21 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Wybory samorządowe

21 marca 2018 r.

Bez reelekcji


fot. ARCHIWUM

Wojciech Kudelski zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas audycji w regionalnej telewizji.

Prezydent Siedlec W. Kudelski oraz prezydenci: Krzysztof Kosiński z Ciechanowa, Andrzej Nowakowski z Płocka i Grzegorz Szuplewski z Piastowa byli gośćmi programu TVP3 Warszawa „Region Polityka”, który wyemitowano w sobotę 17 marca. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy infrastruktury, wykorzystania funduszy unijnych oraz zbliżających się wyborów samorządowych. Na pytanie prowadzącej, czy W. Kudelski myśli o reelekcji, obecny prezydent Siedlec podkreślił, że choć „jego organizacja jeszcze nie podjęła decyzji, kto będzie kandydował”, to on sam ma dość sprecyzowane stanowisko.

„Myślę, że dam sobie już spokój. Trzy kadencje byłem prezydentem” - powiedział W. Kudelski, zaznaczając, że w tym czasie udało się w Siedlcach zrobić wiele dobrego. „Widzę też dobrych następców, młodych ludzi, którzy potrafią dobrze pokierować miastem” - dodał.

 

Autonomiczna decyzja

- To autonomiczna decyzja prezydenta. Nikt nie nakaże prezydentowi kandydować. Miał prawo tak powiedzieć. Liczyliśmy się z tym, że kiedyś zajmie takie stanowisko - komentuje Stefan Somla, członek zarządu siedleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący rady miasta. - Okres rządów prezydenta W. Kudelskiego to jedna z najlepszych kadencji, jakie mieliśmy w historii Siedlec od 1990 r. - ocenia S. Somla. - Odnoszę się do prezydenta z pełnym szacunkiem. Odniósł wiele sukcesów, zrobił dużo dobrego, czego nikt przed nim nie dokonał. Odchodzi z tarczą, a nie na tarczy - podsumowuje wiceprzewodniczący rady miasta.

 

Padają różne nazwiska

Na razie nie wiadomo, kto z ramienia PiS będzie kandydował na prezydenta Siedlec. - Zgodnie ze statutem partii to rada regionalna zatwierdza kandydatury osób, które są wysuwane przez struktury powiatowe partii na funkcje prezydenckie. Nazwisko poznamy, kiedy kandydat zostanie przez nią oficjalnie zatwierdzony. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kandydat na pewno zostanie ogłoszony po świętach wielkanocnych - zapowiada S. Somla.

Nieoficjalnie wśród pretendentów na fotel prezydenta Siedlec najczęściej wymieniani są: Karol Tchórzewski - prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz Grzegorz Orzełowski - prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

- Różne nazwiska padały. Dowodzi to, że mamy poważnych kandydatów na funkcję prezydenta miasta - tłumaczy członek zarządu siedleckiego okręgu PiS. - Za wcześnie na wypowiedzi i opinie, czy to ma być ten kandydat, czy inny. To rada regionalna się wypowie - podsumowuje S. Somla, przyznając, że K. Tchórzewski jest rozważany jako jeden z kandydatów.

W. Kudelski jest prezydentem Siedlec już trzecią kadencję. Wcześniej - w latach 2002-2006 - pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. W 2006 r. został po raz pierwszy wybrany na urząd prezydenta miasta. Cztery lata później ponownie został prezydentem, uzyskując w pierwszej turze wyborów samorządowych 58% głosów wyborców. W 2014 r. W. Kudelski zwyciężył w drugiej turze.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR