24 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna, Milena

Pogoda: Siedlce

Numer 21
24-30 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Remont po 40 latach

3 stycznia 2018 r.

Ulica na miarę XXI w.

Droga przy bloku na ul. Bulwary 10 wreszcie gotowa. Na tę inwestycję mieszkańcy Radzynia Podlaskiego czekali 40 lat.

Inwestycja wiązała się nie tylko z wymianą nawierzchni, ale tez instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

- Po 40 latach mamy wreszcie dobrą drogę. Blok został oddany do użytku w 1970 r. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale od tamtej pory czekaliśmy na uporządkowanie ulicy - nie kryje zadowolenia mieszkanka bloku nr 10 Czesława Zdziebłowska.

 

Nie tylko nawierzchnia

Zakończenie i oddanie drogi stało się okazją do spotkania przedstawicieli inwestorów - władz miasta i spółdzielni mieszkaniowej oraz wykonawcy - Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim.

- Ważna jest nie tylko nawierzchnia, ale także to, czego nie widać. Zanim na ulicy położono kostkę, zmodernizowano wodociąg i kanalizację. Niezawodne działanie tych mediów to warunek normalnego funkcjonowania mieszkańców - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

W trakcie remontu sieci wodociągowej zbudowano dwa podejścia, gdyż dotychczas w przypadku awarii całe osiedle było pozbawione dostępu do wody. Przebudowane zostały studzienki kanalizacyjne i przyłącza, bo stare pozapadały się, a rury powgniatały.

Był jeszcze jeden powód pilnej przebudowy ulicy - zalecenia straży pożarnej. - Już w 2013 r. wydano zarządzenie, by na Bulwarach zrobić porządek. Mieszkańcy rozpoczęli rozmowy jeszcze z poprzednim burmistrzem - przypomniał prezes spółdzielni mieszkaniowej Zbigniew Ostapowicz. - Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych kosztowało spółdzielnię ok. 300 tys. zł - dodał.

 

Na tym nie koniec

Budowa ulicy była wspólnym przedsięwzięciem miasta, które zainwestowało 100 tys. zł, oraz spółdzielni mieszkaniowej. Z jej budżetu pochodziło 50 tys. zł.

Zarówno burmistrz Rębek, jak i prezes Ostapowicz zaznaczyli, iż to dopiero początek współpracy. - Chcemy rozwijać spółdzielnię, budować nowe bloki. Jednak nie da się tego zrobić bez współdziałania z miastem - stwierdził.

Okazją ku temu stanie się budowa bloku przy ul. Jagiellończyka. - Jesteśmy domówieni. Wiosną zostaną wykonane przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne - zapowiedział J. Rębek.

KN

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
W jednym miejscu
Jednego dnia w jednym miejscu spotkają się wszyscy, którzy chcą robić coś dla swojego otoczenia. Mowa o II Dniu Siedleckich Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 25 maja na pl. im. gen Sikorskiego.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Jr 31, 31-34; albo Hbr 10, 11-18
Ewangelia:
(Mk 14, 22-25)

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR