21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Rozmaitości

 
 

Pieniądze dla szpitala

14 marca 2018 r.

Wyposażą kardiologię


fot. ARCHIWUM

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach otrzymał 5,4 mln zł unijnego dofinansowania na poprawę usług w zakresie opieki kardiologicznej.

Dzięki finansowemu wsparciu placówka zakupi wyposażenie technologiczne wraz z montażem do Ośrodka Kardiologii Inwazyjnej. - Szpital zaopatrzy się w nowoczesny sprzęt, bo ten, z którego korzysta teraz, jest zużyty - przyznał Marcin Kulicki, prezes placówki. Otrzymane dofinansowanie szpital przeznaczy na wymianę angiografu i defibrylatorów. O dodatkowe elementy i oprogramowanie zostaną rozbudowane aparaty: tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także zestaw do ablacji. Ponadto zakupione zostaną zestawy do rehabilitacji kardiologicznej stacjonarnej i dziennej. Realizacja projektu ma poprawić dostępność pacjentów do nowoczesnych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacji kardiologicznej.

Wymiana sprzętu na nowy pozwoli na skrócenie czasu leczenia pacjenta, a także poprawi szybkość i precyzję wykonywanych procedur kardiologicznych.

- Najczęstszą przyczyną zgonów u osób poniżej 75 roku życia są choroby niedokrwienne serca, w tym ostry zawał. Jeśli pacjent znalazł się w tak trudnej sytuacji, ważne, by jak najszybciej trafił na oddział kardiologii inwazyjnej. Zakup nowoczesnego wyposażenia dla ośrodka kardiologii wymaga dużych środków finansowych, ale przyczynia się do zmniejszenia śmiertelności pacjentów - podkreśliła Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, która uczestniczyła w podpisaniu umowy na dofinansowanie.

- Pacjenci, którzy są po zabiegach elektroterapii, po wszczepionych stymulatorach, po zabiegach kardiochirurgicznych, a także - i jest to dla nas kolejne wyzwanie - wymagający rehabilitacji z powodu niewydolności krążenia, będą mieli dostęp do najnowocześniejszych świadczeń diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych - zwrócił uwagę Marek Gajewski, ordynator oddziału kardiologicznego.

Nowością będą także urządzenia peryferyjne wykorzystujące sieć telefonii komórkowej z możliwością m.in. przesyłania EKG lub wartości ciśnienia tętniczego, dzięki czemu pacjent będzie pod kontrolą lekarzy i fizjoterapeutów również w domu.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR