11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Rekrutacja do ŚHP

13 kwietnia 2018 r.

Szansa na edukację i naukę zawodu

Włodawski Środowiskowy Hufiec Pracy rozpoczął nabór na kolejny rok. Proponują 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających.

ŚHP jest jednostką organizacyjną Ochotniczych Hufców Pracy o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Zapewnia młodzieży zagrożonej wypadnięciem z systemu edukacji możliwość kształcenia i przygotowania zawodowego. Do zadań ŚHP należy: wspomaganie systemu oświaty, podwyższanie kwalifikacji zawodowych oraz m.in. wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu. Jednostka stwarza młodzieży warunki do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego, wspierając w procesie wychodzenia z ubóstwa, bezrobocia i patologii społecznych.

Adresatami działań Środowiskowego Hufca Pracy we Włodawie są osoby młodociane, ze środowisk niewydolnych wychowawczo, które nie realizują obowiązku szkolnego oraz mają problemy z ukończeniem szkoły i potrzebują zdobycia kwalifikacji zawodowych.

Uczestnicy ŚHP we Włodawie kształcą się w kilku szkołach. W początkowych latach edukacji uczęszczają do Szkoły Podstawowej z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Branżowej Szkoły I stopnia. Obie te placówki to szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, bezpłatne, które pomagają zdobyć zawód. Uczniowie mają możliwość odbycia zajęć praktycznych u lokalnych pracodawców, otrzymując comiesięczne wynagrodzenie. Okres nauki wliczany jest do stażu pracy. Uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia w internacie dysponującym 32 miejscami noclegowymi, z pokojami od dwu- do pięcioosobowymi. Uczniowie przyuczają się do zawodów w takich specjalnościach, jak m.in.: ogrodnik, kucharz, piekarz, cukiernik, sprzedawca, fryzjer, murarz czy mechanik pojazdów samochodowych. We Włodawie wychowankowie ŚHP mogą uczęszczać do Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz do Rzemieślniczej Nauki Zawodu.

- Prowadzimy nabór na kolejny rok, proponując 80 miejsc, w tym 32 w internacie dla osób dojeżdżających - mówi Justyna Kozieja, komendant ŚHP. - W naszym hufcu wychowankami są nie tylko osoby z powiatu włodawskiego, ale także z okolic Łukowa, Łęcznej czy Radzynia Podlaskiego - dodaje.

Więcej w papierowym wydaniu "EK"

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR