28 czerwca 2017 r. Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
22-28 czerwca 2017r.

menu

NEWS

W niedzielę, 25 czerwca, będzie okazja do modlitwy za Ojczyznę. Jej sprawy zostaną powierzone w Mszy św. odprawionej o 13.00 w katedrze siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siemień

18 czerwca 2017 r.

600 lat

Regionalne Towarzystwo Ziemi Siemieńskiej „Partnerstwo” wspólnie z władzami gminy zapraszają na obchody 600-lecia miejscowości.

Głównym punktem jubileuszowych uroczystości będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w niedzielę, 25 czerwca, o 12.00, w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w intencji mieszkańców pod przewodnictwem ordynariusza siedleckiego bpa Kazimierza Gurdy. Dzień wcześniej, o 14.00, odbędzie się uroczysta sesja rady gminy, w trakcie której wykłady o historii miejscowości wygłoszą prof. Ryszard Szczygieł z UMCS w Lublinie oraz dr Joanna Kowalik-Bylicka z Archiwum Państwowego w Radzyniu Podlaskim. O 16.00, na boisku sportowym rozpocznie się cykl imprez pn. „Uciechy staropolskie - wesołe podwórko z przed 600 lat” oraz „Wielopokoleniowe animacje”. O 19.00 organizatorzy zapraszają na koncert pieśni biesiadnych z zespołem Szyszkin Band, a następnie na występ gwiazdy wieczoru zespołu Rem Faza. Sobotnie świętowanie zakończy dyskoteka pod gwiazdami z zespołem Primo. W niedzielę po Mszy św. na budynku urzędu gminy zostanie odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa. Oficjalne otwarcie uroczystości w rocznicę 600-lecia pierwszej zapisanej w źródłach wzmianki o miejscowości Siemień nastąpi o 13.30. W ramach trwającego na boisku sportowym pikniku rodzinnego znajdą się m.in. występy kabaretu Szczęśliwa 60-tka i zespołu Hilo. Nie zabraknie pokazów iluzjonistycznych, wesołego miasteczka, pokazów łuczniczych, pokazów bractwa rycerskiego oraz licznych konkursów. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Myslovitz, który rozpocznie swój występ o 20.00. Dwudniowe świętowanie zakończy pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna z zespołem Sągorsi.

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto młodzieży


16 czerwca w pratulińskim sanktuarium odbyło się Jerycho Młodych. Spotkanie minęło pod hasłem „Buty i kanapa!”; nawiązywało też do 100-rocznicy objawień fatimskich. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Bóg jest wielki!


W ubiegły czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, na miejskim lodowisku odbył się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Festyn w Pratulinie
W niedzielę, 9 lipca, w Pratulinie odbędzie się festyn rodzinno-myśliwski. W programie m.in. Msza św. i atrakcje dla dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
Cierpienie przychodzi znienacka
Nie można uciec przed cierpieniem… Starą jak świat prawdę potwierdza życie. Jak jednak żyć w cierpieniu, nie tracąc godności?
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec jest dla mnie...

początkiem lata

ostatnim miesiącem nauki

ulubioną porą rekreacji

miesiącem czci Serca Jezusowego

czasem jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
Rdz 15,1-12.17-18; Ps 105,1-4.6-9
Ewangelia:
Mt 7,15-20

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR