19 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

16 sierpnia 2017 r.

Urlop

Czekaliśmy tego niczym kania dżdżu. W końcu - jak człowiek pracuje, to mu się ten kawałek wolnego raz na rok należy. Wcale nie mieliśmy Bóg wie jakich planów.

Ot, oderwać się od pracy, na spokojnie pobyć ze sobą, pojechać parę kilomerów od domu autem czy na rowerze. I wszystko szło właściwym torem, dopóki się nie zaczął ten z utęsknieniem przez nas wypatrywany czas. Najpierw było nawet, jak trzeba. Naprawdę. Oboje obudzilśmy się w radosnych nastrojach. Bez budzika. Bo kto by się w pierwszym dniu urlopu kazał budzikowi zganiać?

No to sobie tak na tym łóżku leżymy i gadamy, gadamy, jak jakie filmowe małżeństwo, a tu dryń-dryń-dryń, telefon najlepszego z mężów się odzywa. Z pewną taką nieśmiałością (jak w niegdysiejszej reklamie) „Słucham” do trzymanego w ręku prostokącika mówi. I jak deklaruje, tak słucha - całym swoim urlpowym jestestwem. Tylko że w miarę tego słuchania drapać się po głowie zaczyna, wygibasy jakieś na lewo i prawo robi... Nie trzeba za bardzo inteligencją grzeszyć, żeby rozpoznać, że myśli najlepszego z mężów z tym, co mówi, się mocno rozmijają. - No? - zachęcam go do zwierzeń. Broni się. Znaczy - nie jest po myśli. - Z pracy? - pomagam w wyartykułowaniu odpowiedzi. Tylko kiwa głową. Gramolę się z łóżka, bo co będę leżeć, skoro urlop zawieszony. Za mną - ze skruszoną miną - najlepszy. Przeprasza, że musi, ale musi, obiecuje, że zaraz powróci, urlopowy plan z nawiązką wykona.

Po godzinie czekania, choć w zamierzeniach było jakieś jedzonko na mieście, zaczynam się krzątać przy kuchni. Po dwóch godzinach tłumaczę sobie, że nic się nie stanie, jak to, co ugotowałam, odgrzeję. Po trzech - ani „Dlaczego ja?”, ani „Dzień, który zmienił moje życie” nie są w stanie skupić mojej uwagi. W końcu jemy to odgrzewane. Bez słów. Tych, które padły zaraz po powrocie najlepszego, nie godzi się przywoływać.

- Teraz to już nie ma co się gdzie wybierać - z miną mędrca konstatuje najlepszy. I za kosiarkę się bierze, trawę, co od tygodnia wyrosła, będzie kosił.

Następnego dnia ja przypominam sobie, że dzień targowy, że nie mamy ani jednego zakwaszonego ogórka, to może by tak kupić i zakwasić. W zimę jak znalazł. Acz niezby chętnie, ale - w ramach rekompensaty za wczoraj - godzi się ze mną najlepszy. (Tu wyznać należy, że te ogórki wymyśliłam mu na złość).

No to mamy remis. 1:1. Czyli dwa dni w plecy. Wieczór owocuje kolejnym telefonem. Kuzyn i przyjaciel - dwa w jednym - potrzebuje pomocy. Dom kończy, dowiedział się, że najlepszy ma urlop, a kiedyś pomoc deklarował. - Muszę - znów stwierdza krótko najlepszy i proponuje wspólną wyprawę. No - taka głupia to ja już nie jestem...

Bilans: w ciągu dwóch urlopowych tygodni byliśmy trzy razy po godzinie na rowerach, dwa razy ja sama na małym basenie (wybieraliśmy się na duży - dalej od domu, ale najlepszy miał obowiązki, więc poszłam sama, gdzie bliżej), jeden raz na grzybach w pobliskim lesie i raz na obiedzie w miejskim barze. Kłótnie i dąsy były naszym niedłącznym towarzyszem. Z radością wróciliśmy do pracy. Z utęsknieniem wyglądamy nowego urlopu.

Anna Wolańska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102 (101), 13-14b. 15-16. 17-19. 20-21 ;
Mt 11,28-30

Ewangelia:
Mt 11,28-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR