23 lutego 2018 r. Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Pogoda: Siedlce

Numer 8
22-28 lutego 2018r.

menu

NEWS

24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się III Diecezjalny Kongres Różańcowy.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

Zdrowie

18 października 2017 r.

Znaleźć złoty środek


fot. ARCHIWUM

Jak skutecznie poradzić sobie z bólami pleców, mówi Anna Włodarczyk, terapeuta japońskiej sztuki rehabilitacji Yumeiho.

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia.

Na bóle pleców, kręgosłupa, szyi skarży się coraz więcej osób i do tego w coraz młodszym wieku. Z czego to wynika?

Przede wszystkim ze stylu życia. Wszędzie panuje pośpiech, żyjemy w ciągłym pędzie. Na nic nie mamy czasu, także na dbanie o swoje zdrowie. A kiedy już zachorujemy, oczekujemy ekspresowych wyników najlepiej w bardzo krótkim czasie przy niemal zerowym, jak najmniejszym nakładzie pracy własnej. Nauczono nas, ze wystarczy połknąć tabletkę, pojechać do sanatorium i problem zniknie. A tak nie jest.

 

W ocenie wielu osób to jedyne skuteczne leczenie…

Być może, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Bo problem za jakiś czas powróci. Zdrowiej jest dbać o swój organizm systematycznie i kompleksowo.

 

Z takich założeń wychodzi na przykład stara japońska terapia miednicy Yumeiho?

Jest z powodzeniem stosowana od ponad 20 lat na świecie, a w Japonii oficjalnie uznana za terapię leczniczą. Ta forma masażu składa się z ponad 100 różnych technik terapeutycznych, podczas których używa się dwóch różnych metod: korekcyjnej oraz ugniatającej. Kompleksowość technik obejmujących całe ciało służy skorygowaniu przemieszczeń w całym szkielecie, przede wszystkim w kościach miednicy, stawach biodrowych i kręgosłupie przez zlikwidowanie sztywności i napięć wszystkich mięśni i ścięgien, aż do uzyskania pełnego zakresu ruchomości w stawach oraz przywrócenie prawidłowego położenia środka ciężkości masy całego ciała.

 

Jakie daje efekty?

Pobudza siły żywotne właściwe każdemu człowiekowi i w końcu leczy chorobę. Istota terapii Yumeiho to docieranie do źródeł choroby i usuwanie jej przyczyn, a nie tylko objawów, dlatego nazywana jest terapią przyczynową lub fundamentalną. Jest bardzo efektywna przy bólach kręgosłupa, pleców, mięśni, stawów, dyskopatiach, kręgozmykach, skoliozach, otyłości, bólach menstruacyjnych, asymetriach układu kostnego i mięśniowego czy wadach postawy. Często korzystają z niej osoby uskarżające się na bóle bioder: kierowcy samochodów lub podróżujący codziennie pociągami, gracze w golfa i trenujący inne dyscypliny sportowe szczególnie obciążające jedną stronę ciała, wykonujący pracę w pozycji siedzącej lub stojącej czy dźwigające ciężkie przedmioty. Sprawdza się również przy rwach kulszowych. Nowością jest specjalny system zabiegów dla kobiet, które mają problem z zajściem w ciąże.

 

Okazuje się, że ustawienie miednicy ma również wpływ na powstawanie skolioz u dzieci. Czy tutaj ta terapia się sprawdzi?

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia. Według badań twórcy metody Yumeiho dr Saionji, jak i jego uczniów, asymetria miednicy zdiagnozowana na wczesnym etapie pozwala na 100% wyleczenie. Tym samym dziecko może uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości: inwalidztwa, a nawet operacji. Asymetrie miednicy determinują powstawanie dyskopatii i chorób stawów, zaś w skrajnych przypadkach kończą się interwencją chirurgów. Dlatego kontrola wad postawy w systemie japońskim Yuemiho jest bezpłatna niemal w każdym gabinecie Yumeiho w Polsce.


Tylko dyplomowani terapeuci

Stosowanie terapii Yumeiho wymaga odpowiednich kwalifikacji weryfikowanych każdego roku i potwierdzonych certyfikatem wydanym przez Centrum Yumeiho w Japonii. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Lista uprawnionych terapeutów Yumeiho  znajduje się na stronie www.yumeiho.org.pl. W 2017 r. pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 terapeutów Yumeiho w Polsce.

JAG

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Spektakl o unitach


Już po raz 16 w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyła się premiera spektaklu nawiązującego do prześladowań i męczeństwa unitów, zatytułowanego „Są obok nas”. Jego scenariusz przygotowała Ewa Strok, która też wyreżyserowała spektakl. [fot. P. Stefaniuk]

FOTOGALERIA

Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem


Na deskach sceny Włodawskiego Domu Kultury zaprezentowało się 19 zespołów w tym dwa z Białorusi i cztery z Ukrainy. Przyjechali śpiewacy m.in. z Wyryk, Woli Uhruskiej, Zabłocia, Kamienia czy Dorohuska. Organizatorami wydarzenia kulturalnego było starostwo powiatowe, WDK, a także Fundacja Wrota Europy. [fot. JS]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Pamięci niezłomnych
Prelekcją poświęconą niezłomnym zainaugurowane zostaną gminne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W programie uroczystości przewidzianej na 4 marca w Kobylanach jest także koncert i projekcja filmu.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Trudne miejsca w Ewangelii
Książka Gianfranco Ravasiego „Trudne miejsca w Ewangelii. Skandalizujące słowa Jezusa” jest znakomitą podpowiedzią dla ludzi pragnących czytać słowo Boże, rozumieć je i żyć nim na co dzień!
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Ez 18, 21-28; Ps 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-7a. 7b-8
Ewangelia:
Mt 5, 20-26

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR