20 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Bogna, Florentyna, Rafał

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

KODEŃ

10 października 2017 r.

Propozycja dla wszystkich zaangażowanych w liturgię

Już za dwa miesiące przy sanktuarium Matki Bożej rozpocznie działalność Kodeńska Szkoła Kantorów (KSK) i Kodeńska Szkoła Lektorów (KSL) pod patronatem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

Zapraszamy przede wszystkim dorosłych lektorów, kantorów, organistów, dorosłych ministrantów, zakrystianów, osoby konsekrowane oraz wszystkich, którzy angażują się w liturgię. Na każdy kurs składają się trzy sesje składające się z wykładów i warsztatów. Będą poruszane także zagadnienia teologiczne, dlatego kursy, oprócz celu dydaktyczno-praktycznego, będą realizować także cel formacyjny. Po ukończeniu trzeciej sesji (trzeciego poziomu) absolwentom szkoły zostaną uroczyście wręczone certyfikaty ukończenia KSK/KSL. Planowane terminy: KSK - 10-12 listopada 2017; 17-19 listopada 2017; 8-10 grudnia 2017; KSL - 23-25 lutego 2018 r.; 2-4 marca 2018 r.; 20-22 kwietnia 2018 r. Zgłoszenia można składać osobiście na furcie klasztornej w Kodniu (recepcja Domu Pielgrzyma), telefonicznie: 83-375-41-19, 83-375-41-20 lub na adres: dyrektor@koden.com.pl.

o. Mateusz Pawłowski

 

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
2 Krl 2, 1. 6-14; Ps 31 (30), 20. 21. 24
Ewangelia:
Mt 6, 1-6. 16-18

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR