17 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

RYKI

1 sierpnia 2017 r.

Kino w wakacyjnym wydaniu


fot. MGCKRyki

Letni wieczór na leżakach w towarzystwie nowości kinowych... Czemu nie? Taki sposób spędzania wolnego czasu zaproponowało kino Renesans. Przez trzy dni na terenie zespołu pałacowo-parkowego trwał plenerowy pokaz filmów.

Pomysłodawcą akcji było Miejsko-Gminne Centrum Kultury. Pieniądze na realizację projektu wyłożyła Filmoteka Narodowa. Od piątku do niedzieli w wakacyjnych seansach wzięła udział ponad setka wielbicieli dużego ekranu.

Miks gatunków

 

Kinomaniaków przyciągnął starannie dobrany repertuar i darmowy wstęp. Każdego wieczoru prezentowany był inny film. Na początek odbył się pokaz francuskiej komedii ,,Facet na miarę’’. W sobotę przyszła kolej na produkcję polską. Organizatorzy wyemitowali nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz w Sundance film ,,Córki Dancingu’’. Natomiast na zakończenie weekendu widzowie obejrzeli dokument biograficzny ,,Janis’’, opowiadający o dzieciństwie i karierze piosenkarki Janis Joplin. - Długo zastanawialiśmy się, jakie filmy wybrać. Zdecydowaliśmy się na te, które nie były jeszcze grane - mówi Donata Jurzysta-Łukasiak, kierownik kina Renesans. - Wprowadzając różne gatunki, chcieliśmy zaspokoić gust każdego odbiorcy. Sądząc po reakcjach widzów, w znacznej części nam się to udało - dodaje.

Wszystkie pokazy poprzedziła prezentacja filmów nagrodzonych w konkursie ,,Ryki kręcą młodych - Młodzi kręcą Ryki’’. Każda z amatorskich produkcji powstała w ramach konkursu z okazji 60-lecia nadania Rykom praw miejskich.

 

Relaks na leżakach

 

Tak oryginalny sposób spędzania wolnego czasu wywołał spore zaskoczenie wśród mieszkańców. Do tej pory podobne przedsięwzięcie nie było realizowane. Nic więc dziwnego, że rozstawione leżaki i duży ekran przyciągnęły tłumy. - Pewnego dnia zabrakło nam wolnych miejsc. Musieliśmy dostawić krzesła - przyznaje D. Jurzysta-Łukasiak. Dodatkowemu uprzyjemnieniu letnich wieczorów posłużył kącik gastronomiczny.

Niemal każdy uczestnik letniego kina pod chmurką czuł zadowolenie. Pod adresem organizatorów napłynęło wiele pytań o przyszłość inicjatywy. - W tym sezonie, niestety, nie planujemy już plenerowych emisji, ale zapraszamy za rok. Chcielibyśmy, aby było to wydarzenie cykliczne, przeprowadzane zawsze w lipcu - zdradza kierownik ryckiego kina.

Tegoroczny pokaz filmowy nie odbyłby się bez funduszy Filmoteki Narodowej. Wniosek o jego sfinansowanie Miejsko-Gminne Centrum Kultury zgłosiło już w marcu. Dzięki wsparciu zewnętrznej firmy na placu przed pałacem stanęło 130 leżaków, profesjonalny ekran i projektor.

Tomasz Kępka

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR