19 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Julianna

Pogoda: Siedlce

Numer 24
14-20 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Komentarze

 
 

Zwierzenie kontrolowane

21 marca 2018 r.

Rozsierdilis

Grzegorz Krychowiak, wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz nożny, został gwiazdą ostatnich dni. Nie, wcale nie za sprawą popełnienia jakiegoś hattricka czy podobnego osiągnięcia. Wyczyn Krychowiaka zgoła innego autoramentu jest. Otóż wzmiankowany piłkarz nie podał ręki swojemu trenerowi.

Sytuacja miała miejsce podczas meczu, kiedy to rzeczony trener uznał, że nadeszła pora, aby wypożyczonego przez Anglików od Francuzów polskiego (doświadczonego?) piłkarza zamienić na młodziutkiego, ale za to rodzimego kopacza. No i wtedy, jak donoszą wtajemniczeni w sprawie, wypożyczonemu przez Anglików od Francuzów polskiemu piłkarzowi puściły nerwy. Schodząc z boiska, coś podobno mruczał pod nosem, wręcz demonstrował swoje niezadowolenie, a wisienką na torcie uczynił brak nakazanego przez futbolowy savoir- vivre gestu.

Ten bowiem zaleca uścisnąć trenerowi dłoń, Krychowiak natomiast bez żadnych ceregieli pomaszerował na ławkę. Takim zachowaniem sfrustrował się z kolei arbiter i w ramach resocjalizacji „Krychy” wystąpił o jego finansowe ukaranie. Do powyższego wystąpienia pozytywnie odnieśli się klubowi działacze i wypożyczony przez Anglików od Francuzów polski piłkarz został ukarany niebagatelną sumą 100 tys. funtów. Wspomniani wyżej wtajemniczeni przeliczyli, że to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, ile przeciętny Polak zarabia w ciągu ponad 12 lat. Nie ma się zatem co dziwić, że przeciętnego Polaka sama myśl o takiej karze przyprawiłaby nie tylko o ból głowy aż do końca życia. Ale nie Krychowiaka. Ten bowiem zarabia w Anglii około 108 tysięcy funtów tygodniowo. Czyli nawet jak mu tę stówę z tygodniówki zabiorą, to za resztę przeciętny Polak przeżyłby szmat czasu. Z rodziną. I jeszcze by ze trzy razy na wczasy gdzie pojechał. Ale kto bogatemu zabroni płacić karę…

Zresztą zachowanie Krychowiaka to i tak pikuś (Pan Pikuś?) w porównaniu z tym, co nawyczyniał właściciel greckiego klubu kopaczy. Niejaki Iwan Sawwidi, rosyjski biznesmen z greckimi korzeniami, wtargnął był podczas meczu na boisko, żeby zaprotestować przeciwko nieuznaniu bramki jego drużyny. Mało, że wtargnął. Towarzyszyli mu czterej ochroniarze i… pistolet. Gieroj co prawda nie zdążył wyjąć broni z kabury, ale i tak jej widok przestraszył sędziów, którzy schronili się w kabinie, oraz piłkarzy konkurencyjnej drużyny, którzy - również w trosce o swoje bezpieczeństwo - odmówili dalszej gry. Na skutek zaistniałej sytuacji rozgrywki zawieszono. Jednakowoż po dwóch godzinach z hakiem zdeterminowany rosyjski kowboj z greckimi korzeniami dostał, co chciał. Jego zdecydowana perswazja spowodowała, że arbiter zmienił swoją decyzję i uznał nieuznanego wcześniej gola.

Co prawda dziarski rewolwerowiec może być, wedle greckich przepisów, ukarany grzywną powyżej 50 tys. euro i zakazem wstępu stadionowego na okres od trzech do pięciu lat, ale w sformułowaniu „może być” jest tyle optymizmu…

Chyba zaczynam rozumieć, dlaczego piłka nożna ma aż tylu fanów. To ciekawy sport. Ale wygląda na ździebełko nerwowy.

Anna Wolańska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
1 Krl 21, 17-29; Ps 51 (50), 3-4. 5-6b. 11 i 16
Ewangelia:
Mt 5, 43-48

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR