15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Remont po 40 latach

3 stycznia 2018 r.

Ulica na miarę XXI w.

Droga przy bloku na ul. Bulwary 10 wreszcie gotowa. Na tę inwestycję mieszkańcy Radzynia Podlaskiego czekali 40 lat.

Inwestycja wiązała się nie tylko z wymianą nawierzchni, ale tez instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

- Po 40 latach mamy wreszcie dobrą drogę. Blok został oddany do użytku w 1970 r. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale od tamtej pory czekaliśmy na uporządkowanie ulicy - nie kryje zadowolenia mieszkanka bloku nr 10 Czesława Zdziebłowska.

 

Nie tylko nawierzchnia

Zakończenie i oddanie drogi stało się okazją do spotkania przedstawicieli inwestorów - władz miasta i spółdzielni mieszkaniowej oraz wykonawcy - Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim.

- Ważna jest nie tylko nawierzchnia, ale także to, czego nie widać. Zanim na ulicy położono kostkę, zmodernizowano wodociąg i kanalizację. Niezawodne działanie tych mediów to warunek normalnego funkcjonowania mieszkańców - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

W trakcie remontu sieci wodociągowej zbudowano dwa podejścia, gdyż dotychczas w przypadku awarii całe osiedle było pozbawione dostępu do wody. Przebudowane zostały studzienki kanalizacyjne i przyłącza, bo stare pozapadały się, a rury powgniatały.

Był jeszcze jeden powód pilnej przebudowy ulicy - zalecenia straży pożarnej. - Już w 2013 r. wydano zarządzenie, by na Bulwarach zrobić porządek. Mieszkańcy rozpoczęli rozmowy jeszcze z poprzednim burmistrzem - przypomniał prezes spółdzielni mieszkaniowej Zbigniew Ostapowicz. - Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych kosztowało spółdzielnię ok. 300 tys. zł - dodał.

 

Na tym nie koniec

Budowa ulicy była wspólnym przedsięwzięciem miasta, które zainwestowało 100 tys. zł, oraz spółdzielni mieszkaniowej. Z jej budżetu pochodziło 50 tys. zł.

Zarówno burmistrz Rębek, jak i prezes Ostapowicz zaznaczyli, iż to dopiero początek współpracy. - Chcemy rozwijać spółdzielnię, budować nowe bloki. Jednak nie da się tego zrobić bez współdziałania z miastem - stwierdził.

Okazją ku temu stanie się budowa bloku przy ul. Jagiellończyka. - Jesteśmy domówieni. Wiosną zostaną wykonane przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne - zapowiedział J. Rębek.

KN

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR