16 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą: Albina, Zdzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 50
14-20 grudnia 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Policja alarmuje

6 października 2017 r.

Uwaga na oszustów

Oszuści stosują coraz bardziej wyrafinowane metody i praktycznie nie ma dnia, by nie próbowali kogoś okraść. Tym razem pieniądze straciła 78-latka z łukowskiej gminy.

Do drzwi mieszkania seniorki zapukała kobieta. Powiedziała, że chce odkupić stare serwety i obrusy. Tłumaczyła, iż jest właścicielką hotelu i poszukuje w całej okolicy stylowych akcesoriów do swojego lokalu. Kiedy podczas miłej rozmowy starsza pani zaczęła opowiadać m.in. o swoich zdrowotnych dolegliwościach, nieznajoma wyznała, że ma zdolności uzdrawiania i może pomóc 78-latce. Postawiła jednak warunek: trzeba całkowicie stosować się do jej poleceń.

Rytuał uzdrowienia miał polegać na wspólnej modlitwie przy... leżących na stole pieniądzach i przechowywanych w mieszkaniu kosztownościach. Na początku seniorka nie chciała się na to zgodzić, ale ostatecznie przekazała w ręce „uzdrowicielki” wszystkie oszczędności.

Ta zawinęła pieniądze w chusteczkę i razem ze starszą panią zawiązała na niej kilka supełków. Następnie, wypowiadając słowa modlitwy, umieściła zawiniątko w kuchennej szafce, po czym kazała szybko opuścić mieszkanie, zamykając drzwi na klucz. Dopiero na podwórku 78-latka zorientowała się, iż najprawdopodobniej padła ofiarą naciągaczki. Po wejściu do domu, wyjęciu chusteczki i rozwiązaniu węzełków jej przypuszczenia się potwierdziły. Kobieta straciła 6 tys. zł.

Policja apeluje do starszych osób o rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, przypominając, iż pomysłowość i przebiegłość oszustów nie zna granic. - Dlatego najlepiej nie wpuszczać nikogo do mieszkania, gdy jesteśmy sami - ostrzegają mundurowi. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pamięci marszałka


W Siedlcach uroczyście odsłonięto płaskorzeźbę upamiętniającą Józefa Piłsudskiego. Tablica pamiątkowa - ufundowana w 150 rocznicę urodzin marszałka - została umieszczona we wnęce zabytkowego budynku znajdującego się obok Galerii Siedlce. Nad całością przedsięwzięcia czuwał powołany przez Wschodnią Izbę Gospodarczą społeczny komitet. Uroczystościom towarzyszyła konferencja poświęcona wodzowi. W programie spotkania była także część artystyczna. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Z dziejów diecezji siedleckiej


„Z dziejów diecezji siedleckiej” - pod takim hasłem w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej w Opolu Nowym odbyła się konferencja naukowa z udziałem licznego grona prelegentów. Występujący poruszali m.in. kwestie: podziału administracyjnego diecezji i roli unitów podlaskich. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Christmas Party 2017
W piątek 15 grudnia, o 17.00, w sali bankietowej Orchidea przy ul. Garwolińskiej w siedlcach odbędzie się gala charytatywna „Christmas Party 2017” - „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
Stół wigilijny, czyli…
Prezydent miasta oraz Bialskie Centrum Kultury zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu przedświątecznym. Tradycyjna wigilia pod chmurką odbędzie się w sobotę 16 grudnia, o 12.00, na pl. Wolności w Białej Podlaskiej.
więcej »
Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Wystawa twórców
15 grudnia, o 17.00, w Galerii „Na Parterze” Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie odbędzie się wernisaż wystawy twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Nadbużańskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Adwentowe rekolekcje
Zachęcamy do słuchania międzynarodowych rekolekcji internetowych na Adwent ph. „Misericordia et misera - Miłosierdzie i nieszczęśliwa”.
więcej »
Dzieje diecezji w pigułce
Wielkimi krokami zbliża się 200 rocznica powstania diecezji siedleckiej. Na ostatnią prostą wchodzą prace diecezjalnego synodu. Parafie i instytucje diecezjalne proponują szereg inicjatyw, które mogą nam pomóc w głębszym przeżyciu jubileuszu. Albowiem jubileusz - to czas szczególny, to świętowanie i radość, ale też okazja, by lepiej poznać swoją historię i tożsamość.
więcej »
O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
Syr 48,1-4.9-11; Ps 80,2ac.3b.15-16.18-19
Ewangelia:
Mt 17,10-13

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR