23 marca 2018 r. Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław

Pogoda: Siedlce

Numer 12
22-28 marca 2018r.

menu

NEWS

24 marca zostanie rozpoczęty proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny bp. Ignacego Świrskiego. Uroczystość przypada w 50 rocznicę śmierci biskupa siedleckiego.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

POW. BIALSKI

28 listopada 2017 r.

Poprawiają warunki

Ponad 4 mln zł dofinansowania na realizację trzech projektów wspierających rozwój usług społecznych otrzyma bialskie starostwo powiatowe, m.in. adaptację budynku byłej szkoły w Maniach.

Blisko połowa środków, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-202, zostanie przeznaczona na „adaptację budynku byłej szkoły podstawowej w Maniach do potrzeb placówki opiekuńczo-wychowawczej wraz z mieszkaniami chronionymi”. W ramach projektu powstanie m.in. nowoczesna placówki dla 14 wychowanków oraz dwa mieszkania chronione przeznaczone dla sześciu pełnoletnich wychowanków opuszczających instytucjonalną i rodzinną pieczę zastępczą. Ponadto planowane jest zagospodarowanie terenu dookoła placówki (boiska, placu zabaw, scena, altanki rekreacyjnej) oraz doposażenie jej w meble i niezbędne sprzęty. Ponad 800 tys. zł pochłonie realizacja projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja Domu Rodzinnego w Żabcach celem poprawy jakości świadczonych usług”, zaś 1,3 mln zł będzie przeznaczonych na modernizację, doposażenie i poprawę standardu usług w Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. W Żabcach planowana jest m.in. rozbudowa budynku mieszkalnego, remont budynku edukacyjno-sportowego oraz zagospodarowanie przyległego terenu. Z kolei w ramach inwestycji prowadzonych w Kozuli przeprowadzony zostanie remont łazienek i pokoi mieszkalnych oraz dostosowanie ich do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z miłości do sztuki


Od 16 marca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej można oglądać wystawę „Z miłości do sztuki”. Eksponaty pochodzą z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Oddali hołd niezłomnym


Apele pamięci, marsze, składanie wieńców, wystawy, prelekcje, biegi - tak mieszkańcy regionu obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Kapelan wyklętych
W piątek 2 marca na ekrany kin wszedł film „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych”. To filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.
więcej »
Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego
W sobotę 24 marca, o 19.00, w siedleckiej katedrze odbędzie się koncert Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego.
więcej »
Niedziela Palmowa w Mordach
W niedzielę 25 marca, o 15.00, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta ze scenami z Misterium Męki Pańskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
Pamięci Martyny
„Kocham cię życie” - to hasło koncertu w wykonaniu poety Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. 27 marca, 19.00, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Jr 20, 10-13; Ps 18 (17), 2-3a. 3b-4. 5-6. 7
Ewangelia:
J 10, 31-42

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR