22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
18-24 stycznia 2018r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Międzyrzec Podl.

5 stycznia 2018 r.

Lepsze jutro

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w zaprasza do udziału w projekcie „Lepsze jutro”, realizowanym przez Fundację Polskiej Akademii Nauk.

Uczestnikami projektu mogą być wychowankowie placówek opiekuńczo-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych, zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich oraz podopieczni jednostek o charakterze opiekuńczo-wychowawczym prowadzonych przez OHP w wieku powyżej 16 lat, mieszkający na terenie województwa lubelskiego. Projekt skierowany jest w szczególności do osób pozostających bez zatrudnienia, o niskich kwalifikacjach lub z niepełnosprawnościami. Uczestnicy uzyskają opracowanie indywidualnego planu działania wspólnie z doradcą zawodowym, grupowe poradnictwo zawodowe, indywidualne poradnictwo psychologiczne i pośrednictwo pracy. Będą mogli wziąć udział w warsztacie praktycznego radzenia sobie ze złością lub agresją, w warsztacie przeciwdziałaniu trudności i warsztacie racjonalnego gospodarowania budżetem domowym. Projekt zakłada też szkolenia zawodowe: spawacz mag, pracownik obsługi biurowej z kompetencjami w zakresie zagospodarowania surowców wtórnych w biurze, przedstawiciel handlowy/techniki sprzedaży i opiekun osoby starszej oraz staże zawodowe przez trzy miesiące ze świadczeniem w wysokości 2,2 tys. zł brutto (netto ok. 1,7 tys. zł). Udział w projekcie jest bezpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP. 

BZ

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędy pokoleń


W Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert „Kolędy pokoleń”. Była to już siódma edycja wydarzenia, w którym wystąpili: przedszkolaki i seniorzy, młodzież oraz dorośli. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Orszak w Dubicy


„Bóg jest dla wszystkich!” Pod takim hasłem odbył się - już po raz czwarty - Orszak Trzech Króli w Dubicy. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Kolędowanie nad Bugiem
27 stycznia - już po raz 17 - będzie można posłuchać we Włodawie kolęd i szczodrywek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel z Polski, Białorusi i Ukrainy.
więcej »
 

POLECAMY


O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
Rozważanie Ewangelii
„Ewangelia i życie” to książka, która wprowadza w biblijny świat ks. Jana Zieji. Jest zaproszeniem do codziennego, bardzo intymnego spotkania ze Słowem i do wsłuchania się w niezwykłe świadectwo myślenia i życia Ewangelią.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
2 Sm 5, 1-7. 10; Ps 89 (88), 20. 21-22. 25-26
Ewangelia:
Mk 3, 22-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR