17 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Rozmaitości

 
 

Zdrowie

18 października 2017 r.

Znaleźć złoty środek


fot. ARCHIWUM

Jak skutecznie poradzić sobie z bólami pleców, mówi Anna Włodarczyk, terapeuta japońskiej sztuki rehabilitacji Yumeiho.

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia.

Na bóle pleców, kręgosłupa, szyi skarży się coraz więcej osób i do tego w coraz młodszym wieku. Z czego to wynika?

Przede wszystkim ze stylu życia. Wszędzie panuje pośpiech, żyjemy w ciągłym pędzie. Na nic nie mamy czasu, także na dbanie o swoje zdrowie. A kiedy już zachorujemy, oczekujemy ekspresowych wyników najlepiej w bardzo krótkim czasie przy niemal zerowym, jak najmniejszym nakładzie pracy własnej. Nauczono nas, ze wystarczy połknąć tabletkę, pojechać do sanatorium i problem zniknie. A tak nie jest.

 

W ocenie wielu osób to jedyne skuteczne leczenie…

Być może, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Bo problem za jakiś czas powróci. Zdrowiej jest dbać o swój organizm systematycznie i kompleksowo.

 

Z takich założeń wychodzi na przykład stara japońska terapia miednicy Yumeiho?

Jest z powodzeniem stosowana od ponad 20 lat na świecie, a w Japonii oficjalnie uznana za terapię leczniczą. Ta forma masażu składa się z ponad 100 różnych technik terapeutycznych, podczas których używa się dwóch różnych metod: korekcyjnej oraz ugniatającej. Kompleksowość technik obejmujących całe ciało służy skorygowaniu przemieszczeń w całym szkielecie, przede wszystkim w kościach miednicy, stawach biodrowych i kręgosłupie przez zlikwidowanie sztywności i napięć wszystkich mięśni i ścięgien, aż do uzyskania pełnego zakresu ruchomości w stawach oraz przywrócenie prawidłowego położenia środka ciężkości masy całego ciała.

 

Jakie daje efekty?

Pobudza siły żywotne właściwe każdemu człowiekowi i w końcu leczy chorobę. Istota terapii Yumeiho to docieranie do źródeł choroby i usuwanie jej przyczyn, a nie tylko objawów, dlatego nazywana jest terapią przyczynową lub fundamentalną. Jest bardzo efektywna przy bólach kręgosłupa, pleców, mięśni, stawów, dyskopatiach, kręgozmykach, skoliozach, otyłości, bólach menstruacyjnych, asymetriach układu kostnego i mięśniowego czy wadach postawy. Często korzystają z niej osoby uskarżające się na bóle bioder: kierowcy samochodów lub podróżujący codziennie pociągami, gracze w golfa i trenujący inne dyscypliny sportowe szczególnie obciążające jedną stronę ciała, wykonujący pracę w pozycji siedzącej lub stojącej czy dźwigające ciężkie przedmioty. Sprawdza się również przy rwach kulszowych. Nowością jest specjalny system zabiegów dla kobiet, które mają problem z zajściem w ciąże.

 

Okazuje się, że ustawienie miednicy ma również wpływ na powstawanie skolioz u dzieci. Czy tutaj ta terapia się sprawdzi?

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia. Według badań twórcy metody Yumeiho dr Saionji, jak i jego uczniów, asymetria miednicy zdiagnozowana na wczesnym etapie pozwala na 100% wyleczenie. Tym samym dziecko może uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości: inwalidztwa, a nawet operacji. Asymetrie miednicy determinują powstawanie dyskopatii i chorób stawów, zaś w skrajnych przypadkach kończą się interwencją chirurgów. Dlatego kontrola wad postawy w systemie japońskim Yuemiho jest bezpłatna niemal w każdym gabinecie Yumeiho w Polsce.


Tylko dyplomowani terapeuci

Stosowanie terapii Yumeiho wymaga odpowiednich kwalifikacji weryfikowanych każdego roku i potwierdzonych certyfikatem wydanym przez Centrum Yumeiho w Japonii. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Lista uprawnionych terapeutów Yumeiho  znajduje się na stronie www.yumeiho.org.pl. W 2017 r. pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 terapeutów Yumeiho w Polsce.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR