19 marca 2018 r. Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 11
15-21 marca 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

I Ty możesz uczcić pamięć prawdziwych bohaterów!

23 lutego 2018 r.

Zabawa i nauka

Kub Młodzieży Patriotycznej Powiatu Garwolińskiego oraz Liceum Ogólnokształcące w Sobolewie zapraszają wszystkich mieszkańców regionu do udziału w grze terenowej „Obywatele na Start!”.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę 4 marca, o 14.00, przy urzędzie gminy w Sobolewie i upamiętni Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. - O niezłomnych bohaterach mówi się coraz więcej. Ich podobizny często trafiają na koszulki i bluzy noszone przez młodzież. Nie możemy się jednak zatrzymać na zwykłych hasłach. Wykorzystajmy fakt, iż żołnierze wyklęci są „na topie” i pójdźmy o krok dalej. Działając razem, możemy doprowadzić to tego, że młodzież naszych szkół będzie czcić bohaterów, jednocześnie znając ich historie - apelują organizatorzy.

Trzecia edycja gry adresowana jest do wszystkich mieszkańców regionu. Scenariusz na pewno zaciekawi młodzież, stąd zaproszenie kierowane jest do grup przyjaciół, stowarzyszeń, klubów sportowych. Wszystkie zadania są tak opracowane, by udział w grze mogły wziąć także rodziny z dziećmi.

Głównym celem „Obywateli na start!” jest uczczenie pamięci o żołnierzach wyklętych oraz przybliżenie uczestnikom ich historii. Gra ma charakter zabawy połączonej z nauką. Uczestnicy będą mieli za zadanie pokonać wyznaczoną trasę i wykonać zadania specjalne. Aby gra była ciekawsza, w poszczególne zadania wplecione zostaną elementy orientacji w terenie i wszelkiego rodzaju szyfrów. Po dotarciu do mety uczestnicy rozwiążą test składający się z 15 pytań, ściśle związanych z faktami historycznymi przekazanymi na punktach kontrolnych.

Udział w grze jest zupełnie bezpłatny. Zainteresowani mogą kierować pytania na nr. tel. 517-771-966 bądź e-mail: mlodzi.garwolin@wp.pl. 

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z miłości do sztuki


Od 16 marca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej można oglądać wystawę „Z miłości do sztuki”. Eksponaty pochodzą z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Oddali hołd niezłomnym


Apele pamięci, marsze, składanie wieńców, wystawy, prelekcje, biegi - tak mieszkańcy regionu obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Kapelan wyklętych
W piątek 2 marca na ekrany kin wchodzi film „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych”. To filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.
więcej »
Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego
W sobotę 24 marca, o 19.00, w siedleckiej katedrze odbędzie się koncert Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
Nowenna do św. Józefa
Zapraszamy do Szpaków na nowennę i odpust ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
2 Sm 7, 4-5a. 12-14a. 16; Ps 89, 2-3. 4-5. 27 i 29
Ewangelia:
Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR