19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

Mistrzostwa w piłce nożnej

17 maja 2017 r.

Siedleckie seminarium po raz piąty mistrzem Polski!


fot. al. Kacper Rysak

Od 14 do 16 maja odbywały się spotkania finałowe XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej. Po zaciętych i fizycznie wyczerpujących rozgrywkach mistrzami Polski zostali obrońcy tytułu - klerycy z siedleckiego seminarium duchownego. Mistrzostwo zdobyli po raz piąty, tym samym bijąc rekord w historii kleryckich zawodów.

14 maja, o 19.00, w gmachu seminaryjnym w Nowym Opolu k. Siedlec rozpoczęły się uroczystości finałowe XIV Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej.

Galę otwarcia uświetniła obecność bp. Piotra Sawczuka, który na początku spotkania odczytał list od patrona honorowego mistrzostw - przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Arcybiskup skierował następujące słowa do organizatorów i uczestników zawodów: „(…) Jako umiłowani synowie Ojca jesteśmy w nieskończony sposób obdarowani tym wszystkim, co uzdalnia nas, abyśmy wygrywali różne zawody i mistrzostwa naszego życia. Jednak bez naszej dobrowolnej decyzji i bez solidnego zaangażowania możemy zmarnować talenty i powołanie, którymi zostaliśmy obdarzeni. Życzę więc wszystkim, aby te i każde inne mistrzostwa pomogły Wam w wypracowaniu tych cech, które uzdolnią Was do odniesienia najwyższego zwycięstwa waszego życia (…)”.

Gala inauguracyjna

W gali inaugurującej mistrzostwa uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych oraz patroni medialni i honorowi. Klerycy uroczystość tę rozpoczęli od odśpiewania hymnu narodowego, aby nadać jej nie tylko wymiar sportowy i religijny, ale także patriotyczny. Następnie na scenie wystąpili tancerze z formacji tanecznej LUZ. Część artystyczną, składającą się z dwóch skeczy oraz piosenki mistrzostw, przygotował drugi rocznik siedleckiego seminarium.

Najważniejszym punktem gali rozpoczynającej XIV Mistrzostwa Polski było losowanie par półfinałowych. Powierzono je bp. P. Sawczukowi, prezydentowi Siedlec Wojciechowi Kudelskiemu oraz dyrektorowi diecezjalnej Caritas ks. Markowi Bieńkowskiemu. W wyniku losowania zostały wyłonione dwie grupy: WSD Siedlce i WSD Paradyż oraz WSD Łomża i WSD Tarnów. Drużyna siedlecka ze względu na to, że broniła tytułu mistrza Polski, była już umieszczona w tabeli rozgrywek. Na zakończenie gali odbył się koncert kapeli Drewutnia, która wykonuje muzykę tradycyjną, głównie ludową, ukraińską oraz łemkowską.

Droga do finału

Następnego dnia, od 10.00, na obiektach Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przy ul. Jana Pawła II rozpoczęły się zmagania sportowe alumnów. W meczu otwarcia rozegranym przez drużyny seminaryjne z Siedlec oraz Paradyża padło aż pięć bramek, dając wynik 3:2 dla gospodarzy. Hat-trickiem może poszczycić się kapitan drużyny siedleckiej al. Rafał Przezdziak, który bramki strzelił w 26, 36 oraz 71 minucie gry. O 11.00 do rywalizacji o tytuł mistrzowski stanęły grupy WSD z Łomży oraz Tarnowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem tej pierwszej drużyny z wynikiem 2:0. Dwa celne strzały oddał al. Robert Kulas - w 73 i 82 minucie meczu.

Po południu zawodnicy mieli czas na rekreację. Natomiast w godzinach wieczornych seminarzyści siedleccy zorganizowali integrujące ognisko, podczas którego każdy z alumnów mógł podzielić się swoim życiem kleryckim.

Górą nasi!

Wtorek, 16 maja, był dniem stanowiącym ukoronowanie dwuletnich przygotowań zarówno uczestników finału, jak i ich organizatorów. Tego dnia w meczu finałowym, który odbył się na głównym stadionie Pogoni Siedlce o 12.00, po raz 14 został wyłoniony mistrz Polski w piłce nożnej seminariów duchownych i zakonnych. Po spotkaniu - bardzo wymagającym od strony fizycznej dla zawodników, zaś od emocjonalnej dla kibiców - kolejnym mistrzem Polski została drużyna z Siedlec, która pokonała grupę piłkarską z WSD w Łomży 3:0. Celne strzały do bramek na rzecz gospodarzy oddali: al. Rafał Przezdziak w 69 minucie spotkania, al. Sebastian Gromada w 80 oraz dk. Damian Koryciński w 82 minucie. Trzecie miejsce zdobyła drużyna seminaryjna z Tarnowa, pokonując WSD Paradyż 7:0.

Wręczenie pucharów odbyło się na stadionie miejskim w Siedlcach, natomiast pozostałe nagrody przekazano w gmachu seminaryjnym w Nowym Opolu. Komisja mistrzostw przyznała nagrody indywidualne: dla najlepszego bramkarza - al. Kamila Wala z Tarnowa, najlepszego zawodnika - al. Seweryna Szczotko z Paradyża oraz najlepszego strzelca - al. Rafała Przezdziaka z siedleckiego WSD.

Jesteśmy dumni, że nasza drużyna po raz piąty zdobyła mistrzostwo! Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz kibicowanie naszej drużynie.

al. Damian Gadamer

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR