24 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

Pogoda: Siedlce

Numer 38
20-26 września 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z diecezjalnej pielgrzymki do Krakowa będącej dziękczynieniem za jubileusz 200-lecia diecezji!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Inwestycyjne plany

2 maja 2017 r.

Ośrodek kultury i magistrat do liftingu


fot. ARCHIWUM

Generalny remont i rozbudowa czekają ośrodek kultury i urząd miasta. Koszt to ponad 7 mln zł, z czego połowa będzie pochodzić ze środków unijnych. Samorząd miasta i gminy od kilku lat szukał środków oraz sposobu na rozbudowę i modernizację Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie. Teraz wreszcie pojawiła się taka możliwość. Gmina otrzymała niemal 3 mln zł dotacji.

- Rozbudowa ma polegać na powiększeniu budynku, stworzeniu przestrzeni na dodatkowe zadania. Wszystko ma być dostosowane do najnowszych standardów - zapowiada Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy. Powstaną m.in.: biblioteka z czytelnią, sale zajęciowe i pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, sala widowiskowo - bankietowa na 200 osób, a na górze taras widokowo - rekreacyjny. W budynku, dostosowanym do potrzeb niepełnosprawnych, będą kręgielnia, dwa stoły bilardowe, pizzeria. - Chcielibyśmy, by nasi mieszkańcy mogli spędzać właśnie tu wolny czas - dodaje burmistrz. Zgodnie z założeniami konkursu rozbudowa MGOK powinna zakończyć się w przyszłym roku.

Więcej, wygodniej, nowocześniej

Kapitalnego remontu wymaga też magistrat, jednak - jak podkreśla A. Łubian - zawsze były pilniejsze inwestycje, jak np. rozbudowa przedszkola, ośrodka kultury, zagospodarowanie terenów przyszkolnych. Teraz wreszcie przyszedł czas na modernizacje urzędu. - Mamy świadomość, jak wygląda budynek, który przede wszystkim jest za mały. Dlatego przygotowaliśmy projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę i dokupiliśmy obok działkę. Chcemy, by powstał tam parking i teren zielony - mówi burmistrz.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, dlatego zaplanowano ponadto: termomodernizację wszystkich obiektów szkolnych w Pilawie - wraz z wymianą instalacji elektrycznej i grzewczej. Przy tej okazji właśnie wykonany zostanie również remont i modernizacja magistratu.

Budowa zakończy się w przyszłym roku, lecz na tym nie koniec. Samorząd już szykuje kolejny projekt inwestycyjny w centrum Pilawy.

Waldemar Jaroń

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek XXV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 3, 27-35; Ps 15 (14), 1b-2. 3 i 4b. 4c-5 ;
Łk 8, 16-18

Ewangelia:
Łk 8, 16-18

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR