19 marca 2018 r. Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 11
15-21 marca 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siedlce

23 lutego 2018 r.

Pamiętają

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zainauguruje Msza św. sprawowana 1 marca, o 10.00, w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Tysiąclecia.

Po modlitwie w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego zebrani w asyście pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej oraz żołnierzy kompanii honorowej 1 Brygady Pancernej przejdą na Skwer Wileński. O 11.15 przed pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK zostanie odegrany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz odczytany apel pamięci. Przed złożeniem wieńców, zapaleniem zniczy i salwą honorową głos zabierze m.in. prezydent miasta Wojciech Kudelski. Spotkanie zakończy część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. W piątek 2 marca organizatorzy zapraszają do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Scena Teatralna Miasta Siedlce. O 10.00 rozpocznie się pokaz filmu pt. „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć”. Bezpośrednio po projekcji z widzami spotka się scenarzysta i reżyser ekranizacji o Danucie Siedzikównie - Jacek Frankowski. Siedleckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakończy cykl imprez zorganizowanych w ramach projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Symboliczny bieg na dystansie 1963 m wystartuje 4 marca, o 18.00, sprzed budynku przy ul. Prusa 30, gdzie w latach 1939-1944 znajdowała się siedziba hitlerowskiego Gestapo. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z miłości do sztuki


Od 16 marca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej można oglądać wystawę „Z miłości do sztuki”. Eksponaty pochodzą z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Oddali hołd niezłomnym


Apele pamięci, marsze, składanie wieńców, wystawy, prelekcje, biegi - tak mieszkańcy regionu obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Kapelan wyklętych
W piątek 2 marca na ekrany kin wchodzi film „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych”. To filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.
więcej »
Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego
W sobotę 24 marca, o 19.00, w siedleckiej katedrze odbędzie się koncert Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Prawdziwa historia
Film pt. „Moją miłość” - fabularna opowieść o Rachel Joy Scott, pierwszej spośród 13 ofiar strzelaniny w Columbine High School - w kinach od 2 marca!
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
Nowenna do św. Józefa
Zapraszamy do Szpaków na nowennę i odpust ku czci św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
więcej »
 

SONDA

 

Czas Wielkiego Postu jest okazją do...

nawrócenia, czyli przemiany swojego życia

głębszego zaufania Bogu i szukania Jego woli

powzięcia dobrych postanowień

udziału w nabożeństwach wielkopostnych, jak Gorzkie żale czy Droga Krzyżowa

żarliwszej modlitwy i częstszej lektury Pisma ŚwiętegoLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
2 Sm 7, 4-5a. 12-14a. 16; Ps 89, 2-3. 4-5. 27 i 29
Ewangelia:
Mt 1, 16. 18-21. 24a lub Łk 2, 41-51a

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR