21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Wybory samorządowe

21 marca 2018 r.

Bez reelekcji


fot. ARCHIWUM

Wojciech Kudelski zadeklarował, że nie będzie kandydował na prezydenta miasta w jesiennych wyborach samorządowych. O swojej decyzji poinformował podczas audycji w regionalnej telewizji.

Prezydent Siedlec W. Kudelski oraz prezydenci: Krzysztof Kosiński z Ciechanowa, Andrzej Nowakowski z Płocka i Grzegorz Szuplewski z Piastowa byli gośćmi programu TVP3 Warszawa „Region Polityka”, który wyemitowano w sobotę 17 marca. Rozmowa dotyczyła m.in. budowy infrastruktury, wykorzystania funduszy unijnych oraz zbliżających się wyborów samorządowych. Na pytanie prowadzącej, czy W. Kudelski myśli o reelekcji, obecny prezydent Siedlec podkreślił, że choć „jego organizacja jeszcze nie podjęła decyzji, kto będzie kandydował”, to on sam ma dość sprecyzowane stanowisko.

„Myślę, że dam sobie już spokój. Trzy kadencje byłem prezydentem” - powiedział W. Kudelski, zaznaczając, że w tym czasie udało się w Siedlcach zrobić wiele dobrego. „Widzę też dobrych następców, młodych ludzi, którzy potrafią dobrze pokierować miastem” - dodał.

 

Autonomiczna decyzja

- To autonomiczna decyzja prezydenta. Nikt nie nakaże prezydentowi kandydować. Miał prawo tak powiedzieć. Liczyliśmy się z tym, że kiedyś zajmie takie stanowisko - komentuje Stefan Somla, członek zarządu siedleckiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceprzewodniczący rady miasta. - Okres rządów prezydenta W. Kudelskiego to jedna z najlepszych kadencji, jakie mieliśmy w historii Siedlec od 1990 r. - ocenia S. Somla. - Odnoszę się do prezydenta z pełnym szacunkiem. Odniósł wiele sukcesów, zrobił dużo dobrego, czego nikt przed nim nie dokonał. Odchodzi z tarczą, a nie na tarczy - podsumowuje wiceprzewodniczący rady miasta.

 

Padają różne nazwiska

Na razie nie wiadomo, kto z ramienia PiS będzie kandydował na prezydenta Siedlec. - Zgodnie ze statutem partii to rada regionalna zatwierdza kandydatury osób, które są wysuwane przez struktury powiatowe partii na funkcje prezydenckie. Nazwisko poznamy, kiedy kandydat zostanie przez nią oficjalnie zatwierdzony. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kandydat na pewno zostanie ogłoszony po świętach wielkanocnych - zapowiada S. Somla.

Nieoficjalnie wśród pretendentów na fotel prezydenta Siedlec najczęściej wymieniani są: Karol Tchórzewski - prezes siedleckiego Przedsiębiorstwa Energetycznego, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, oraz Grzegorz Orzełowski - prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

- Różne nazwiska padały. Dowodzi to, że mamy poważnych kandydatów na funkcję prezydenta miasta - tłumaczy członek zarządu siedleckiego okręgu PiS. - Za wcześnie na wypowiedzi i opinie, czy to ma być ten kandydat, czy inny. To rada regionalna się wypowie - podsumowuje S. Somla, przyznając, że K. Tchórzewski jest rozważany jako jeden z kandydatów.

W. Kudelski jest prezydentem Siedlec już trzecią kadencję. Wcześniej - w latach 2002-2006 - pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. W 2006 r. został po raz pierwszy wybrany na urząd prezydenta miasta. Cztery lata później ponownie został prezydentem, uzyskując w pierwszej turze wyborów samorządowych 58% głosów wyborców. W 2014 r. W. Kudelski zwyciężył w drugiej turze.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR