21 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej.

Do pokłonienia się Czarnej Madonnie w Jej sanktuarium ss. loretanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zachęcając do udziału w spotkaniu, siostry podkreślają, iż jest ono okazją do oderwania się od zgiełku codzienności, ale przede wszystkim szansą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. - Pielgrzymi przybywają pieszo, samochodami i autokarami; samotnie, ale też z całymi rodzinami bądź wspólnotami, by powierzać swoje troski Tej, której zaufali - wyjaśniają. Apelowi o liczne uczestnictwo towarzyszy zapewnienie, że - bez względu na pogodę - będzie ciepło i słonecznie!

Towarzyszące pielgrzymce hasło „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” wpisuje się w przesłanie tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Duch, który umacnia miłość”. - Matka Boża, która we wszystkim poddana była Jego natchnieniom, jest na tej drodze pewną Przewodniczką - uściślają ss. loretanki.

 

Do Boga przez Maryję

Fundatorem Loretto był założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek - bł. ks. Ignacy Kłopotowski. - To on niecałe 100 lat temu odnalazł to urokliwe miejsce pośrodku Puszczy Kamienieckiej, pokochał je i oddał pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Miał do Niej szczególne nabożeństwo - za Jej wstawiennictwem został uzdrowiony. Wrażliwy na ludzką krzywdę ks. I. Kłopotowski zakładał sierocińce i domy opieki. Postanowił też umacniać ducha Polaków słowem pisanym i został wydawcą prasy katolickiej.

Wśród licznych tytułów, które tworzył, był miesięcznik „Kółko Różańcowe” przeznaczony dla tych, którzy w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Pismo ukazuje się do dzisiaj pod nazwą „Różaniec”. Przesłanie miesięcznika wydawanego przez ss. loretanki jest niezmienione: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

 

Co w programie?

Niedzielne spotkanie rozpocznie o 9.30 przywitanie Matki Bożej Loretańskiej śpiewem Godzinek. W programie pielgrzymki jest konferencja i uwielbienie z Maryją połączone z modlitwą różańcową poprowadzone przez grupę ewangelizacyjną Holy Mary Team. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Pielgrzymkę zakończy wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Siostry zdradzają, że na uczestników spotkania czeka też szereg atrakcyjnych niespodzianek, które pozwolą jego uczestnikom bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas! Proszę też o wcześniejsze zgłaszanie grup autokarowych celem lepszej organizacji wydarzenia (nr tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Sobota XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Mi 2,1-5; Ps 10, 1-2. 3-4. 7-8. 14 ;
Mt 12,14-21

Ewangelia:
Mt 12,14-21

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR