20 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pogoda: Siedlce

Numer 16
19-25 kwietnia 2018r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze Echa Katolickiego - m.in. relacja z powtórnego pogrzebu pierwszych biskupów naszej diecezji w Janowie Podlaskim. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Rekrutacja do ŚHP

13 kwietnia 2018 r.

Szansa na edukację i naukę zawodu

Włodawski Środowiskowy Hufiec Pracy rozpoczął nabór na kolejny rok. Proponują 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających.

ŚHP jest jednostką organizacyjną Ochotniczych Hufców Pracy o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Zapewnia młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego. Do zadań ŚHP należy: wspomaganie systemu oświaty, podwyższanie kwalifikacji zawodowych oraz m.in. wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu. Jednostka stwarza młodzieży warunki do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego, wspierając w procesie wychodzenia z ubóstwa, bezrobocia i patologii społecznych.

Adresatami działań Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie są osoby młodociane, ze środowisk niewydolnych wychowawczo, które nie realizują obowiązku szkolnego oraz mają problemy z ukończeniem szkoły i potrzebują zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Uczestnicy ŚHP we Włodawie kształcą się w kilku szkołach. W początkowych latach edukacji uczęszczają do Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Obie te placówki to szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, bezpłatne, które pomagają zdobyć zawód. Uczniowie mają możliwość odbycia zajęć praktycznych u lokalnych pracodawców, otrzymując comiesięczne wynagrodzenie. Okres nauki wliczany jest do stażu pracy. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w internacie dysponującym 32 miejscami noclegowymi, z pokojami od dwu- do pięcioosobowymi. Uczniowie przyuczają się do zawodów w takich specjalnościach, jak m.in.: ogrodnik, kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, murarz czy mechanik pojazdów samochodowych. We Włodawie wychowankowie ŚHP mogą uczęszczać do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz do Rzemieślniczej Nauki Zawodu.

- Prowadzimy nabór na kolejny rok, proponując 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających - mówi Justyna Kozieja, komendant ŚHP. - W naszym hufcu wychowankami są nie tylko osoby z powiatu włodawskiego, ale także z okolic Łukowa, Łęcznej czy Radzynia Podlaskiego - dodaje.

Więcej w papierowym wydaniu "EK"

JS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę katastrofy smoleńskiej


10 kwietnia minęło osiem lat od katastrofy samolotu Tu-154M, którym w 2010 r. polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy regionu uczcili pamięć poległych - 96 osób, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury. W programie obchodów były apele pamięci, składanie wieńców i przemówienia włodarzy.

FOTOGALERIA

Powtórny pochówek biskupów


14 kwietnia w krypcie janowskiej kolegiaty odbyło się uroczyste złożenie szczątków bp. Piotra Pawła Szymańskiego i ziemi z grobu bp. Marcelego Gutkowskiego. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Turniej tańca towarzyskiego
22 kwietnia w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbędzie się VI Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Powiatu Radzyńskiego Par Początkujących.
więcej »
Podlasze
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zachęca do obejrzenia wystawy zdjęć Konrada Węsaka.
więcej »
Ojcowski Poligon Duchowy
Już po raz drugi Klub Ojca działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Klubem Ojca z Łukowa zapraszają ojców z diecezji siedleckiej na Ojcowski Poligon Duchowy. Odbędzie się on w sobotę 21 kwietnia. Tym razem spotkamy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach - szczególnym miejscu kultu św. Józefa.
więcej »
Ten cenny czas
„Ten cenny czas” - to tytuł projektu Fundacji DONUM złożony w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w drugiej edycji Programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
więcej »
Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
 

POLECAMY


Papież o „Ojcze nasz”
Papież Franciszek koryguje modlitwę „Ojcze nasz” - donosiły w grudniu ubiegłego roku media. Czy rzeczywiście? Ukazała się za to książka, która wyjaśnia medialne zamieszanie.
więcej »
Tajemnica ks. Dolindo
Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.
więcej »
Warunkiem jest zaufanie
Od wielu lat otrzymywane przez pielgrzymów łaski skrupulatnie notowane są przez ojców paulinów. Na nowo postanowiła się im przyjrzeć i opisać Anita Czupryn.
więcej »
Tam, gdzie mieszka Bóg
Pierwszy w historii film z udziałem papieża Franciszka - już w kinach!
więcej »
Kolejówka mówi NIE bezrobociu !
25 kwietnia siedlecka „Kolejówki”, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.
więcej »
 

SONDA

 

Biblia w moim życiu....

jest najważniejszą książką, po którą często sięgam

stanowi drogowskaz, jak nie zagubić się w labiryncie życia

to księga, w której znajduję odpowiedzi na wszelkie nurtujące mnie pytania

czuję, że nie dorosłem/am do lektury Pisma Świętego

jest żywym słowem BogaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Dz 9, 1-20; Ps 117 (116), 1b-2
Ewangelia:
J 6, 52-59

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR