20 kwietnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pogoda: Siedlce

Numer 16
19-25 kwietnia 2018r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze Echa Katolickiego - m.in. relacja z powtórnego pogrzebu pierwszych biskupów naszej diecezji w Janowie Podlaskim. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Siostry zapraszają

15 kwietnia 2018 r.

Majówka w Loretto

W sobotę 12 maja w Loretto zgromadzą się uczestnicy dorocznej pielgrzymki czytelników „Różańca” oraz członkowie Rodziny Loretańskiej.

Do pokłonienia się Czarnej Madonnie w Jej sanktuarium ss. loretanki zapraszają wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Zachęcając do udziału w spotkaniu, siostry podkreślają, iż jest ono okazją do oderwania się od zgiełku codzienności, ale przede wszystkim szansą pogłębienia swojej relacji z Bogiem. - Pielgrzymi przybywają pieszo, samochodami i autokarami; samotnie, ale też z całymi rodzinami bądź wspólnotami, by powierzać swoje troski Tej, której zaufali - wyjaśniają. Apelowi o liczne uczestnictwo towarzyszy zapewnienie, że - bez względu na pogodę - będzie ciepło i słonecznie!

Towarzyszące pielgrzymce hasło „Maryja Oblubienicą Ducha Świętego” wpisuje się w przesłanie tegorocznego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce: „Duch, który umacnia miłość”. - Matka Boża, która we wszystkim poddana była Jego natchnieniom, jest na tej drodze pewną Przewodniczką - uściślają ss. loretanki.

 

Do Boga przez Maryję

Fundatorem Loretto był założyciel Zgromadzenia Sióstr Loretanek - bł. ks. Ignacy Kłopotowski. - To on niecałe 100 lat temu odnalazł to urokliwe miejsce pośrodku Puszczy Kamienieckiej, pokochał je i oddał pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Miał do Niej szczególne nabożeństwo - za Jej wstawiennictwem został uzdrowiony. Wrażliwy na ludzką krzywdę ks. I. Kłopotowski zakładał sierocińce i domy opieki. Postanowił też umacniać ducha Polaków słowem pisanym i został wydawcą prasy katolickiej.

Wśród licznych tytułów, które tworzył, był miesięcznik „Kółko Różańcowe” przeznaczony dla tych, którzy w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Pismo ukazuje się do dzisiaj pod nazwą „Różaniec”. Przesłanie miesięcznika wydawanego przez ss. loretanki jest niezmienione: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję.

 

Co w programie?

Niedzielne spotkanie rozpocznie o 9.30 przywitanie Matki Bożej Loretańskiej śpiewem Godzinek. W programie pielgrzymki jest konferencja i uwielbienie z Maryją połączone z modlitwą różańcową poprowadzone przez grupę ewangelizacyjną Holy Mary Team. Mszy św. będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Pielgrzymkę zakończy wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00.

Siostry zdradzają, że na uczestników spotkania czeka też szereg atrakcyjnych niespodzianek, które pozwolą jego uczestnikom bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas! Proszę też o wcześniejsze zgłaszanie grup autokarowych celem lepszej organizacji wydarzenia (nr tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Zachęcamy do udziału!

AW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

W rocznicę katastrofy smoleńskiej


10 kwietnia minęło osiem lat od katastrofy samolotu Tu-154M, którym w 2010 r. polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele leciała na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Mieszkańcy regionu uczcili pamięć poległych - 96 osób, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, parlamentarzystów, dowódców wojskowych, duchownych, kombatantów, ludzi świata kultury. W programie obchodów były apele pamięci, składanie wieńców i przemówienia włodarzy.

FOTOGALERIA

Powtórny pochówek biskupów


14 kwietnia w krypcie janowskiej kolegiaty odbyło się uroczyste złożenie szczątków bp. Piotra Pawła Szymańskiego i ziemi z grobu bp. Marcelego Gutkowskiego. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Turniej tańca towarzyskiego
22 kwietnia w Zespole Oświatowym w Kąkolewnicy odbędzie się VI Otwarty Turniej Tańca Towarzyskiego Powiatu Radzyńskiego Par Początkujących.
więcej »
Podlasze
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zachęca do obejrzenia wystawy zdjęć Konrada Węsaka.
więcej »
Ojcowski Poligon Duchowy
Już po raz drugi Klub Ojca działający przy Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach wraz z Klubem Ojca z Łukowa zapraszają ojców z diecezji siedleckiej na Ojcowski Poligon Duchowy. Odbędzie się on w sobotę 21 kwietnia. Tym razem spotkamy się w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Szpakach - szczególnym miejscu kultu św. Józefa.
więcej »
Ten cenny czas
„Ten cenny czas” - to tytuł projektu Fundacji DONUM złożony w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w drugiej edycji Programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
więcej »
Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
 

POLECAMY


Papież o „Ojcze nasz”
Papież Franciszek koryguje modlitwę „Ojcze nasz” - donosiły w grudniu ubiegłego roku media. Czy rzeczywiście? Ukazała się za to książka, która wyjaśnia medialne zamieszanie.
więcej »
Tajemnica ks. Dolindo
Aleksandra Zapotoczny podąża śladami ks. Dolindo Ruotolo. Odwiedza jego ukochane miasto - Neapol. Prowadzi nas do miejsc związanych z życiem i działalnością tego świętego kapłana.
więcej »
Warunkiem jest zaufanie
Od wielu lat otrzymywane przez pielgrzymów łaski skrupulatnie notowane są przez ojców paulinów. Na nowo postanowiła się im przyjrzeć i opisać Anita Czupryn.
więcej »
Tam, gdzie mieszka Bóg
Pierwszy w historii film z udziałem papieża Franciszka - już w kinach!
więcej »
Kolejówka mówi NIE bezrobociu !
25 kwietnia siedlecka „Kolejówki”, tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, organizuje Dzień Otwarty dla wszystkich tegorocznych absolwentów gimnazjów.
więcej »
 

SONDA

 

Biblia w moim życiu....

jest najważniejszą książką, po którą często sięgam

stanowi drogowskaz, jak nie zagubić się w labiryncie życia

to księga, w której znajduję odpowiedzi na wszelkie nurtujące mnie pytania

czuję, że nie dorosłem/am do lektury Pisma Świętego

jest żywym słowem BogaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
Dz 9, 1-20; Ps 117 (116), 1b-2
Ewangelia:
J 6, 52-59

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR