19 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

105 lat Dwójki

12 maja 2018 r.

Mają się czym pochwalić

28 maja odbędą się główne uroczystości rocznicowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Dwa dni później absolwenci spotkają się na balu.

Będzie to okazja do wspomnień i spotkań po latach. To kolejny po obchodach 100-lecia placówki tak duży jubileusz. W programie obchodów rocznicowych znalazł się szereg wydarzeń, m.in. realizacja projektu „Łączy nas Dwójka”, który objął maraton „10,5 km na 105-lecie Dwójki” oraz nocne granie w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.

 

Przyspieszyli

Szkoła z taką tradycją ma się czym pochwalić. - Z pewnością jest to kadra, czyli wykwalifikowani i kreatywni pracownicy, zaangażowani w pracę z uczniami oraz wrażliwi i otwarci na ich potrzeby - zaznacza Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. - To właśnie znakomite grono pedagogiczne i atmosfera pozwalają na różnorodne działania i wieńczące je sukcesy - dodaje, zaznaczając, iż od zawsze była to placówka, w której dużo się działo, jednak w ostatnim czasie można zauważyć spore przyspieszenie. - Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów, m.in. koncert „Kolędy pokoleń”, wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”, mikołajkowe mistrzostwa szkoły w pływaniu czy zawody sportowo-rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce” - wylicza J. Zgorzałek.

We wszystkich inicjatywach aktywnie uczestniczy młodzież, a nawet w wielu przypadkach to sami uczniowie są pomysłodawcami. Jednak aktywność społeczna nie przesłania im nauki i mogą oni pochwalić się dobrymi wynikami. Dowodem na to są liczne nagrody w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, a także stypendia naukowe.

 

Nowy sztandar

Jednym z elementów obchodów 105-lecia SP 2 będzie nadanie szkole sztandaru. Choć w tym momencie jest ona w posiadaniu nawet dwóch sztandarów, otrzyma kolejny. Jak tłumaczy B. Zgorzałek, pierwszy - choć pielęgnowany z pietyzmem - jest na tyle zniszczony, że nie może być wykorzystywany podczas uroczystości. Natomiast drugi - Publicznego Gimnazjum nr 2 - nadany w 2007 r., po nowej reformie edukacji, stał się nieaktualny. Dlatego też postanowiono ufundować szkole nową chorągiew, która będzie służyła kolejnym pokoleniom uczniów.

JAG

Powrót

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102 (101), 13-14b. 15-16. 17-19. 20-21 ;
Mt 11,28-30

Ewangelia:
Mt 11,28-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR