25 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Katarzyna, Erazm, Klemens

Pogoda: Siedlce

Numer 47
23-29 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Inwestycyjne plany

2 maja 2017 r.

Ośrodek kultury i magistrat do liftingu


fot. ARCHIWUM

Generalny remont i rozbudowa czekają ośrodek kultury i urząd miasta. Koszt to ponad 7 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić ze środków unijnych. Samorząd miasta i gminy od kilku lat szukał środków oraz sposobu na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Teraz wreszcie pojawiła się taka możliwość. Gmina otrzymała niemal 3 mln zł dotacji.

- Rozbudowa ma polegać na powiększeniu budynku, stworzeniu przestrzeni na dodatkowe zadania. Wszystko ma być dostosowane do najnowszych standardów - zapowiada Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy. Powstaną m.in.: biblioteka z czytelnią, sale zajęciowe i pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, sala widowiskowo - bankietowa na 200 osób, a na górze taras widokowo - rekreacyjny. W budynku, dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych, będą kręgielnia, dwa stoły bilardowe, pizzeria. - Chcielibyśmy, by nasi mieszkańcy mogli spędzać właśnie tu wolny czas - dodaje burmistrz. Zgodnie z założeniami konkursu rozbudowa MGOK powinna zakończyć się w przyszłym roku.

Więcej, wygodniej, nowocześniej

Kapitalnego remontu wymaga też magistrat, jednak - jak podkreśla A. Łubian - zawsze były pilniejsze inwestycje, jak np. rozbudowa przedszkola, ośrodka kultury, zagospodarowanie terenów przyszkolnych. Teraz wreszcie przyszedł czas na modernizacje urzędu. - Mamy świadomość, jak wygląda budynek, który przede wszystkim jest za mały. Dlatego przygotowaliśmy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i dokupiliśmy obok działkę. Chcemy, by powstał tam parking i teren zielony - mówi burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, dlatego zaplanowano ponadto: termomodernizację wszystkich obiektów szkolnych w Pilawie - wraz z wymianą instalacji elektrycznej i grzewczej. Przy tej okazji właśnie wykonany zostanie również remont i modernizacja magistratu.

Budowa zakończy się w przyszłym roku, lecz na tym nie koniec. Samorząd już szykuje kolejny projekt inwestycyjny w centrum Pilawy.

Waldemar Jaroń

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż fotografii


Do 5 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach można oglądać wystawę fotografii „Siedlce - moje miasto” Jarosława Grudzińskiego. - Autor wystawy jest mistrzem w operowaniu światłem, a Siedlce na jego zdjęciach wyglądają przepięknie - podkreślił podczas wernisażu wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki. [fot. KK]

FOTOGALERIA

Pogrzeb ostatniego wyklętego


W Trzebieszowie pochowano ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego - chor. Antoniego Dołęgę, ps. Znicz. Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo - napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda. Żołnierz AK i WiN ukrywał się aż do śmierci w 1982 r. Jego szczątki odnaleziono w czerwcu tego roku w miejscowości Popławy-Rogale w gminie Trzebieszów. Bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy św. pogrzebowej A. Dołęgi 19 listopada, powiedział, że po 35 latach od jego śmierci nadzieje o wolności ojczyzny się spełniły. [fot. MG]

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
Lekarstwo nieśmiertelności
Ojcowie Kościoła uważali Eucharystię za źródło wszystkiego: Kościoła, zbawienia naszego ciała, powołania stworzenia i materii.
więcej »
 

SONDA

 

Żołnierze wyklęci są dla mnie...

symbolem bezgranicznej miłości do ojczyzny

wyrazem świadomości, że komunizm zniewala

przykładem idealizmu, który prowadził do śmierci

dowodem na to, że prawda historyczna zawsze ujrzy światło dzienneLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
1 Mch 6,1-13; Ps 9,2-4.6.16.19
Ewangelia:
Łk 20 27-40

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR