23 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech

Pogoda: Siedlce

Numer 16
19-25 kwietnia 2018r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze Echa Katolickiego - m.in. relacja z powtórnego pogrzebu pierwszych biskupów naszej diecezji w Janowie Podlaskim. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Włodawa

6 stycznia 2018 r.

Na ratunek

Emeryci zachęcają do nabywania „Pudełek życia”. Mogą ono uratować życie każdemu, kto w chwili przyjazdu karetki nie jest w stanie podać podstawowych informacji o swojej chorobie, uczuleniach czy zażywanych lekach.

W powiecie włodawskim specjalnie oznakowane pudełka - jednakowe w całym kraju - można odebrać w siedzibie oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przy Al. Piłsudskiego 41, w budynku urzędu miasta. Wolontariuszki - panie ze związku - przygotowują pudełka i gotowe przekazują zainteresowanym. - Rozdajemy je w szczególności osobom, z którymi związek współpracuje, a więc potrzebującym z terenu Włodawy, Osowy, Dubeczna, Woli Uhruskiej czy Hanny - mówi Maria Daniluk, kierownik oddziału rejonowego PZERiI.

Akcja „Pudełko życia” skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Przedsięwzięcie polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych pudełkach informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, a także danych osobowych, w tym numeru pesel. Pakiet z takimi informacjami - na specjalnych formularzach - powinien być przechowywany w lodówce, do której zajrzy ratownik medyczny w przypadku, gdy osoba wezwie karetkę pogotowia.

We włodawskim oddziale rejonowym PZERiI zrzeszonych jest 210 członków, ale wolontariuszki seniorki zachęcają do nabywania „Pudełek życia” także osoby niezrzeszone. - Pudełka rozchodzą się bardzo szybko. Jesteśmy jedynym miejscem w powiecie, gdzie można się w nie zaopatrzyć - podkreśla M. Daniluk. I podsumowuje: - Niektóre osoby podchodzą do tej akcji z ironią i śmiechem, ale potem otrzymuję telefony, że chciałyby być w posiadaniu takiego pudełka. Ono może uratować nam życie.

JS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę katastrofy smoleńskiej


10 kwietnia minęło osiem lat od katastrofy samolotu Tu-154M, którym w 2010 r. polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy regionu uczcili pamięć poległych - 96 osób, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury. W programie obchodów były apele pamięci, składanie wieńców i przemówienia włodarzy.

FOTOGALERIA

Powtórny pochówek biskupów


14 kwietnia w krypcie janowskiej kolegiaty odbyło się uroczyste złożenie szczątków bp. Piotra Pawła Szymańskiego i ziemi z grobu bp. Marcelego Gutkowskiego. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Ten cenny czas
„Ten cenny czas” - to tytuł projektu Fundacji DONUM złożony w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w drugiej edycji Programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
więcej »
Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
W niedzielę 13 maja w Parczewie odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny, organizowany przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

POLECAMY


Tajemnica ks. Dolindo
Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.
więcej »
Warunkiem jest zaufanie
Od wielu lat otrzymywane przez pielgrzymów łaski skrupulatnie notowane są przez ojców paulinów. Na nowo postanowiła się im przyjrzeć i opisać Anita Czupryn.
więcej »
Tam, gdzie mieszka Bóg
Pierwszy w historii film z udziałem papieża Franciszka - już w kinach!
więcej »
Kolejówka mówi NIE bezrobociu !
25 kwietnia siedlecka „Kolejówki”, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.
więcej »
 

SONDA

 

Biblia w moim życiu....

jest najważniejszą książką, po którą często sięgam

stanowi drogowskaz, jak nie zagubić się w labiryncie życia

to księga, w której znajduję odpowiedzi na wszelkie nurtujące mnie pytania

czuję, że nie dorosłem/am do lektury Pisma Świętego

jest żywym słowem BogaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Dz 1, 3-8; Ps 126, 1-2ab. 2cd-3. 4-5. 6
Ewangelia:
J 12, 24-26

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR