19 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego tegoroczne wybory będą inne od tych sprzed czterech lat? W bieżącym wydaniu ECHA podajemy informacje o zmianach w zasadach głosowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

21 marca 2018 r.

Rozsierdilis

Grzegorz Krychowiak, wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz nożny, został gwiazdą ostatnich dni. Nie, wcale nie za sprawą popełnienia jakiegoś hattricka czy podobnego osiągnięcia. Wyczyn Krychowiaka zgoła innego autoramentu jest. Otóż wzmiankowany piłkarz nie podał ręki swojemu trenerowi.

Sytuacja miała miejsce podczas meczu, kiedy to rzeczony trener uznał, że nadeszła pora, aby wypożyczonego przez Anglików od Francuzów polskiego (doświadczonego?) piłkarza zamienić na młodziutkiego, ale za to rodzimego kopacza. No i wtedy, jak donoszą wtajemniczeni w sprawie, wypożyczonemu przez Anglików od Francuzów polskiemu piłkarzowi puściły nerwy. Schodząc z boiska, coś podobno mruczał pod nosem, wręcz demonstrował swoje niezadowolenie, a wisienką na torcie uczynił brak nakazanego przez futbolowy savoir- vivre gestu.

Ten bowiem zaleca uścisnąć trenerowi dłoń, Krychowiak natomiast bez żadnych ceregieli pomaszerował na ławkę. Takim zachowaniem sfrustrował się z kolei arbiter i w ramach resocjalizacji „Krychy” wystąpił o jego finansowe ukaranie. Do powyższego wystąpienia pozytywnie odnieśli się klubowi działacze i wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz został ukarany niebagatelną sumą 100 tys. funtów. Wspomniani wyżej wtajemniczeni przeliczyli, że to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu ponad 12 lat. Nie ma się zatem co dziwić, że przeciętnego Polaka sama myśl o takiej karze przyprawiłaby nie tylko o ból głowy aż do końca życia. Ale nie Krychowiaka. Ten bowiem zarabia w Anglii około 108 tysięcy funtów tygodniowo. Czyli nawet jak mu tę stówę z tygodniówki zabiorą, to za resztę przeciętny Polak przeżyłby szmat czasu. Z rodziną. I jeszcze by ze trzy razy na wczasy gdzie pojechał. Ale kto bogatemu zabroni płacić karę…

Zresztą zachowanie Krychowiaka to i tak pikuś (Pan Pikuś?) w porównaniu z tym, co nawyczyniał właściciel greckiego klubu kopaczy. Niejaki Iwan Sawwidi, rosyjski biznesmen z greckimi korzeniami, wtargnął był podczas meczu na boisko, żeby zaprotestować przeciwko nieuznaniu bramki jego drużyny. Mało, że wtargnął. Towarzyszyli mu czterej ochroniarze i… pistolet. Gieroj co prawda nie zdążył wyjąć broni z kabury, ale i tak jej widok przestraszył sędziów, którzy schronili się w kabinie, oraz piłkarzy konkurencyjnej drużyny, którzy - również w trosce o swoje bezpieczeństwo - odmówili dalszej gry. Na skutek zaistniałej sytuacji rozgrywki zawieszono. Jednakowoż po dwóch godzinach z hakiem zdeterminowany rosyjski kowboj z greckimi korzeniami dostał, co chciał. Jego zdecydowana perswazja spowodowała, że arbiter zmienił swoją decyzję i uznał nieuznanego wcześniej gola.

Co prawda dziarski rewolwerowiec może być, wedle greckich przepisów, ukarany grzywną powyżej 50 tys. euro i zakazem wstępu stadionowego na okres od trzech do pięciu lat, ale w sformułowaniu „może być” jest tyle optymizmu…

Chyba zaczynam rozumieć, dlaczego piłka nożna ma aż tylu fanów. To ciekawy sport. Ale wygląda na ździebełko nerwowy.

Anna Wolańska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

Ars sacra El Greca


Siedem obrazów pędzla hiszpańskiego mistrza z XVI w. - El Greca, które przyjechały do Siedlec z katedry w Toledo oraz muzeów w Wiedniu i Walencji, można oglądać w siedleckim Muzeum Diecezjalnym. Otwarcie wystawy „Ars sacra El Greca” poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 4 października. Na wystawie czynnej do końca listopada - obok „naszej” „Ekstazy św. Franciszka” - prezentowane są dzieła: „Św. Weronikę z chustą”, „Ukrzyżowanie z widokiem Toledo”, „Św. Franciszek w ekstazie”, „Ukrzyżowanie”, „Św. Franciszek z bratem Leonem medytujący o śmierci” czy „Św. Franciszek z bratem Leonem”. Wystawę przygotowano w związku z setnymi rocznicami: odzyskania niepodległości i erygowania MD w Siedlcach. [fot. Urząd Miasta]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Ten cenny czas
18 października, o 12.00, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt TEN CENNY CZAS.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek XXVIII tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ef 1, 11-14; Ps 33 (32), 1-2. 4-5. 12-13 ;
Łk 12, 1-7

Ewangelia:
Łk 12, 1-7

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR