19 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

III Gala Biznesu

14 lutego 2018 r.

Rozwój lokalnego biznesu


fot. WSCHODNIA IZBA GOSPODARCZA

Mając na celu budowanie relacji między biznesem a lokalną społecznością, jak również wspieranie rozwoju partnerskiej współpracy między biznesem a organizacjami pozarządowymi, 3 lutego w hotelu Ibis Styles w Siedlcach, Wschodnia Izba Gospodarcza zorganizowała już trzecią edycję Gali Biznesu.

Spotkanie odbyło się pod honorowym patronatem Krajowej Izby Gospodarczej, prezydenta miasta Siedlce oraz starosty siedleckiego. Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości reprezentujących środowiska kultury, nauki i biznesu, m.in. wicestarosta Siedlec Michał Okniński, rektor Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa dr Bożena Piechowicz, prezes płońskiej Izby Gospodarczej Marian Serwach oraz przedstawiciele biznesu z Białorusi.

W tym roku tytuł „Firma Roku 2017” otrzymała firma inżynieryjno-budowlana specjalizująca się w realizacji inwestycji w Polsce oraz poza granicami kraju - MKL BAU Sp. z o.o., którą doceniono za dynamiczny rozwój. Prezes WIG Zenon Chodowiec przekazał przedstawicielom firmy statuetkę „Lidera Rynku Lokalnego 2017”. Tradycyjnie podczas spotkania wręczono również certyfikaty członkostwa przedsiębiorstwom, które w ostatnim czasie dołączyły do grona członków WIG. Uhonorowano sześć nowych firm.

Dzięki hojności przedsiębiorców podczas aukcji charytatywnej, która stanowi integralną część każdej gali, zebrano kwotę w wysokości 35,1 tys. zł. Zostanie ona przekazana Caritas Diecezji Siedleckiej z przeznaczeniem na Warsztat Terapii Zajęciowej w Skórcu, fundacji MKL Dzieciom i fundacji Leny Grochowskiej.

Wszyscy goście doskonale bawili się przy gorących rytmach zespołu muzycznego z Krakowa.

Monika Król

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
1 Krl 21, 17-29; Ps 51 (50), 3-4. 5-6b. 11 i 16
Ewangelia:
Mt 5, 43-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR