21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siedlce

23 lutego 2018 r.

Pamiętają

Miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zainauguruje Msza św. sprawowana 1 marca, o 10.00, w kościele garnizonowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na pl. Tysiąclecia.

Po modlitwie w intencji żołnierzy podziemia niepodległościowego zebrani w asyście pocztów sztandarowych, orkiestry wojskowej oraz żołnierzy kompanii honorowej 1 Brygady Pancernej przejdą na Skwer Wileński. O 11.15 przed pomnikiem Żołnierzy V i VI Brygady Wileńskiej AK zostanie odegrany „Mazurek Dąbrowskiego” oraz odczytany apel pamięci. Przed złożeniem wieńców, zapaleniem zniczy i salwą honorową głos zabierze m.in. prezydent miasta Wojciech Kudelski. Spotkanie zakończy część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. W piątek 2 marca organizatorzy zapraszają do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego. Scena Teatralna Miasta Siedlce. O 10.00 rozpocznie się pokaz filmu pt. „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć”. Bezpośrednio po projekcji z widzami spotka się scenarzysta i reżyser ekranizacji o Danucie Siedzikównie - Jacek Frankowski. Siedleckie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zakończy cykl imprez zorganizowanych w ramach projektu „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Symboliczny bieg na dystansie 1963 m wystartuje 4 marca, o 18.00, sprzed budynku przy ul. Prusa 30, gdzie w latach 1939-1944 znajdowała się siedziba hitlerowskiego Gestapo. 

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR