22 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą: Marta, Małgorzata, Piotr

Pogoda: Siedlce

Numer 8
22-28 lutego 2018r.

menu

NEWS

24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się III Diecezjalny Kongres Różańcowy.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Policja alarmuje

6 października 2017 r.

Uwaga na oszustów

Oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody i praktycznie nie ma dnia, by nie próbowali kogoś okraść. Tym razem pieniądze straciła 78-latka z łukowskiej gminy.

Do drzwi mieszkania seniorki zapukała kobieta. Powiedziała, że chce odkupić stare serwety i obrusy. Tłumaczyła, iż jest właścicielką hotelu i poszukuje w całej okolicy stylowych akcesoriów do swojego lokalu. Kiedy podczas miłej rozmowy starsza pani zaczęła opowiadać m.in. o swoich zdrowotnych dolegliwościach, nieznajoma wyznała, że ma zdolności uzdrawiania i może pomóc 78-latce. Postawiła jednak warunek: trzeba całkowicie stosować się do jej poleceń.

Rytuał uzdrowienia miał polegać na wspólnej modlitwie przy... leżących na stole pieniądzach i przechowywanych w mieszkaniu kosztownościach. Na początku seniorka nie chciała się na to zgodzić, ale ostatecznie przekazała w ręce „uzdrowicielki” wszystkie oszczędności.

Ta zawinęła pieniądze w chusteczkę i razem ze starszą panią zawiązała na niej kilka supełków. Następnie, wypowiadając słowa modlitwy, umieściła zawiniątko w kuchennej szafce, po czym kazała szybko opuścić mieszkanie, zamykając drzwi na klucz. Dopiero na podwórku 78-latka zorientowała się, iż najprawdopodobniej padła ofiarą naciągaczki. Po wejściu do domu, wyjęciu chusteczki i rozwiązaniu węzełków jej przypuszczenia się potwierdziły. Kobieta straciła 6 tys. zł.

Policja apeluje do starszych osób o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, przypominając, iż pomysłowość i przebiegłość oszustów nie zna granic. - Dlatego najlepiej nie wpuszczać nikogo do mieszkania, gdy jesteśmy sami - ostrzegają mundurowi. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o unitach


Już po raz 16 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się premiera spektaklu nawiązującego do prześladowań i męczeństwa unitów, zatytułowanego „Są obok nas”. Jego scenariusz przygotowała Ewa Strok, która też wyreżyserowała spektakl. [fot. P. Stefaniuk]

FOTOGALERIA

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem


Na deskach sceny Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów w tym dwa z Białorusi i cztery z Ukrainy. Przyjechali śpiewacy m.in. z Wyryk, Woli Uhruskiej, Zabłocia, Kamienia czy Dorohuska. Organizatorami wydarzenia kulturalnego było starostwo powiatowe, WDK, a także Fundacja Wrota Europy. [fot. JS]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Pamięci niezłomnych
Prelekcją poświęconą niezłomnym zainaugurowane zostaną gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie uroczystości przewidzianej na 4 marca w Kobylanach jest także koncert i projekcja filmu.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Trudne miejsca w Ewangelii
Książka Gianfranco Ravasiego „Trudne miejsca w Ewangelii. Skandalizujące słowa Jezusa” jest znakomitą podpowiedzią dla ludzi pragnących czytać słowo Boże, rozumieć je i żyć nim na co dzień!
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
1 P 5, 1-4; Ps 23, 1-2a. 2b-3. 4. 5. 6
Ewangelia:
Mt 16, 13-19

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR