21 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Pogoda: Siedlce

Numer 20
17-23 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

Zdrowie

18 października 2017 r.

Znaleźć złoty środek


fot. ARCHIWUM

Jak skutecznie poradzić sobie z bólami pleców, mówi Anna Włodarczyk, terapeuta japońskiej sztuki rehabilitacji Yumeiho.

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia.

Na bóle pleców, kręgosłupa, szyi skarży się coraz więcej osób i do tego w coraz młodszym wieku. Z czego to wynika?

Przede wszystkim ze stylu życia. Wszędzie panuje pośpiech, żyjemy w ciągłym pędzie. Na nic nie mamy czasu, także na dbanie o swoje zdrowie. A kiedy już zachorujemy, oczekujemy ekspresowych wyników najlepiej w bardzo krótkim czasie przy niemal zerowym, jak najmniejszym nakładzie pracy własnej. Nauczono nas, ze wystarczy połknąć tabletkę, pojechać do sanatorium i problem zniknie. A tak nie jest.

 

W ocenie wielu osób to jedyne skuteczne leczenie…

Być może, ale zazwyczaj krótkotrwałe. Bo problem za jakiś czas powróci. Zdrowiej jest dbać o swój organizm systematycznie i kompleksowo.

 

Z takich założeń wychodzi na przykład stara japońska terapia miednicy Yumeiho?

Jest z powodzeniem stosowana od ponad 20 lat na świecie, a w Japonii oficjalnie uznana za terapię leczniczą. Ta forma masażu składa się z ponad 100 różnych technik terapeutycznych, podczas których używa się dwóch różnych metod: korekcyjnej oraz ugniatającej. Kompleksowość technik obejmujących całe ciało służy skorygowaniu przemieszczeń w całym szkielecie, przede wszystkim w kościach miednicy, stawach biodrowych i kręgosłupie przez zlikwidowanie sztywności i napięć wszystkich mięśni i ścięgien, aż do uzyskania pełnego zakresu ruchomości w stawach oraz przywrócenie prawidłowego położenia środka ciężkości masy całego ciała.

 

Jakie daje efekty?

Pobudza siły żywotne właściwe każdemu człowiekowi i w końcu leczy chorobę. Istota terapii Yumeiho to docieranie do źródeł choroby i usuwanie jej przyczyn, a nie tylko objawów, dlatego nazywana jest terapią przyczynową lub fundamentalną. Jest bardzo efektywna przy bólach kręgosłupa, pleców, mięśni, stawów, dyskopatiach, kręgozmykach, skoliozach, otyłości, bólach menstruacyjnych, asymetriach układu kostnego i mięśniowego czy wadach postawy. Często korzystają z niej osoby uskarżające się na bóle bioder: kierowcy samochodów lub podróżujący codziennie pociągami, gracze w golfa i trenujący inne dyscypliny sportowe szczególnie obciążające jedną stronę ciała, wykonujący pracę w pozycji siedzącej lub stojącej czy dźwigające ciężkie przedmioty. Sprawdza się również przy rwach kulszowych. Nowością jest specjalny system zabiegów dla kobiet, które mają problem z zajściem w ciąże.

 

Okazuje się, że ustawienie miednicy ma również wpływ na powstawanie skolioz u dzieci. Czy tutaj ta terapia się sprawdzi?

Dziś skolioza to jedna z największych chorób naszej cywilizacji. Brak ruchu, siedzenie przed komputerem, długie siedzenie w ławkach, samochodzie, nieprawidłowa postawa podczas chodzenia, siedzenia, nieprawidłowe napięcie mięśniowe, zaburzone czucie prioprioreceptywne determinują wady postawy u blisko 90% dzieci. Z całą pewnością to dla dzieci szukamy najbardziej skutecznych i pozbawionych skutków ubocznych metod leczenia. Tylko szybka reakcja może uchronić je przed kalectwem w wieku 30-40 lat. Głównym celem terapii Yumeiho jest skorygowanie położenia kości miednicy, dzięki czemu uzyskuje się prawidłowe ustawienie kręgosłupa i uruchamia samoleczące siły organizmu, docierając do najgłębszych przyczyn schorzenia. Według badań twórcy metody Yumeiho dr Saionji, jak i jego uczniów, asymetria miednicy zdiagnozowana na wczesnym etapie pozwala na 100% wyleczenie. Tym samym dziecko może uniknąć przykrych konsekwencji w przyszłości: inwalidztwa, a nawet operacji. Asymetrie miednicy determinują powstawanie dyskopatii i chorób stawów, zaś w skrajnych przypadkach kończą się interwencją chirurgów. Dlatego kontrola wad postawy w systemie japońskim Yuemiho jest bezpłatna niemal w każdym gabinecie Yumeiho w Polsce.


Tylko dyplomowani terapeuci

Stosowanie terapii Yumeiho wymaga odpowiednich kwalifikacji weryfikowanych każdego roku i potwierdzonych certyfikatem wydanym przez Centrum Yumeiho w Japonii. Tylko terapeuci z takimi certyfikatami mogą wykonywać te zabiegi w sposób profesjonalny i bezpieczny. Lista uprawnionych terapeutów Yumeiho  znajduje się na stronie www.yumeiho.org.pl. W 2017 r. pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 terapeutów Yumeiho w Polsce.

JAG

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Rdz 3, 9-15. 20; Ps 87, 1-3. 5-6
Ewangelia:
J 2, 1-11 albo J 19, 25-27 albo Łk 1, 26-38

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR