16 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej

2 maja 2017 r.

Znamy zwycięzców


fot. ARCHIWUM

Ponad 100 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w etapie diecezjalnym XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej Diecezji Siedleckiej, który odbył się 25 kwietnia. Konkursową rywalizację poprzedziły - skierowane do uczestników - słowo i modlitwa bp. Piotra Sawczuka, który podkreślił ogromny wpływ Pisma Świętego na kształtowanie życia. Następnie głos zabrał Kamil Sulej.

K. Sulej jest dyrektorem Oddziału Okręgowego katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Warszawie, który zaprezentował dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej na terenie całej Polski

Zmagania konkursowe rozpoczęły się od testu składającego się z 45 pytań. Zagadnienia dotyczyły tegorocznego zakresu merytorycznego, czyli: Księgi Daniela oraz Apokalipsy św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem.

Po zakończonym etapie pisemnym na uczestników czekało wyjątkowe spotkanie z ks. Maciejem Majkiem - ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im. św. Jana Pawła II, które przebiegało ph. „Dlaczego mam się angażować w Kościele?”. Prelegent zwrócił uwagę na kształtowanie się duchowości młodego człowieka oraz roli, jaką młodzi powinni pełnić w Kościele. Następnie wszyscy udali się do katedry, by wziąć udział w Mszy św. sprawowanej w intencji uczestników i organizatorów konkursu.

Weronika pierwsza

Etap ustny zakończył się zwycięstwem Weroniki Mroczek z Siedlec, drugie miejsce zajął Marek Łysiak z Garwolina, a na trzecim znalazł się Tomasz Waszkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego. To oni będą reprezentować diecezję siedlecką podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca w Niepokalanowie.

Weronikę Mroczek z II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach do konkursu przygotowywała s. Bożena Wetoszka. Zdobywca drugiej noty Marek Łysiak reprezentował Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Garwolina, a w przygotowaniach pomógł mu ks. Artur Zbański. Tomasz Waszkiewicz, który triumfował na trzecim miejscu, reprezentował Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, a nad przygotowaniami czuwała s. Anna Cebulska.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: ks. Rafał Pietruczuk – przewodniczący, oraz członkowie: ks. Piotr Mazurek oraz Michał Zborowski. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także zaproszenie na Spotkanie Młodych z Biblią, które odbędzie się w Częstochowie.

Najlepsi mają szansę zdobyć indeksy uprawniające do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych. Nagrodami są również pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna. Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

KS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR