20 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Sabina, Sobiesław, Bernard

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmowy

 
 

Rozmowa ECHA

31 stycznia 2018 r.

Okultyzm zrobił ze mnie wrak człowieka


fot. ARCHIWUM

O uwikłaniu w okultyzm i nawróceniu - w rozmowie z Katarzyną Straburzyńską, psychologiem, autorką książki „Dotyk miłości”

Jako młoda dziewczyna obraziłam się na Pana Boga. Miałam wtedy 14 lat i zmarł mój ukochany dziadek, z którym byłam bardzo związana. Kiedy odszedł, nie mogłam zrozumieć, dlaczego Bóg zabrał tak dobrą i tak wierzącą osobę. W dodatku przechodziłam wtedy związany z dojrzewaniem okres buntu. Zły w takich sytuacjach tylko zaciera ręce, kusząc gniewem, niewybaczeniem. Nie mogłam pogodzić się z tą sytuacją. Byłam bardzo rozżalona. Ze złości podarłam obrazek Jezusa Miłosiernego. Od tamtego momentu zaczęłam się od Niego odsuwać. Wprawdzie przyjęłam bierzmowanie, ale na zasadzie „bo wszyscy szli”. Nie było w tym żadnej radości. Potem stopniowo odchodziłam od Kościoła, modlitwy. Jako nastolatka postanowiłam sobie, że zrobię wszystko, by mieć pieniądze, karierę i osiągnąć sławę. Mając 16 lat, zaczęłam pracować jako hostessa na promocjach, potem miałam przygodę z modelingiem. Szybko zaczęłam zarabiać. W wieku 22 lat stać mnie było na otwarcie własnego biznesu - agencji reklamowej. Wtedy też po raz pierwszy poszłam do wróżki, od czego zaczęła się w moim życiu równia pochyła.

Czy uzdrowienie jest dzisiaj możliwe?

 

Jak najbardziej. Sama zostałam uzdrowiona nie tylko fizycznie, ale też wewnętrznie, emocjonalnie i duchowo. To wielka łaska, ale jej warunkiem jest otwarcie się na uzdrowienie, proszenie o nie. W Ewangelii jest napisane: „Proście, a otrzymacie”. Tymczasem często zdarza się tak, że gdy ktoś z naszych bliskich lub my sami zaczynamy chorować, zastanawiamy się „dlaczego”, próbując zdziałać coś wyłącznie własnymi siłami. Ja już wiem, że to niemożliwe. Sami nic nie jesteśmy w stanie zrobić.

 

W swojej książce napisała Pani, że została uzdrowiona trzykrotnie.

 

Nawet więcej. Złamany kręgosłup, nowotwór, zakrzepica, stan zwyrodnieniowy, chora wątroba…

 

Sporo tego. To musiały być trudne doświadczenia.

 

Rzeczywiście łatwo nie było. Jednak nigdy nie traktowałam tego, co mi się przydarzyło, w kategoriach kary. Bo Bóg nie karze, nie zsyła choroby, ale ją dopuszcza, mając w tym swój plan. Nam, ludziom, wydaje się to nielogiczne. Wiem jednak z własnego doświadczenia, że Bóg z każdej trudnej dla człowieka sytuacji wyprowadzi dobro. Prawdę tę można odkryć tylko oczami wiary. Zrozumienie tego zajęło mi kilka lat.

 

Jak do tego doszło?

 

Jako młoda dziewczyna obraziłam się na Pana Boga. Miałam wtedy 14 lat i zmarł mój ukochany dziadek, z którym byłam bardzo związana. Kiedy odszedł, nie mogłam zrozumieć, dlaczego Bóg zabrał tak dobrą i tak wierzącą osobę. W dodatku przechodziłam wtedy związany z dojrzewaniem okres buntu. Zły w takich sytuacjach tylko zaciera ręce, kusząc gniewem, niewybaczeniem. Nie mogłam pogodzić się z tą sytuacją. Byłam bardzo rozżalona. Ze złości podarłam obrazek Jezusa Miłosiernego. Od tamtego momentu zaczęłam się od Niego odsuwać. Wprawdzie przyjęłam bierzmowanie, ale na zasadzie „bo wszyscy szli”. Nie było w tym żadnej radości. Potem stopniowo odchodziłam od Kościoła, modlitwy. Jako nastolatka postanowiłam sobie, że zrobię wszystko, by mieć pieniądze, karierę i osiągnąć sławę. Mając 16 lat, zaczęłam pracować jako hostessa na promocjach, potem miałam przygodę z modelingiem. Szybko zaczęłam zarabiać. W wieku 22 lat stać mnie było na otwarcie własnego biznesu - agencji reklamowej. Wtedy też po raz pierwszy poszłam do wróżki, od czego zaczęła się w moim życiu równia pochyła. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet taka jednorazowa wizyta może mieć katastrofalne skutki. Uchylamy bowiem furtkę złemu duchowi. Poza tym możemy się uzależnić. Tak było w moim przypadku. Gabinety wróżek, astrologów, jasnowidzów odwiedzałam regularnie.

 

Po co? Przecież miała Pani własną firmę, pieniądze, fajne życie itd.

 

Pytałam np., kiedy poznam fajnego mężczyznę. Chciałam się dowiedzieć, jak będzie szedł mi biznes. Potem, kiedy już byłam w związku, szukałam odpowiedzi, czy to ten na całe życie. A kiedy splajtowała firma, pytałam, co dalej. Straciłam zdrowy rozsądek. W dodatku Zły doprowadził w moim życiu do sytuacji i postawił ludzi, którzy sprawili, że „popłynęłam” jeszcze bardziej. Zainteresowałam się feng shui, medytacjami, reiki. Jako psycholog posługiwałam się ideologią New Age opartą na pozytywnym myśleniu prowadząc różnego rodzaju warsztaty z rozwoju osobistego. Do tego zaczęłam chodzić na medytacje i jogę kręgosłupa. Zresztą uczęszcza na nią wiele wierzących osób, myśląc, że to tylko niewinne ćwiczenia, że nie ma w tym żadnego zła. Ja też tak wówczas uważałam. Tymczasem w jodze wykonuje się pewne figury, pokłony, których nazwy powstały na cześć danych bóstw i demonów. Hindusi np. dziwią się, że Europejczycy ćwiczą jogę, która jest związana z inną religią. W ten sposób nasza dusza otwiera się na szatana. Jednak moje pierwsze doświadczenie z okultyzmem miało miejsce, gdy skończyłam 11 lat. Wtedy w jednym z parafii „modlił się” nade mną słynny wówczas uzdrowiciel Clive Harris. Dziś Kościół w Polsce nie ma wątpliwości, że wpuszczenie do świątyń bioenergoterapeuty było wielkim błędem i lekkomyślnością.

 

Ile lat w sumie uwikłana była Pani w okultyzm?

 

Prawie 17. Przeszłam dziesiątki egzorcyzmów. Dzisiaj uczestniczę przy nich, modląc się. To niewyobrażalne, w jakich stanach znajdują się ludzie, którzy weszli w okultyzm. Wychodzą z niego przez wiele lat, mając zniewoloną zarówno duszę, jak i ciało. Zdarza się, że lekarze diagnozują u nich schizofrenię, choroby psychiczne. Dzisiaj dziękuję Bogu, że dał mi wielką łaskę i tak szybko uwolnił mnie spod wpływu Złego.

 

Co się takiego stało, że nagle dostrzegła Pani, że joga, medytacje, reiki nie dają szczęścia?

 

Przed wakacjami w 2012 r. zaczęły się problemy zawodowe. Nagle przestałam dostawać zlecenia na prowadzenie szkoleń z rozwoju osobistego dla korporacji, nie było chętnych na indywidualne terapie. Myślałam, że to chwilowe, że we wrześniu wszystko wróci do normy. Tak się nie stało. Moje oszczędności zaczęły topnieć w zastraszającym tempie. Byłam zmuszona pożyczać pieniądze, które kończyły się równie szybko. Czasami nie miałam nawet na bilet autobusowy. W grudniu dotarło do mnie, iż znalazłam się w wyjątkowo czarnej dziurze. Zaczęły uruchamiać mi się straszne lęki. W dodatku czułam ogromną pustkę, osamotnienie. W końcu z początkiem 2013 r. z bezradności padłam na kolana, wyciągnęłam ręce do góry, pytając Jezusa, by powiedział mi, co dzieje się w moim życiu, bo nie rozumiem tego, prosząc Go jednocześnie o pomoc.

 

Dlaczego akurat Jezusa, a nie bożka związanego z religiami Dalekiego Wschodu?

 

Bo zaczęło do mnie docierać, że wszystko, w co w związku z okultyzmem weszłam, nie przyniosło mi szczęścia, że była to złuda, że okultyzm zrobił ze mnie wraka człowieka… I wtedy poczułam w sercu, że mam zawołać do Pana Jezusa.

 

Usłyszał?

 

O tak! Już następnego dnia znalazłam się w kościele przez obrazem Jezusa Miłosiernego…

 

Tego samego, którego wizerunek podarła Pani, mając 14 lat…

Tak. To niesamowite, jak Jezus nas kocha. Jego miłość do człowieka jest tak ogromna, że wybacza każdy grzech. Chrystus chodził za mną blisko 25 lat, walcząc o mnie, bym do Niego wróciła.

 

Jednak początki nie były łatwe.

Zdecydowanie. Zły nie odpuszczał. Poza tym nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak mocno byłam zniewolona. Wielką łaską było to, iż w ogóle mogłam wejść do kościoła, bo jeszcze rok wcześniej nie mogłam w ogóle w nim wytrzymać. To cud, że się tam znalazłam. Jednak na początku nie potrafiłam się modlić, rozmawiałam z Jezusem własnymi słowami. Przychodziłam tam do Niego, prosząc o pomoc. Ale kiedy wybijała 15.00 i ludzie zaczynali odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia, nie byłam w stanie jej słuchać. Gdy pierwszy raz zetknęłam się z tą modlitwą, ogarnęła mnie wielka złość, w środku aż mną szarpało. Na słowa: „O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego (…)”, a potem „Dla Jego bolesnej męki (…)” powiedziałam do Jezusa: „Ja sobie tu z Tobą rozmawiam, a ludzie mi przeszkadzają, mówiąc o jakiejś krwi i wodzie”. Nie mogłam wręcz znieść tych słów, dlatego zerwałam się na nogi, aby jak najszybciej wyjść z kościoła. Niestety, kiedy złapałam torbę, cała jej zawartość wysypała się na podłogę. Zaczęłam wszystko nerwowo zbierać, aby stamtąd uciec. Gdy wreszcie mi się udało, wybiegłam na zewnątrz i poczułam ulgę. Wtedy nie rozumiałam, dlaczego tak drażniła mnie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Mimo to często przychodziłam do świątyni przed obraz Jezusa Miłosiernego, ale nie potrafiłam uczestniczyć w Mszy św. Nie mogłam po prostu wytrzymać tych wszystkich modlitw i płynącej z nich siły Bożej oraz żywej obecności Jezusa Chrystusa podczas Eucharystii. Przychodziłam jednak do pustego kościoła. Dziś mi wstyd, ale chciałam, aby m.in. pomógł mi wygrać w totolotka. Wierzyłam bowiem, że wygrana zmieni moją sytuację życiową i znów będzie dobrze. Choć to się nie udawało, tym razem nie obraziłam się na Jezusa. Twardo się Go trzymałam. Czułam, jak stopniowo ściąga ze mnie kajdany zniewolenia. Po kilku miesiącach pierwszy raz zostałam na Mszy św., a za kolejne dwa miesiące byłam w stanie pójść do spowiedzi.

 

To było po wypadku?

 

Tak, kiedy cudem uniknęłam śmierci. Nawet policja z niedowierzaniem kręciła głową, że nie zginęłam. To cud. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że w wakacyjny piątek, przed 15.00, niemal w centrum Warszawy, spadłam z roweru i akurat na ulicy zrobiło się pusto? Gdyby nadjechał samochód, z pewnością by mnie zabił. To kolejny dowód jak niesamowity jest Bóg. On panuje nad każdą sekundą naszego życia. Po wypadku postanowiłam, że nie mogę zwlekać i wreszcie znalazłam się w konfesjonale, gdzie Jezus postawił mi tak Bożego kapłana, u którego potem przystąpiłam do spowiedzi generalnej. Dla Chrystusa nie ma rzeczy niemożliwych! Pokazał mi to także, gdy złamałam kręgosłup, kiedy zdiagnozowano u mnie nowotwór macicy, zakrzepicę.

 

Zastanawiała się Pani, dlaczego aż tyle razy dostąpiła Pani łaski uzdrowienia? Wielu modli się o nią całe życie i nie otrzymuje.

 

To nie do końca tak. Na każdego z nas Bóg ma inny plan i każdego z nas uzdrawia w inny sposób. W moim przypadku dopuścił cierpienie po to, bym stała się narzędziem w Jego rękach, bym nauczyła się pokory, więcej zrozumiała, bym Mu zaufała, bym świadczyła o Jego miłości.

 

Długą drogę pokonała Pani w ciągu ostatnich lat. Jakim dzisiaj jest Pani człowiekiem?

 

Bardzo szczęśliwym. Przede wszystkim przez to, że otrzymałam ogromną łaskę wiary. Dzisiaj jestem na takim etapie mojego życia, że jestem w stanie umrzeć dla Jezusa. On jest moją miłością, sensem, życiem, drogą... wszystkim. I choć po ludzku jestem sama, bo nie mam męża, dzieci, to nie zamieniłabym swojego życia. Wierzę, że Pan Bóg postawi na mojej drodze człowieka, z którym założę rodzinę. Warto jednak podkreślić, że tylko w Bogu człowiek jest naprawdę szczęśliwy. Tylko On da nam taką miłość, jaką nigdy nie będzie w stanie obdarzyć nas drugi człowiek.

 

Dziękuję za rozmowę.

Jolanta Krasnowska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ez 24, 15-24; Pwt 32, 18-19. 20. 21 ;
Mt 19, 16-22

Ewangelia:
Mt 19, 16-22

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR