22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
18-24 stycznia 2018r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Remont po 40 latach

3 stycznia 2018 r.

Ulica na miarę XXI w.

Droga przy bloku na ul. Bulwary 10 wreszcie gotowa. Na tę inwestycję mieszkańcy Radzynia Podlaskiego czekali 40 lat.

Inwestycja wiązała się nie tylko z wymianą nawierzchni, ale tez instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

- Po 40 latach mamy wreszcie dobrą drogę. Blok został oddany do użytku w 1970 r. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale od tamtej pory czekaliśmy na uporządkowanie ulicy - nie kryje zadowolenia mieszkanka bloku nr 10 Czesława Zdziebłowska.

 

Nie tylko nawierzchnia

Zakończenie i oddanie drogi stało się okazją do spotkania przedstawicieli inwestorów - władz miasta i spółdzielni mieszkaniowej oraz wykonawcy - Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim.

- Ważna jest nie tylko nawierzchnia, ale także to, czego nie widać. Zanim na ulicy położono kostkę, zmodernizowano wodociąg i kanalizację. Niezawodne działanie tych mediów to warunek normalnego funkcjonowania mieszkańców - podkreślił burmistrz Jerzy Rębek.

W trakcie remontu sieci wodociągowej zbudowano dwa podejścia, gdyż dotychczas w przypadku awarii całe osiedle było pozbawione dostępu do wody. Przebudowane zostały studzienki kanalizacyjne i przyłącza, bo stare pozapadały się, a rury powgniatały.

Był jeszcze jeden powód pilnej przebudowy ulicy - zalecenia straży pożarnej. - Już w 2013 r. wydano zarządzenie, by na Bulwarach zrobić porządek. Mieszkańcy rozpoczęli rozmowy jeszcze z poprzednim burmistrzem - przypomniał prezes spółdzielni mieszkaniowej Zbigniew Ostapowicz. - Dostosowanie do wymogów przeciwpożarowych kosztowało spółdzielnię ok. 300 tys. zł - dodał.

 

Na tym nie koniec

Budowa ulicy była wspólnym przedsięwzięciem miasta, które zainwestowało 100 tys. zł, oraz spółdzielni mieszkaniowej. Z jej budżetu pochodziło 50 tys. zł.

Zarówno burmistrz Rębek, jak i prezes Ostapowicz zaznaczyli, iż to dopiero początek współpracy. - Chcemy rozwijać spółdzielnię, budować nowe bloki. Jednak nie da się tego zrobić bez współdziałania z miastem - stwierdził.

Okazją ku temu stanie się budowa bloku przy ul. Jagiellończyka. - Jesteśmy domówieni. Wiosną zostaną wykonane przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne - zapowiedział J. Rębek.

KN

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędy pokoleń


W Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert „Kolędy pokoleń”. Była to już siódma edycja wydarzenia, w którym wystąpili: przedszkolaki i seniorzy, młodzież oraz dorośli. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Orszak w Dubicy


„Bóg jest dla wszystkich!” Pod takim hasłem odbył się - już po raz czwarty - Orszak Trzech Króli w Dubicy. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Kolędowanie nad Bugiem
27 stycznia - już po raz 17 - będzie można posłuchać we Włodawie kolęd i szczodrywek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel z Polski, Białorusi i Ukrainy.
więcej »
 

POLECAMY


O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
Rozważanie Ewangelii
„Ewangelia i życie” to książka, która wprowadza w biblijny świat ks. Jana Zieji. Jest zaproszeniem do codziennego, bardzo intymnego spotkania ze Słowem i do wsłuchania się w niezwykłe świadectwo myślenia i życia Ewangelią.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
2 Sm 5, 1-7. 10; Ps 89 (88), 20. 21-22. 25-26
Ewangelia:
Mk 3, 22-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR