24 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą: Maciej, Bogusz, Modest

Pogoda: Siedlce

Numer 8
22-28 lutego 2018r.

menu

NEWS

24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się III Diecezjalny Kongres Różańcowy.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Inwestycyjne plany

2 maja 2017 r.

Ośrodek kultury i magistrat do liftingu


fot. ARCHIWUM

Generalny remont i rozbudowa czekają ośrodek kultury i urząd miasta. Koszt to ponad 7 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić ze środków unijnych. Samorząd miasta i gminy od kilku lat szukał środków oraz sposobu na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Teraz wreszcie pojawiła się taka możliwość. Gmina otrzymała niemal 3 mln zł dotacji.

- Rozbudowa ma polegać na powiększeniu budynku, stworzeniu przestrzeni na dodatkowe zadania. Wszystko ma być dostosowane do najnowszych standardów - zapowiada Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy. Powstaną m.in.: biblioteka z czytelnią, sale zajęciowe i pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, sala widowiskowo - bankietowa na 200 osób, a na górze taras widokowo - rekreacyjny. W budynku, dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych, będą kręgielnia, dwa stoły bilardowe, pizzeria. - Chcielibyśmy, by nasi mieszkańcy mogli spędzać właśnie tu wolny czas - dodaje burmistrz. Zgodnie z założeniami konkursu rozbudowa MGOK powinna zakończyć się w przyszłym roku.

Więcej, wygodniej, nowocześniej

Kapitalnego remontu wymaga też magistrat, jednak - jak podkreśla A. Łubian - zawsze były pilniejsze inwestycje, jak np. rozbudowa przedszkola, ośrodka kultury, zagospodarowanie terenów przyszkolnych. Teraz wreszcie przyszedł czas na modernizacje urzędu. - Mamy świadomość, jak wygląda budynek, który przede wszystkim jest za mały. Dlatego przygotowaliśmy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i dokupiliśmy obok działkę. Chcemy, by powstał tam parking i teren zielony - mówi burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, dlatego zaplanowano ponadto: termomodernizację wszystkich obiektów szkolnych w Pilawie - wraz z wymianą instalacji elektrycznej i grzewczej. Przy tej okazji właśnie wykonany zostanie również remont i modernizacja magistratu.

Budowa zakończy się w przyszłym roku, lecz na tym nie koniec. Samorząd już szykuje kolejny projekt inwestycyjny w centrum Pilawy.

Waldemar Jaroń

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o unitach


Już po raz 16 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się premiera spektaklu nawiązującego do prześladowań i męczeństwa unitów, zatytułowanego „Są obok nas”. Jego scenariusz przygotowała Ewa Strok, która też wyreżyserowała spektakl. [fot. P. Stefaniuk]

FOTOGALERIA

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem


Na deskach sceny Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów w tym dwa z Białorusi i cztery z Ukrainy. Przyjechali śpiewacy m.in. z Wyryk, Woli Uhruskiej, Zabłocia, Kamienia czy Dorohuska. Organizatorami wydarzenia kulturalnego było starostwo powiatowe, WDK, a także Fundacja Wrota Europy. [fot. JS]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Pamięci niezłomnych
Prelekcją poświęconą niezłomnym zainaugurowane zostaną gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie uroczystości przewidzianej na 4 marca w Kobylanach jest także koncert i projekcja filmu.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Trudne miejsca w Ewangelii
Książka Gianfranco Ravasiego „Trudne miejsca w Ewangelii. Skandalizujące słowa Jezusa” jest znakomitą podpowiedzią dla ludzi pragnących czytać słowo Boże, rozumieć je i żyć nim na co dzień!
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Pwt 26, 16-19; Ps 119 (118), 1-2. 4-5. 7-8
Ewangelia:
Mt 5, 43-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR