28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Ruszył Jackoower

15 czerwca 2017 r.

Wsiądź na miejski rower

Od 15 czerwca można korzystać w Siedlcach z roweru miejskiego. Do dyspozycji mieszkańców są 32 jednoślady zlokalizowane na czterech stacjach.

W systemie Jackooweru działają cztery samoobsługowe stacje: ul. Sokołowska (parking przy kościele św. Józefa), ul. Młynarska (pawilon handlowy), ul. Armii Krajowej (Topaz), ul. Okrężna (zalew). - Funkcjonująca w tamtym roku stacja przy Novym Kinie została przeniesiona na dwa duże osiedla - Młynarska i Wyszyńskiego. Mamy nadzieję, że dzięki temu, iż wyszliśmy bliżej ludzi, lokalizacja będzie cieszyć się powodzeniem - tłumaczył Karol Stefaniuk z ARMS podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 czerwca. - Z kolei na stację przy kościele św. Józefa zdecydowaliśmy się z powodu bliskości osiedli Mieszka i Chrobrego. To miejsce pozwoli na bezpieczne korzystanie z roweru miejskiego. Teren jest oświetlony, ogrodzony, ale jednocześnie dostępny - dodał K. Stefaniuk.

Z systemu można korzystać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej: www.jackoower.pl i zasilić swoje konto kwotą co najmniej 10 zł, z której pobierane będą opłaty za wypożyczenie. Pierwsze 15 min każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do 60 min kosztuje złotówkę, druga godzina - 2 zł, trzecia - 3 zł, a czwarta i każda kolejna po 4 zł. - By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu i kod PiN, który otrzymujemy podczas rejestracji, oraz numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR - tłumaczył Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike. Rower zwracamy, wpinając go w elektrozamek na dowolnej stacji Jackooweru.

System będzie działał do połowy września.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR