25 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
24-30 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

DIECEZJA

30 stycznia 2018 r.

Katechezy Zwiastowania

​Jeżeli masz teraz jakikolwiek kryzys, np. finansowy, duchowy, odszedł ktoś bliski, nie widzisz sensu życia, to te katechezy są dla Ciebie - zachęcają organizatorzy cyklu „Katechez Zwiastowania”.

Katechezy oparte są na słowie Bożym i nauczaniu Kościoła katolickiego. „Zapraszamy młodzież i dorosłych, świeckich i duchownych. Wystarczy przyjść i posłuchać. Zwracamy się do tych, którzy już przestali chodzić do kościoła, mają pretensje do osób duchownych lub zostali w jakikolwiek sposób skrzywdzeni. Dzięki słuchaniu katechez, jak pokazuje doświadczenie, dokonują się liczne, często spektakularne powroty do Kościoła. Wielu słuchających zostało uratowanych od śmierci, wiele małżeństw przed rozpadem, a wielu młodych ludzi zostało wyrwanych z nałogów i rozpaczy. Często te katechezy stają się zaczątkiem głębszego procesu nawrócenia, który opiera się na fundamencie Eucharystii, słowa Bożego i wspólnoty”. Katechezy odbywają się w następujących miejscach i terminach: Radzyń Podlaski, parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy - poniedziałki i piątki, o 18.45; Włodawa, parafia św. Ludwika - wtorki i czwartki, o 19.00; Żelechów, parafia Zwiastowania NMP - środy i niedziele, o 18.00; Biała Podlaska, parafia Michała Archanioła - czwartki i niedziele, o 18.45; Łuków, parafia Przemienienia Pańskiego - od 18 lutego, środy i soboty, o 18.45. 

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
W jednym miejscu
Jednego dnia w jednym miejscu spotkają się wszyscy, którzy chcą robić coś dla swojego otoczenia. Mowa o II Dniu Siedleckich Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się 25 maja na pl. im. gen Sikorskiego.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Jk 5, 9-12; Ps 103 (102), 1b-2. 3-4. 8-9. 11-12
Ewangelia:
Mk 10, 1-12

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR