21 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Hipolit, Mateusz, Daria

Pogoda: Siedlce

Numer 38
20-26 września 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z diecezjalnej pielgrzymki do Krakowa będącej dziękczynieniem za jubileusz 200-lecia diecezji!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej.

Do pokłonienia się Czarnej Madonnie w Jej sanktuarium ss. loretanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zachęcając do udziału w spotkaniu, siostry podkreślają, iż jest ono okazją do oderwania się od zgiełku codzienności, ale przede wszystkim szansą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. - Pielgrzymi przybywają pieszo, samochodami i autokarami; samotnie, ale też z całymi rodzinami bądź wspólnotami, by powierzać swoje troski Tej, której zaufali - wyjaśniają. Apelowi o liczne uczestnictwo towarzyszy zapewnienie, że - bez względu na pogodę - będzie ciepło i słonecznie!

Towarzyszące pielgrzymce hasło „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” wpisuje się w przesłanie tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Duch, który umacnia miłość”. - Matka Boża, która we wszystkim poddana była Jego natchnieniom, jest na tej drodze pewną Przewodniczką - uściślają ss. loretanki.

 

Do Boga przez Maryję

Fundatorem Loretto był założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek - bł. ks. Ignacy Kłopotowski. - To on niecałe 100 lat temu odnalazł to urokliwe miejsce pośrodku Puszczy Kamienieckiej, pokochał je i oddał pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Miał do Niej szczególne nabożeństwo - za Jej wstawiennictwem został uzdrowiony. Wrażliwy na ludzką krzywdę ks. I. Kłopotowski zakładał sierocińce i domy opieki. Postanowił też umacniać ducha Polaków słowem pisanym i został wydawcą prasy katolickiej.

Wśród licznych tytułów, które tworzył, był miesięcznik „Kółko Różańcowe” przeznaczony dla tych, którzy w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Pismo ukazuje się do dzisiaj pod nazwą „Różaniec”. Przesłanie miesięcznika wydawanego przez ss. loretanki jest niezmienione: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

 

Co w programie?

Niedzielne spotkanie rozpocznie o 9.30 przywitanie Matki Bożej Loretańskiej śpiewem Godzinek. W programie pielgrzymki jest konferencja i uwielbienie z Maryją połączone z modlitwą różańcową poprowadzone przez grupę ewangelizacyjną Holy Mary Team. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Pielgrzymkę zakończy wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Siostry zdradzają, że na uczestników spotkania czeka też szereg atrakcyjnych niespodzianek, które pozwolą jego uczestnikom bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas! Proszę też o wcześniejsze zgłaszanie grup autokarowych celem lepszej organizacji wydarzenia (nr tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Badania laryngologiczne
19 i 20 września, od 8.00 do 14.00, w przychodni AS-MED w Siedlcach będą prowadzone bezpłatne badania laryngologiczne.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Piątek XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ef 4, 1-7. 11-13; Ps 19, 2-3. 4-5 ;
Mt 9, 9-13

Ewangelia:
Mt 9, 9-13

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR