19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Wybory samorządowe

21 marca 2018 r.

Bez reelekcji


fot. ARCHIWUM

Wojciech Kudelski zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas audycji w regionalnej telewizji.

Prezydent Siedlec W. Kudelski oraz prezydenci: Krzysztof Kosiński z Ciechanowa, Andrzej Nowakowski z Płocka i Grzegorz Szuplewski z Piastowa byli gośćmi programu TVP3 Warszawa „Region Polityka”, który wyemitowano w sobotę 17 marca. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy infrastruktury, wykorzystania funduszy unijnych oraz zbliżających się wyborów samorządowych. Na pytanie prowadzącej, czy W. Kudelski myśli o reelekcji, obecny prezydent Siedlec podkreślił, że choć „jego organizacja jeszcze nie podjęła decyzji, kto będzie kandydował”, to on sam ma dość sprecyzowane stanowisko.

„Myślę, że dam sobie już spokój. Trzy kadencje byłem prezydentem” - powiedział W. Kudelski, zaznaczając, że w tym czasie udało się w Siedlcach zrobić wiele dobrego. „Widzę też dobrych następców, młodych ludzi, którzy potrafią dobrze pokierować miastem” - dodał.

 

Autonomiczna decyzja

- To autonomiczna decyzja prezydenta. Nikt nie nakaże prezydentowi kandydować. Miał prawo tak powiedzieć. Liczyliśmy się z tym, że kiedyś zajmie takie stanowisko - komentuje Stefan Somla, członek zarządu siedleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący rady miasta. - Okres rządów prezydenta W. Kudelskiego to jedna z najlepszych kadencji, jakie mieliśmy w historii Siedlec od 1990 r. - ocenia S. Somla. - Odnoszę się do prezydenta z pełnym szacunkiem. Odniósł wiele sukcesów, zrobił dużo dobrego, czego nikt przed nim nie dokonał. Odchodzi z tarczą, a nie na tarczy - podsumowuje wiceprzewodniczący rady miasta.

 

Padają różne nazwiska

Na razie nie wiadomo, kto z ramienia PiS będzie kandydował na prezydenta Siedlec. - Zgodnie ze statutem partii to rada regionalna zatwierdza kandydatury osób, które są wysuwane przez struktury powiatowe partii na funkcje prezydenckie. Nazwisko poznamy, kiedy kandydat zostanie przez nią oficjalnie zatwierdzony. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kandydat na pewno zostanie ogłoszony po świętach wielkanocnych - zapowiada S. Somla.

Nieoficjalnie wśród pretendentów na fotel prezydenta Siedlec najczęściej wymieniani są: Karol Tchórzewski - prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz Grzegorz Orzełowski - prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

- Różne nazwiska padały. Dowodzi to, że mamy poważnych kandydatów na funkcję prezydenta miasta - tłumaczy członek zarządu siedleckiego okręgu PiS. - Za wcześnie na wypowiedzi i opinie, czy to ma być ten kandydat, czy inny. To rada regionalna się wypowie - podsumowuje S. Somla, przyznając, że K. Tchórzewski jest rozważany jako jeden z kandydatów.

W. Kudelski jest prezydentem Siedlec już trzecią kadencję. Wcześniej - w latach 2002-2006 - pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. W 2006 r. został po raz pierwszy wybrany na urząd prezydenta miasta. Cztery lata później ponownie został prezydentem, uzyskując w pierwszej turze wyborów samorządowych 58% głosów wyborców. W 2014 r. W. Kudelski zwyciężył w drugiej turze.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR