11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej.

Do pokłonienia się Czarnej Madonnie w Jej sanktuarium ss. loretanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zachęcając do udziału w spotkaniu, siostry podkreślają, iż jest ono okazją do oderwania się od zgiełku codzienności, ale przede wszystkim szansą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. - Pielgrzymi przybywają pieszo, samochodami i autokarami; samotnie, ale też z całymi rodzinami bądź wspólnotami, by powierzać swoje troski Tej, której zaufali - wyjaśniają. Apelowi o liczne uczestnictwo towarzyszy zapewnienie, że - bez względu na pogodę - będzie ciepło i słonecznie!

Towarzyszące pielgrzymce hasło „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” wpisuje się w przesłanie tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Duch, który umacnia miłość”. - Matka Boża, która we wszystkim poddana była Jego natchnieniom, jest na tej drodze pewną Przewodniczką - uściślają ss. loretanki.

 

Do Boga przez Maryję

Fundatorem Loretto był założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek - bł. ks. Ignacy Kłopotowski. - To on niecałe 100 lat temu odnalazł to urokliwe miejsce pośrodku Puszczy Kamienieckiej, pokochał je i oddał pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Miał do Niej szczególne nabożeństwo - za Jej wstawiennictwem został uzdrowiony. Wrażliwy na ludzką krzywdę ks. I. Kłopotowski zakładał sierocińce i domy opieki. Postanowił też umacniać ducha Polaków słowem pisanym i został wydawcą prasy katolickiej.

Wśród licznych tytułów, które tworzył, był miesięcznik „Kółko Różańcowe” przeznaczony dla tych, którzy w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Pismo ukazuje się do dzisiaj pod nazwą „Różaniec”. Przesłanie miesięcznika wydawanego przez ss. loretanki jest niezmienione: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

 

Co w programie?

Niedzielne spotkanie rozpocznie o 9.30 przywitanie Matki Bożej Loretańskiej śpiewem Godzinek. W programie pielgrzymki jest konferencja i uwielbienie z Maryją połączone z modlitwą różańcową poprowadzone przez grupę ewangelizacyjną Holy Mary Team. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Pielgrzymkę zakończy wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Siostry zdradzają, że na uczestników spotkania czeka też szereg atrakcyjnych niespodzianek, które pozwolą jego uczestnikom bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas! Proszę też o wcześniejsze zgłaszanie grup autokarowych celem lepszej organizacji wydarzenia (nr tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR