18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Inwestycyjne plany

2 maja 2017 r.

Ośrodek kultury i magistrat do liftingu


fot. ARCHIWUM

Generalny remont i rozbudowa czekają ośrodek kultury i urząd miasta. Koszt to ponad 7 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić ze środków unijnych. Samorząd miasta i gminy od kilku lat szukał środków oraz sposobu na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Teraz wreszcie pojawiła się taka możliwość. Gmina otrzymała niemal 3 mln zł dotacji.

- Rozbudowa ma polegać na powiększeniu budynku, stworzeniu przestrzeni na dodatkowe zadania. Wszystko ma być dostosowane do najnowszych standardów - zapowiada Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy. Powstaną m.in.: biblioteka z czytelnią, sale zajęciowe i pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, sala widowiskowo - bankietowa na 200 osób, a na górze taras widokowo - rekreacyjny. W budynku, dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych, będą kręgielnia, dwa stoły bilardowe, pizzeria. - Chcielibyśmy, by nasi mieszkańcy mogli spędzać właśnie tu wolny czas - dodaje burmistrz. Zgodnie z założeniami konkursu rozbudowa MGOK powinna zakończyć się w przyszłym roku.

Więcej, wygodniej, nowocześniej

Kapitalnego remontu wymaga też magistrat, jednak - jak podkreśla A. Łubian - zawsze były pilniejsze inwestycje, jak np. rozbudowa przedszkola, ośrodka kultury, zagospodarowanie terenów przyszkolnych. Teraz wreszcie przyszedł czas na modernizacje urzędu. - Mamy świadomość, jak wygląda budynek, który przede wszystkim jest za mały. Dlatego przygotowaliśmy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i dokupiliśmy obok działkę. Chcemy, by powstał tam parking i teren zielony - mówi burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, dlatego zaplanowano ponadto: termomodernizację wszystkich obiektów szkolnych w Pilawie - wraz z wymianą instalacji elektrycznej i grzewczej. Przy tej okazji właśnie wykonany zostanie również remont i modernizacja magistratu.

Budowa zakończy się w przyszłym roku, lecz na tym nie koniec. Samorząd już szykuje kolejny projekt inwestycyjny w centrum Pilawy.

Waldemar Jaroń

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
1 Krl 21, 1b-16; Ps 5, 2-3. 5-6a. 6b-7
Ewangelia:
Mt 5, 38-42

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR