21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Czy to będzie hit na mundial?

11 kwietnia 2018 r.

Footbal show dla orłów Nawałki


fot. Witek Muzyk Ulicy/Facebook

Sześć lat temu całą Polska nuciła „Koko koko Euro spoko” w wykonaniu zespołu ludowego Jarzębiny z Kocudzy. Hitem tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbędą się w Rosji, ma szansę stać się piosenka „Football, football show”. Teledysk do utworu powstał w Białej Podlaskiej, a spiritus movens całego przedsięwzięcia był Witek Muzyk Ulicy.

Mówi się o nim, że jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i autentycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Z grywającego na warszawskich ulicach barda stał się koncertującym w całej Polsce popularnym muzykiem z własnym bandem, rozpoznawalną osobowością sceniczną i setkami tysięcy fanów. Witold Mikołajczuk, bo o nim mowa, pochodzi z Kołczyna w gminie Rokitno, natomiast w Białej Podlaskiej ukończył I Liceum Ogólnokształcącym im. J.I Kraszewskiego. Wokalista, kompozytor, autor tekstów, muzyk, którego znakiem rozpoznawczym jest akordeon, broda i pozytywna energia. Bardziej znany jako Witek Muzyk Ulicy.

W jego muzycznym repertuarze znajdują się motywy ludowe, rockowe i liryczne. W tym roku postanowił nagrać utwór „Football, football show”. Ma on szansę stać się hitem, który będzie zagrzewał orły Nawałki do walki na mundialu w Rosji.

Pomysł na napisanie piosenki podsunęli Witkowi koledzy, którzy fascynują się piłką nożną. - To mnie zainspirowało. Z kolei inny kolega, który skończył Akademię Wychowania Fizycznego podpowiedział, że fajnie byłoby nagrać teledysk z grupą studentów tej bialskiej uczelni, ponieważ właśnie tutaj chętnie realizowane są różne szalone inicjatywy. Zdzwoniliśmy się, dogadaliśmy szczegóły i się udało - opowiada muzyk.

 

Kręcił z AWF

Władze uczelni przyjęły ofertę Witka bez wahania. - Propozycję współtworzenia teledysku do piosenki „Football, football show”, która będzie aplikować o tytuł polskiego hymnu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018, otrzymaliśmy na początku marca - mówi dr Anna Bodasińska, prodziekan wydziału wychowania fizycznego i sportu AWF w Białej Podlaskiej. - Najpierw odbyły się dwa spotkania robocze z udziałem władz uczelni, Witka Muzyka Ulicy, operatorów kamer oraz instruktora i choreografa Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie”. Pierwsze sceny kręcone były 20 marca. Oprócz artysty uczestniczył w nich Zespół Pieśni i Tańca „Podlasie” oraz Żaneta Krysińska, instruktor tańca. Natomiast zdjęcia z udziałem studentów i pracowników AWF powstawały 28 marca - opowiada.

 

Pokazaliśmy, że zgrana z nas ekipa

Sceny kręcono na ul. Kopernika, a także stadionie piłkarskim przy ul. Warszawskiej - przy Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie studentów kierunku sport-piłka nożna, koordynowanych przez dr. Leszka Cicirkę, wspomagali młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej TOP 54 wraz z jej prezesem i jednocześnie pracownikiem AWF dr. Tomaszem Buraczewskim i trenerem Mateuszem Kowlaczykiem.

- Dla naszej akademickiej społeczności to ważne wydarzenie, bowiem pokazaliśmy, że studenci i nauczyciele AWF Biała Podlaska, to zgrana, kreatywna i pełna pozytywnych emocji ekipa. Jesteśmy przekonani, że efekt będzie spektakularny, a piosenka Witka Muzyka Ulicy stanie się hitem mundialu. Wierzymy, że nasza wspólna praca zostanie doceniona przede wszystkim przez kibiców piłki nożnej - zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju - podkreśla dr Bodasińska.

 

Jeśli nie teraz, to kiedy?

A co o utworze sądzi sam zainteresowany, czyli autor słów i muzyki? - Mam nadzieję, że ta piosenka trafi do serc naszych piłkarzy, że ich poniesie i w końcu wygramy mistrzostwa świata. Bo nie ma lepszej okazji niż dzisiaj, kiedy mamy tak wspaniałą reprezentację - uważa Witek Muzyk Ulicy.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR