21 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Rekrutacja do ŚHP

13 kwietnia 2018 r.

Szansa na edukację i naukę zawodu

Włodawski Środowiskowy Hufiec Pracy rozpoczął nabór na kolejny rok. Proponują 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających.

ŚHP jest jednostką organizacyjną Ochotniczych Hufców Pracy o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Zapewnia młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego. Do zadań ŚHP należy: wspomaganie systemu oświaty, podwyższanie kwalifikacji zawodowych oraz m.in. wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu. Jednostka stwarza młodzieży warunki do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego, wspierając w procesie wychodzenia z ubóstwa, bezrobocia i patologii społecznych.

Adresatami działań Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie są osoby młodociane, ze środowisk niewydolnych wychowawczo, które nie realizują obowiązku szkolnego oraz mają problemy z ukończeniem szkoły i potrzebują zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Uczestnicy ŚHP we Włodawie kształcą się w kilku szkołach. W początkowych latach edukacji uczęszczają do Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Obie te placówki to szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, bezpłatne, które pomagają zdobyć zawód. Uczniowie mają możliwość odbycia zajęć praktycznych u lokalnych pracodawców, otrzymując comiesięczne wynagrodzenie. Okres nauki wliczany jest do stażu pracy. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w internacie dysponującym 32 miejscami noclegowymi, z pokojami od dwu- do pięcioosobowymi. Uczniowie przyuczają się do zawodów w takich specjalnościach, jak m.in.: ogrodnik, kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, murarz czy mechanik pojazdów samochodowych. We Włodawie wychowankowie ŚHP mogą uczęszczać do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz do Rzemieślniczej Nauki Zawodu.

- Prowadzimy nabór na kolejny rok, proponując 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających - mówi Justyna Kozieja, komendant ŚHP. - W naszym hufcu wychowankami są nie tylko osoby z powiatu włodawskiego, ale także z okolic Łukowa, Łęcznej czy Radzynia Podlaskiego - dodaje.

Więcej w papierowym wydaniu "EK"

JS

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Mi 2,1-5; Ps 10, 1-2. 3-4. 7-8. 14 ;
Mt 12,14-21

Ewangelia:
Mt 12,14-21

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR