18 grudnia 2017 r. Imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Pogoda: Siedlce

Numer 50
14-20 grudnia 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

POW. BIALSKI

28 listopada 2017 r.

Poprawiają warunki

Ponad 4 mln zł dofinansowania na realizację trzech projektów wspierających rozwój usług społecznych otrzyma bialskie starostwo powiatowe, m.in. adaptację budynku byłej szkoły w Maniach.

Blisko połowa środków, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-202, zostanie przeznaczona na „adaptację budynku byłej szkoły podstawowej w Maniach do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej wraz z mieszkaniami chronionymi”. W ramach projektu powstanie m.in. nowoczesna placówki dla 14 wychowanków oraz dwa mieszkania chronione przeznaczone dla sześciu pełnoletnich wychowanków opuszczających instytucjonalną i rodzinną pieczę zastępczą. Ponadto planowane jest zagospodarowanie terenu dookoła placówki (boiska, placu zabaw, scena, altanki rekreacyjnej) oraz doposażenie jej w meble i niezbędne sprzęty. Ponad 800 tys. zł pochłonie realizacja projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja Domu Rodzinnego w Żabcach celem poprawy jakości świadczonych usług”, zaś 1,3 mln zł będzie przeznaczonych na modernizację, doposażenie i poprawę standardu usług w Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. W Żabcach planowana jest m.in. rozbudowa budynku mieszkalnego, remont budynku edukacyjno-sportowego oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Z kolei w ramach inwestycji prowadzonych w Kozuli przeprowadzony zostanie remont łazienek i pokoi mieszkalnych oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pamięci marszałka


W Siedlcach uroczyście odsłonięto płaskorzeźbę upamiętniającą Józefa Piłsudskiego. Tablica pamiątkowa - ufundowana w 150 rocznicę urodzin marszałka - została umieszczona we wnęce zabytkowego budynku znajdującego się obok Galerii Siedlce. Nad całością przedsięwzięcia czuwał powołany przez Wschodnią Izbę Gospodarczą społeczny komitet. Uroczystościom towarzyszyła konferencja poświęcona wodzowi. W programie spotkania była także część artystyczna. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

Jarmark bożonarodzeniowy


15 i 16 grudnia na pl. Wolności w Białej Podlaskiej zorganizowano Jarmark Bożonarodzeniowy. Wystawcy oferowali ozdoby, tradycyjne pieczywo, sery i wędliny. Impreza była połączona ze spotkaniem opłatkowym dla mieszkańców miasta. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Gwiazdkowych pomysłów czar
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.
więcej »
 

POLECAMY


Adwentowe rekolekcje
Zachęcamy do słuchania międzynarodowych rekolekcji internetowych na Adwent ph. „Misericordia et misera - Miłosierdzie i nieszczęśliwa”.
więcej »
Dzieje diecezji w pigułce
Wielkimi krokami zbliża się 200 rocznica powstania diecezji siedleckiej. Na ostatnią prostą wchodzą prace diecezjalnego synodu. Parafie i instytucje diecezjalne proponują szereg inicjatyw, które mogą nam pomóc w głębszym przeżyciu jubileuszu. Albowiem jubileusz - to czas szczególny, to świętowanie i radość, ale też okazja, by lepiej poznać swoją historię i tożsamość.
więcej »
O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Lb 24,2-7.15-17a; Ps 25,4-9
Ewangelia:
Mt 21,23-27

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR