22 stycznia 2018 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 3
18-24 stycznia 2018r.

menu

NEWS

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Włodawa

6 stycznia 2018 r.

Na ratunek

Emeryci zachęcają do nabywania „Pudełek życia”. Mogą ono uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.

W powiecie włodawskim specjalnie oznakowane pudełka - jednakowe w całym kraju - można odebrać w siedzibie oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy Al. Piłsudskiego 41, w budynku urzędu miasta. Wolontariuszki - panie ze związku - przygotowują pudełka i gotowe przekazują zainteresowanym. - Rozdajemy je w szczególności osobom, z którymi związek współpracuje, a więc potrzebującym z terenu Włodawy, Osowy, Dubeczna, Woli Uhruskiej czy Hanny - mówi Maria Daniluk, kierownik oddziału rejonowego PZERiI.

Akcja „Pudełko życia” skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Przedsięwzięcie polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, a także danych osobowych, w tym numeru pesel. Pakiet z takimi informacjami - na specjalnych formularzach - powinien być przechowywany w lodówce, do której zajrzy ratownik medyczny w przypadku, gdy osoba wezwie karetkę pogotowia.

We włodawskim oddziale rejonowym PZERiI zrzeszonych jest 210 członków, ale wolontariuszki seniorki zachęcają do nabywania „Pudełek życia” także osoby niezrzeszone. - Pudełka rozchodzą się bardzo szybko. Jesteśmy jedynym miejscem w powiecie, gdzie można się w nie zaopatrzyć - podkreśla M. Daniluk. I podsumowuje: - Niektóre osoby podchodzą do tej akcji z ironią i śmiechem, ale potem otrzymuję telefony, że chciałyby być w posiadaniu takiego pudełka. Ono może uratować nam życie.

JS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolędy pokoleń


W Szkole Podstawowej nr 2 w Siedlcach odbył się koncert „Kolędy pokoleń”. Była to już siódma edycja wydarzenia, w którym wystąpili: przedszkolaki i seniorzy, młodzież oraz dorośli. [fot. MK]

FOTOGALERIA

Orszak w Dubicy


„Bóg jest dla wszystkich!” Pod takim hasłem odbył się - już po raz czwarty - Orszak Trzech Króli w Dubicy. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Mojżesz
8 lutego, o 18.00 i 20.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wystawiony zostanie spektakl „Mojżesz”.
więcej »
Kolędowanie nad Bugiem
27 stycznia - już po raz 17 - będzie można posłuchać we Włodawie kolęd i szczodrywek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i kapel z Polski, Białorusi i Ukrainy.
więcej »
 

POLECAMY


O Maryi nigdy dosyć!
Niedostatecznie dotąd Ją sławiono, za mało wychwalano, czczono, kochano, zbyt mało Jej służono! Należy się Jej więcej chwały, czci, miłości i nabożeństwa! - pisze o Maryi św. Ludwik Maria Grignion de Montfort.
więcej »
Rozważanie Ewangelii
„Ewangelia i życie” to książka, która wprowadza w biblijny świat ks. Jana Zieji. Jest zaproszeniem do codziennego, bardzo intymnego spotkania ze Słowem i do wsłuchania się w niezwykłe świadectwo myślenia i życia Ewangelią.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
2 Sm 5, 1-7. 10; Ps 89 (88), 20. 21-22. 25-26
Ewangelia:
Mk 3, 22-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR