19 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 37
13-19 września 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego czcimy krzyż? Jak rozumieć jego sens i jakie miejsce powinien zajmować on w życiu każdego chrześcijanina? Odpowiedź w cyklu NA MARGINESIE KATECHIZMU!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

105 lat Dwójki

12 maja 2018 r.

Mają się czym pochwalić

28 maja odbędą się główne uroczystości rocznicowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Dwa dni później absolwenci spotkają się na balu.

Będzie to okazja do wspomnień i spotkań po latach. To kolejny po obchodach 100-lecia placówki tak duży jubileusz. W programie obchodów rocznicowych znalazł się szereg wydarzeń, m.in. realizacja projektu „Łączy nas Dwójka”, który objął maraton „10,5 km na 105-lecie Dwójki” oraz nocne granie w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.

 

Przyspieszyli

Szkoła z taką tradycją ma się czym pochwalić. - Z pewnością jest to kadra, czyli wykwalifikowani i kreatywni pracownicy, zaangażowani w pracę z uczniami oraz wrażliwi i otwarci na ich potrzeby - zaznacza Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. - To właśnie znakomite grono pedagogiczne i atmosfera pozwalają na różnorodne działania i wieńczące je sukcesy - dodaje, zaznaczając, iż od zawsze była to placówka, w której dużo się działo, jednak w ostatnim czasie można zauważyć spore przyspieszenie. - Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów, m.in. koncert „Kolędy pokoleń”, wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”, mikołajkowe mistrzostwa szkoły w pływaniu czy zawody sportowo-rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce” - wylicza J. Zgorzałek.

We wszystkich inicjatywach aktywnie uczestniczy młodzież, a nawet w wielu przypadkach to sami uczniowie są pomysłodawcami. Jednak aktywność społeczna nie przesłania im nauki i mogą oni pochwalić się dobrymi wynikami. Dowodem na to są liczne nagrody w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, a także stypendia naukowe.

 

Nowy sztandar

Jednym z elementów obchodów 105-lecia SP 2 będzie nadanie szkole sztandaru. Choć w tym momencie jest ona w posiadaniu nawet dwóch sztandarów, otrzyma kolejny. Jak tłumaczy B. Zgorzałek, pierwszy - choć pielęgnowany z pietyzmem - jest na tyle zniszczony, że nie może być wykorzystywany podczas uroczystości. Natomiast drugi - Publicznego Gimnazjum nr 2 - nadany w 2007 r., po nowej reformie edukacji, stał się nieaktualny. Dlatego też postanowiono ufundować szkole nową chorągiew, która będzie służyła kolejnym pokoleniom uczniów.

JAG

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Badania laryngologiczne
19 i 20 września, od 8.00 do 14.00, w przychodni AS-MED w Siedlcach będą prowadzone bezpłatne badania laryngologiczne.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
1 Kor 12, 31 – 13, 13; Ps 33 (32), 2-3. 4-5. 12 i 22 ;
Łk 7, 31-35

Ewangelia:
Łk 7, 31-35

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR