17 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Pogoda: Siedlce

Numer 41
11-17 października 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego tegoroczne wybory będą inne od tych sprzed czterech lat? W bieżącym wydaniu ECHA podajemy informacje o zmianach w zasadach głosowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Czy to będzie hit na mundial?

11 kwietnia 2018 r.

Footbal show dla orłów Nawałki


fot. Witek Muzyk Ulicy/Facebook

Sześć lat temu całą Polska nuciła „Koko koko Euro spoko” w wykonaniu zespołu ludowego Jarzębiny z Kocudzy. Hitem tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji, ma szansę stać się piosenka „Football, football show”. Teledysk do utworu powstał w Białej Podlaskiej, a spiritus movens całego przedsięwzięcia był Witek Muzyk Ulicy.

Mówi się o nim, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Z grywającego na warszawskich ulicach barda stał się koncertującym w całej Polsce popularnym muzykiem z własnym bandem, rozpoznawalną osobowością sceniczną i setkami tysięcy fanów. Witold Mikołajczuk, bo o nim mowa, pochodzi z Kołczyna w gminie Rokitno, natomiast w Białej Podlaskiej ukończył I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I Kraszewskiego. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, muzyk, którego znakiem rozpoznawczym jest akordeon, broda i pozytywna energia. Bardziej znany jako Witek Muzyk Ulicy.

W jego muzycznym repertuarze znajdują się motywy ludowe, rockowe i liryczne. W tym roku postanowił nagrać utwór „Football, football show”. Ma on szansę stać się hitem, który będzie zagrzewał orły Nawałki do walki na mundialu w Rosji.

Pomysł na napisanie piosenki podsunęli Witkowi koledzy, którzy fascynują się piłką nożną. - To mnie zainspirowało. Z kolei inny kolega, który skończył Akademię Wychowania Fizycznego podpowiedział, że fajnie byłoby nagrać teledysk z grupą studentów tej bialskiej uczelni, ponieważ właśnie tutaj chętnie realizowane są różne szalone inicjatywy. Zdzwoniliśmy się, dogadaliśmy szczegóły i się udało - opowiada muzyk.

 

Kręcił z AWF

Władze uczelni przyjęły ofertę Witka bez wahania. - Propozycję współtworzenia teledysku do piosenki „Football, football show”, która będzie aplikować o tytuł polskiego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, otrzymaliśmy na początku marca - mówi dr Anna Bodasińska, prodziekan wydziału wychowania fizycznego i sportu AWF w Białej Podlaskiej. - Najpierw odbyły się dwa spotkania robocze z udziałem władz uczelni, Witka Muzyka Ulicy, operatorów kamer oraz instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Pierwsze sceny kręcone były 20 marca. Oprócz artysty uczestniczył w nich Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” oraz Żaneta Krysińska, instruktor tańca. Natomiast zdjęcia z udziałem studentów i pracowników AWF powstawały 28 marca - opowiada.

 

Pokazaliśmy, że zgrana z nas ekipa

Sceny kręcono na ul. Kopernika, a także stadionie piłkarskim przy ul. Warszawskiej - przy Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie studentów kierunku sport-piłka nożna, koordynowanych przez dr. Leszka Cicirkę, wspomagali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej TOP 54 wraz z jej prezesem i jednocześnie pracownikiem AWF dr. Tomaszem Buraczewskim i trenerem Mateuszem Kowlaczykiem.

- Dla naszej akademickiej społeczności to ważne wydarzenie, bowiem pokazaliśmy, że studenci i nauczyciele AWF Biała Podlaska, to zgrana, kreatywna i pełna pozytywnych emocji ekipa. Jesteśmy przekonani, że efekt będzie spektakularny, a piosenka Witka Muzyka Ulicy stanie się hitem mundialu. Wierzymy, że nasza wspólna praca zostanie doceniona przede wszystkim przez kibiców piłki nożnej - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju - podkreśla dr Bodasińska.

 

Jeśli nie teraz, to kiedy?

A co o utworze sądzi sam zainteresowany, czyli autor słów i muzyki? - Mam nadzieję, że ta piosenka trafi do serc naszych piłkarzy, że ich poniesie i w końcu wygramy mistrzostwa świata. Bo nie ma lepszej okazji niż dzisiaj, kiedy mamy tak wspaniałą reprezentację - uważa Witek Muzyk Ulicy.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Hasło „Bóg - Honor - Ojczyzna” towarzyszyło uczestnikom Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn, zgromadzonym w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Ars sacra El Greca


Siedem obrazów pędzla hiszpańskiego mistrza z XVI w. - El Greca, które przyjechały do Siedlec z katedry w Toledo oraz muzeów w Wiedniu i Walencji, można oglądać w siedleckim Muzeum Diecezjalnym. Otwarcie wystawy „Ars sacra El Greca” poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 4 października. Na wystawie czynnej do końca listopada - obok „naszej” „Ekstazy św. Franciszka” - prezentowane są dzieła: „Św. Weronikę z chustą”, „Ukrzyżowanie z widokiem Toledo”, „Św. Franciszek w ekstazie”, „Ukrzyżowanie”, „Św. Franciszek z bratem Leonem medytujący o śmierci” czy „Św. Franciszek z bratem Leonem”. Wystawę przygotowano w związku z setnymi rocznicami: odzyskania niepodległości i erygowania MD w Siedlcach. [fot. Urząd Miasta]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Ten cenny czas
18 października, o 12.00, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt TEN CENNY CZAS.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ga 5, 18-25; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 ;
Łk 11, 42-46

Ewangelia:
Łk 11, 42-46

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR