11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Narodziny gwiazdy” w kinie Helios. By wziąć udział w konkursie, należy zadzwonić do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek, 10 grudnia, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

WŁODAWA

25 kwietnia 2018 r.

O wielkiej i małej polityce


fot. JS

22 kwietnia we Włodawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ryszardem Terleckim, wicemarszałkiem sejmu. Towarzyszyła mu Beata Mazurek, rzecznik prasowy Prawa i Sprawiedliwości.

Parlamentarzysta, prezentując rządowy program, zaznaczył, iż jego realizację rozpoczęto od najbardziej potrzebujących, m.in. rodzin, ale są już zapowiedzi kolejnych propozycji. - W planach premiera Mateusza Morawieckiego ujęci są m.in. emeryci i renciści. Chcemy ich dowartościować tę część społeczeństwa - zapewnił R. Terlecki, dodając, iż sytuacja gospodarcza państwa jest bardzo dobra. - Jednak musimy być czujni. Dlatego wprowadzane zmiany są dawkowane. Z rozmachem natomiast rozpoczęliśmy działania związane z bezpieczeństwem państwa. Ta dziedzina była bowiem bardzo zaniedbana. Podobnie jak bezpieczeństwo energetyczne. Miliardy złotych, które przeciekały przy przyzwoleniu poprzedniej władzy, można teraz wykorzystać, realizując programy społeczne i gospodarcze. Będziemy rozwijać plan dobrej zmiany - przekonywał.

Inwestycja w drogi

Marszałek odniósł się również do spraw lokalnych. Zapewnił, że zna kwestię planów budowy przejścia granicznego we Włodawie, zwracając uwagę, iż do ich urzeczywistnienia potrzebna jest rozbudowa infrastruktury zarówno po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

Z kolei B. Mazurek poinformowała, że zostanie stworzony specjalny fundusz drogowy. - O ile na lokalne odcinki przeznaczamy dzisiaj 800 mln zł, o tyle po powstaniu wspomnianego budżetu będzie to 5 mld zł. Mam nadzieję, że o te środki będą zabiegać władze miasta i powiatu włodawskiego - zaznaczyła.

 

Sprawy lokalne

W dalszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele miejscowych samorządów. Wójt gminy Wola Uhruska Jan Łukasik wyraził swoje zdanie w sprawie budowy na terenie powiatu domów pomocy społecznej. - Takie placówki to przedsięwzięcia rentowne, ale mało atrakcyjne dla przedsiębiorców. Gdyby były dotacje, więcej osób zainteresowałoby się takimi inwestycjami. Pojawiłyby się miejsca pracy, co stanowiłoby wartość dodaną - zauważył.

O możliwości zatrudniania pracowników cywilnych przy powstającej fabryce mebli tapicerowanych przy zakładzie karnym mówił Mariusz Zańko, sekretarz gminy Kodeń i radny powiatowy. Okazuje się, iż za murami więzienia powstaje fabryczna hala. Dzięki temu pracę przy produkcji mebli znajdą nie tylko osadzenia, ale i osoby z zewnątrz. - Władze samorządowe niewiele zrobiły, by obniżyć w mieście stopę bezrobocia. Uczynił to dopiero polski rząd. To dzięki programowi „Praca dla więźniów” osadzeni będą mieli zatrudnienie - dodał.

Z sali padały pytania o inwestowanie we wschodnie tereny przygraniczne, dzięki czemu Włodawa nie wyludniałaby się, a młodzi mogliby znaleźć pracę.

JS

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR