18 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Region

24 lutego 2018 r.

Pobiegnij

150 - tylu zawodników może wziąć udział w VI Cross Maratonie Jana Kulbaczyńskiego po ziemi piszczackiej i kodeńskiej.

Zgłoszenia uczestników do jedynego w regionie maratonu przyjmowane są do 10 marca. Dystans 42 km i 195 m zawodnicy pokonają głównie po polnych i leśnych drogach powiatu bialskiego w granicach gmin Piszczac oraz Kodeń, ze startem i metą w Połoskach. Tylko niewielki - około dwukilometrowy odcinek trasy będzie przebiegał ulicami Kodnia. Limit czasu przewidziany na pokonanie całego dystansu wynosi sześć godzin. Tegorocznej rywalizacji maratończyków towarzyszyć będzie I Półmaraton Nordic Walking. W dniu zawodów, w sobotę 17 marca, biuro organizacyjne będzie czynne od 7.00 w Szkole Podstawowej w Połoskach. Dwie godziny później zawodnicy zameldują się na linii startu usytuowanej w pobliżu miejscowej świątyni. Szczegółowy regulamin biegu oraz zasady uczestnictwa można znaleźć na stronach internetowych pod adresem: www.powiatbialski.eu lub www.piszczac.pl. Organizatorami przedsięwzięcia są: Jan Kulbaczyński, władze gmin Piszczac i Kodeń, a także Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu przy współudziale bialskiego starostwa powiatowego, OSP Piszczac i Szkoły Podstawowej w Połoskach.

MLS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
1 Krl 21, 1b-16; Ps 5, 2-3. 5-6a. 6b-7
Ewangelia:
Mt 5, 38-42

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR