20 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Policja alarmuje

6 października 2017 r.

Uwaga na oszustów

Oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody i praktycznie nie ma dnia, by nie próbowali kogoś okraść. Tym razem pieniądze straciła 78-latka z łukowskiej gminy.

Do drzwi mieszkania seniorki zapukała kobieta. Powiedziała, że chce odkupić stare serwety i obrusy. Tłumaczyła, iż jest właścicielką hotelu i poszukuje w całej okolicy stylowych akcesoriów do swojego lokalu. Kiedy podczas miłej rozmowy starsza pani zaczęła opowiadać m.in. o swoich zdrowotnych dolegliwościach, nieznajoma wyznała, że ma zdolności uzdrawiania i może pomóc 78-latce. Postawiła jednak warunek: trzeba całkowicie stosować się do jej poleceń.

Rytuał uzdrowienia miał polegać na wspólnej modlitwie przy... leżących na stole pieniądzach i przechowywanych w mieszkaniu kosztownościach. Na początku seniorka nie chciała się na to zgodzić, ale ostatecznie przekazała w ręce „uzdrowicielki” wszystkie oszczędności.

Ta zawinęła pieniądze w chusteczkę i razem ze starszą panią zawiązała na niej kilka supełków. Następnie, wypowiadając słowa modlitwy, umieściła zawiniątko w kuchennej szafce, po czym kazała szybko opuścić mieszkanie, zamykając drzwi na klucz. Dopiero na podwórku 78-latka zorientowała się, iż najprawdopodobniej padła ofiarą naciągaczki. Po wejściu do domu, wyjęciu chusteczki i rozwiązaniu węzełków jej przypuszczenia się potwierdziły. Kobieta straciła 6 tys. zł.

Policja apeluje do starszych osób o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, przypominając, iż pomysłowość i przebiegłość oszustów nie zna granic. - Dlatego najlepiej nie wpuszczać nikogo do mieszkania, gdy jesteśmy sami - ostrzegają mundurowi. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Krl 2, 1. 6-14; Ps 31 (30), 20. 21. 24
Ewangelia:
Mt 6, 1-6. 16-18

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR