17 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego tegoroczne wybory będą inne od tych sprzed czterech lat? W bieżącym wydaniu ECHA podajemy informacje o zmianach w zasadach głosowania.

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Łuków

25 kwietnia 2018 r.

Zatańczyli swojemu miastu


fot. MG

Jak co roku w ramach Niedzieli z folklorem Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej Łukowiacy wystąpił przed mieszkańcami miasta, którzy mieli możność zobaczenia wszystkich grup wiekowych, począwszy od najmłodszej, a skończywszy na najstarszej.

Tradycyjnie już oklaskom i gromkim brawom nie było końca. Coroczny koncert „Łukowiacy swojemu miastu” jest z wielu względów specyficzny. Z jednej strony oznacza on pożegnanie z najstarszymi członkami zespołu, z drugiej gwarantuje sztukę i wirtuozerię na najwyższym poziomie. Nie inaczej było i w tym roku. Szeregi zespołu opuszcza aż osiem tancerek. To bardzo duża strata, ale trzeba iść dalej. Nie ma co do tego wątpliwości dyrektor Łukowiaków Grzegorz Rzymowski. - Dziś odeszło od nas osiem wspaniałych tancerek. Życzymy im powodzenia, mając zarazem nadzieję, iż nadal będą występować. Przypomnę, że około 30 naszych absolwentów nadal kontynuuje swoją przygodę z tańcem, reprezentując zespoły z całej Polski - podkreślił. - Występ przed rodzimą publicznością jest bardzo ważny. Zawsze dajemy z siebie wszystko - zapewnił.

Tegoroczny popis „Łukowiaków” nie odbiegał poziomem od lat poprzednich. Zespół po raz kolejny wzbudził uznanie publiczności, dając spektakularne show. Już występ grupy najmłodszej, prezentującej tańce podlaskie, krakowskie i lubelskie, wywołał aplauz widowni. Potem - gdy grupy starsze tańczyły mazura, kujawiaka, oberka oraz pokazywały układy choreograficzne typowe dla górali czy Kaszubów - oklaski w zasadzie nie milkły.

Jakie są plany zespołu na najbliższą przyszłość? W pierwszej kolejności Dni Łukowa, następnie wyjazd do Oświęcimia i Grecji. Podopieczni dyrektora Rzymowskiego przygotowują się także do zaszczytnego jubileuszu: 20-lecia istnienia zespołu, który zaplanowano na wrzesień 2019 r.

„Łukowiakom” życzymy samych sukcesów, gdyż są oni doskonałym ambasadorem ziemi łukowskiej zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Marcin Gomółka

Powrót

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Hasło „Bóg - Honor - Ojczyzna” towarzyszyło uczestnikom Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn, zgromadzonym w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Ars sacra El Greca


Siedem obrazów pędzla hiszpańskiego mistrza z XVI w. - El Greca, które przyjechały do Siedlec z katedry w Toledo oraz muzeów w Wiedniu i Walencji, można oglądać w siedleckim Muzeum Diecezjalnym. Otwarcie wystawy „Ars sacra El Greca” poprzedziła uroczysta gala zorganizowana w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach 4 października. Na wystawie czynnej do końca listopada - obok „naszej” „Ekstazy św. Franciszka” - prezentowane są dzieła: „Św. Weronikę z chustą”, „Ukrzyżowanie z widokiem Toledo”, „Św. Franciszek w ekstazie”, „Ukrzyżowanie”, „Św. Franciszek z bratem Leonem medytujący o śmierci” czy „Św. Franciszek z bratem Leonem”. Wystawę przygotowano w związku z setnymi rocznicami: odzyskania niepodległości i erygowania MD w Siedlcach. [fot. Urząd Miasta]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Ten cenny czas
18 października, o 12.00, w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się konferencja podsumowująca projekt TEN CENNY CZAS.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Środa XXVII tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Ga 5, 18-25; Ps 1, 1-2. 3. 4 i 6 ;
Łk 11, 42-46

Ewangelia:
Łk 11, 42-46

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR