiego „Siedlce - moje miasto”.
więcej »
 

POLECAMY


Recepta na codzienność
Jak na nowo spojrzeć na wiarę i dostrzec w niej pełną radości drogę do zbawienia? Na te i wiele innych pytań odpowiada amerykański jezuita, doświadczony kierownik duchowy, dziennikarz i pisarz James Martin SJ w swojej najnowszej książce „Radość życia”.
więcej »
Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
 

SONDA

 

Święto Niepodległości jest dla mnie...

dniem pamięci o rodakach, którzy poświęcili życie w walce o wolną Polskę

okazją do zamanifestowania swojego patriotyzmu, np. przez udział w stołecznym marszu

przypomnieniem o chlubnej historii naszego kraju

dniem, jak każdy inny w roku

podobnie jak wszystkie inne - okazją do świętowaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Mch 7,1.20-31; Ps 17,1.5-6.8.15
Ewangelia:
Łk 19,11-28

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR