19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Czy to będzie hit na mundial?

11 kwietnia 2018 r.

Footbal show dla orłów Nawałki


fot. Witek Muzyk Ulicy/Facebook

Sześć lat temu całą Polska nuciła „Koko koko Euro spoko” w wykonaniu zespołu ludowego Jarzębiny z Kocudzy. Hitem tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji, ma szansę stać się piosenka „Football, football show”. Teledysk do utworu powstał w Białej Podlaskiej, a spiritus movens całego przedsięwzięcia był Witek Muzyk Ulicy.

Mówi się o nim, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Z grywającego na warszawskich ulicach barda stał się koncertującym w całej Polsce popularnym muzykiem z własnym bandem, rozpoznawalną osobowością sceniczną i setkami tysięcy fanów. Witold Mikołajczuk, bo o nim mowa, pochodzi z Kołczyna w gminie Rokitno, natomiast w Białej Podlaskiej ukończył I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I Kraszewskiego. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, muzyk, którego znakiem rozpoznawczym jest akordeon, broda i pozytywna energia. Bardziej znany jako Witek Muzyk Ulicy.

W jego muzycznym repertuarze znajdują się motywy ludowe, rockowe i liryczne. W tym roku postanowił nagrać utwór „Football, football show”. Ma on szansę stać się hitem, który będzie zagrzewał orły Nawałki do walki na mundialu w Rosji.

Pomysł na napisanie piosenki podsunęli Witkowi koledzy, którzy fascynują się piłką nożną. - To mnie zainspirowało. Z kolei inny kolega, który skończył Akademię Wychowania Fizycznego podpowiedział, że fajnie byłoby nagrać teledysk z grupą studentów tej bialskiej uczelni, ponieważ właśnie tutaj chętnie realizowane są różne szalone inicjatywy. Zdzwoniliśmy się, dogadaliśmy szczegóły i się udało - opowiada muzyk.

 

Kręcił z AWF

Władze uczelni przyjęły ofertę Witka bez wahania. - Propozycję współtworzenia teledysku do piosenki „Football, football show”, która będzie aplikować o tytuł polskiego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, otrzymaliśmy na początku marca - mówi dr Anna Bodasińska, prodziekan wydziału wychowania fizycznego i sportu AWF w Białej Podlaskiej. - Najpierw odbyły się dwa spotkania robocze z udziałem władz uczelni, Witka Muzyka Ulicy, operatorów kamer oraz instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Pierwsze sceny kręcone były 20 marca. Oprócz artysty uczestniczył w nich Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” oraz Żaneta Krysińska, instruktor tańca. Natomiast zdjęcia z udziałem studentów i pracowników AWF powstawały 28 marca - opowiada.

 

Pokazaliśmy, że zgrana z nas ekipa

Sceny kręcono na ul. Kopernika, a także stadionie piłkarskim przy ul. Warszawskiej - przy Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie studentów kierunku sport-piłka nożna, koordynowanych przez dr. Leszka Cicirkę, wspomagali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej TOP 54 wraz z jej prezesem i jednocześnie pracownikiem AWF dr. Tomaszem Buraczewskim i trenerem Mateuszem Kowlaczykiem.

- Dla naszej akademickiej społeczności to ważne wydarzenie, bowiem pokazaliśmy, że studenci i nauczyciele AWF Biała Podlaska, to zgrana, kreatywna i pełna pozytywnych emocji ekipa. Jesteśmy przekonani, że efekt będzie spektakularny, a piosenka Witka Muzyka Ulicy stanie się hitem mundialu. Wierzymy, że nasza wspólna praca zostanie doceniona przede wszystkim przez kibiców piłki nożnej - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju - podkreśla dr Bodasińska.

 

Jeśli nie teraz, to kiedy?

A co o utworze sądzi sam zainteresowany, czyli autor słów i muzyki? - Mam nadzieję, że ta piosenka trafi do serc naszych piłkarzy, że ich poniesie i w końcu wygramy mistrzostwa świata. Bo nie ma lepszej okazji niż dzisiaj, kiedy mamy tak wspaniałą reprezentację - uważa Witek Muzyk Ulicy.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR