21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

I Ty możesz uczcić pamięć prawdziwych bohaterów!

23 lutego 2018 r.

Zabawa i nauka

Kub Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego oraz Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do udziału w grze terenowej „Obywatele na Start!”.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 4 marca, o 14.00, przy urzędzie gminy w Sobolewie i upamiętni Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - O niezłomnych bohaterach mówi się coraz więcej. Ich podobizny często trafiają na koszulki i bluzy noszone przez młodzież. Nie możemy się jednak zatrzymać na zwykłych hasłach. Wykorzystajmy fakt, iż żołnierze wyklęci są „na topie” i pójdźmy o krok dalej. Działając razem, możemy doprowadzić to tego, że młodzież naszych szkół będzie czcić bohaterów, jednocześnie znając ich historie - apelują organizatorzy.

Trzecia edycja gry adresowana jest do wszystkich mieszkańców regionu. Scenariusz na pewno zaciekawi młodzież, stąd zaproszenie kierowane jest do grup przyjaciół, stowarzyszeń, klubów sportowych. Wszystkie zadania są tak opracowane, by udział w grze mogły wziąć także rodziny z dziećmi.

Głównym celem „Obywateli na start!” jest uczczenie pamięci o żołnierzach wyklętych oraz przybliżenie uczestnikom ich historii. Gra ma charakter zabawy połączonej z nauką. Uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę i wykonać zadania specjalne. Aby gra była ciekawsza, w poszczególne zadania wplecione zostaną elementy orientacji w terenie i wszelkiego rodzaju szyfrów. Po dotarciu do mety uczestnicy rozwiążą test składający się z 15 pytań, ściśle związanych z faktami historycznymi przekazanymi na punktach kontrolnych.

Udział w grze jest zupełnie bezpłatny. Zainteresowani mogą kierować pytania na nr. tel. 517-771-966 bądź e-mail: mlodzi.garwolin@wp.pl. 

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR