22 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 46
16-22 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

Mistrzostwa w piłce nożnej

17 maja 2017 r.

Siedleckie seminarium po raz piąty mistrzem Polski!


fot. al. Kacper Rysak

Od 14 do 16 maja odbywały się spotkania finałowe XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Po zaciętych i fizycznie wyczerpujących rozgrywkach mistrzami Polski zostali obrońcy tytułu - klerycy z siedleckiego seminarium duchownego. Mistrzostwo zdobyli po raz piąty, tym samym bijąc rekord w historii kleryckich zawodów.

14 maja, o 19.00, w gmachu seminaryjnym w Nowym Opolu k. Siedlec rozpoczęły się uroczystości finałowe XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Galę otwarcia uświetniła obecność bp. Piotra Sawczuka, który na początku spotkania odczytał list od patrona honorowego mistrzostw - przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Arcybiskup skierował następujące słowa do organizatorów i uczestników zawodów: „(…) Jako umiłowani synowie Ojca jesteśmy w nieskończony sposób obdarowani tym wszystkim, co uzdalnia nas, abyśmy wygrywali różne zawody i mistrzostwa naszego życia. Jednak bez naszej dobrowolnej decyzji i bez solidnego zaangażowania możemy zmarnować talenty i powołanie, którymi zostaliśmy obdarzeni. Życzę więc wszystkim, aby te i każde inne mistrzostwa pomogły Wam w wypracowaniu tych cech, które uzdolnią Was do odniesienia najwyższego zwycięstwa waszego życia (…)”.

Gala inauguracyjna

W gali inaugurującej mistrzostwa uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych oraz patroni medialni i honorowi. Klerycy uroczystość tę rozpoczęli od odśpiewania hymnu narodowego, aby nadać jej nie tylko wymiar sportowy i religijny, ale także patriotyczny. Następnie na scenie wystąpili tancerze z formacji tanecznej LUZ. Część artystyczną, składającą się z dwóch skeczy oraz piosenki mistrzostw, przygotował drugi rocznik siedleckiego seminarium.

Najważniejszym punktem gali rozpoczynającej XIV Mistrzostwa Polski było losowanie par półfinałowych. Powierzono je bp. P. Sawczukowi, prezydentowi Siedlec Wojciechowi Kudelskiemu oraz dyrektorowi diecezjalnej Caritas ks. Markowi Bieńkowskiemu. W wyniku losowania zostały wyłonione dwie grupy: WSD Siedlce i WSD Paradyż oraz WSD Łomża i WSD Tarnów. Drużyna siedlecka ze względu na to, że broniła tytułu mistrza Polski, była już umieszczona w tabeli rozgrywek. Na zakończenie gali odbył się koncert kapeli Drewutnia, która wykonuje muzykę tradycyjną, głównie ludową, ukraińską oraz łemkowską.

Droga do finału

Następnego dnia, od 10.00, na obiektach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II rozpoczęły się zmagania sportowe alumnów. W meczu otwarcia rozegranym przez drużyny seminaryjne z Siedlec oraz Paradyża padło aż pięć bramek, dając wynik 3:2 dla gospodarzy. Hat-trickiem może poszczycić się kapitan drużyny siedleckiej al. Rafał Przezdziak, który bramki strzelił w 26, 36 oraz 71 minucie gry. O 11.00 do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły grupy WSD z Łomży oraz Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej drużyny z wynikiem 2:0. Dwa celne strzały oddał al. Robert Kulas - w 73 i 82 minucie meczu.

Po południu zawodnicy mieli czas na rekreację. Natomiast w godzinach wieczornych seminarzyści siedleccy zorganizowali integrujące ognisko, podczas którego każdy z alumnów mógł podzielić się swoim życiem kleryckim.

Górą nasi!

Wtorek, 16 maja, był dniem stanowiącym ukoronowanie dwuletnich przygotowań zarówno uczestników finału, jak i ich organizatorów. Tego dnia w meczu finałowym, który odbył się na głównym stadionie Pogoni Siedlce o 12.00, po raz 14 został wyłoniony mistrz Polski w piłce nożnej seminariów duchownych i zakonnych. Po spotkaniu - bardzo wymagającym od strony fizycznej dla zawodników, zaś od emocjonalnej dla kibiców - kolejnym mistrzem Polski została drużyna z Siedlec, która pokonała grupę piłkarską z WSD w Łomży 3:0. Celne strzały do bramek na rzecz gospodarzy oddali: al. Rafał Przezdziak w 69 minucie spotkania, al. Sebastian Gromada w 80 oraz dk. Damian Koryciński w 82 minucie. Trzecie miejsce zdobyła drużyna seminaryjna z Tarnowa, pokonując WSD Paradyż 7:0.

Wręczenie pucharów odbyło się na stadionie miejskim w Siedlcach, natomiast pozostałe nagrody przekazano w gmachu seminaryjnym w Nowym Opolu. Komisja mistrzostw przyznała nagrody indywidualne: dla najlepszego bramkarza - al. Kamila Wala z Tarnowa, najlepszego zawodnika - al. Seweryna Szczotko z Paradyża oraz najlepszego strzelca - al. Rafała Przezdziaka z siedleckiego WSD.

Jesteśmy dumni, że nasza drużyna po raz piąty zdobyła mistrzostwo! Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz kibicowanie naszej drużynie.

al. Damian Gadamer

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Laureaci nagrody Aleksandria


11 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Aleksandrii. Honorowa Nagroda Prezydenta Miasta Siedlce przyznawana jest od 1996 r. Wyróżnia osoby i instytucje, które swoją pracą, talentem, umiejętnościami i społecznikowską pasją przyczyniły się do rozwoju Siedlec w różnych sferach życia. Laureatami tegorocznej edycji nagrody zostali: Jolanta Kowalska - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siedlcach, Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa - organizator festiwali muzyki organowej, st. bryg. Andrzej Celiński - komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach, Wojciech Cylwik - naczelnik wydziału dróg w siedleckim magistracie, Józef Fąk - ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Miejskiego, Sławomir Zawieska - właściciel firmy Bozamet oraz ks. Paweł Siedlanowski - dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach, a zarazem współpracujący z nami od lat publicysta. Serdecznie gratulujemy! [fot. www.siedlce.pl]

FOTOGALERIA

Święto Niepodległości


Mieszkańcy regionu licznie wzięli udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. W programie uroczystości były: Msze św., przemarsze z udziałem pocztów sztandarowych, wystawy i konkursy.

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
Siedlce - moje miasto
W czwartek 16 listopada, o 18.00, w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego odbędzie się wernisaż fotografii Jarosława Grudzińskiego „Siedlce - moje miasto”.
więcej »
 

POLECAMY


Recepta na codzienność
Jak na nowo spojrzeć na wiarę i dostrzec w niej pełną radości drogę do zbawienia? Na te i wiele innych pytań odpowiada amerykański jezuita, doświadczony kierownik duchowy, dziennikarz i pisarz James Martin SJ w swojej najnowszej książce „Radość życia”.
więcej »
Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
 

SONDA

 

Święto Niepodległości jest dla mnie...

dniem pamięci o rodakach, którzy poświęcili życie w walce o wolną Polskę

okazją do zamanifestowania swojego patriotyzmu, np. przez udział w stołecznym marszu

przypomnieniem o chlubnej historii naszego kraju

dniem, jak każdy inny w roku

podobnie jak wszystkie inne - okazją do świętowaniaLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Mch 7,1.20-31; Ps 17,1.5-6.8.15
Ewangelia:
Łk 19,11-28

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR