20 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
17-23 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

105 lat Dwójki

12 maja 2018 r.

Mają się czym pochwalić

28 maja odbędą się główne uroczystości rocznicowe Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. Dwa dni później absolwenci spotkają się na balu.

Będzie to okazja do wspomnień i spotkań po latach. To kolejny po obchodach 100-lecia placówki tak duży jubileusz. W programie obchodów rocznicowych znalazł się szereg wydarzeń, m.in. realizacja projektu „Łączy nas Dwójka”, który objął maraton „10,5 km na 105-lecie Dwójki” oraz nocne granie w wykonaniu uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły.

 

Przyspieszyli

Szkoła z taką tradycją ma się czym pochwalić. - Z pewnością jest to kadra, czyli wykwalifikowani i kreatywni pracownicy, zaangażowani w pracę z uczniami oraz wrażliwi i otwarci na ich potrzeby - zaznacza Jadwiga Zgorzałek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siedlcach. - To właśnie znakomite grono pedagogiczne i atmosfera pozwalają na różnorodne działania i wieńczące je sukcesy - dodaje, zaznaczając, iż od zawsze była to placówka, w której dużo się działo, jednak w ostatnim czasie można zauważyć spore przyspieszenie. - Realizujemy wiele przedsięwzięć i projektów, m.in. koncert „Kolędy pokoleń”, wiosenny konkurs piosenki obcojęzycznej „Moja ulubiona piosenka”, mikołajkowe mistrzostwa szkoły w pływaniu czy zawody sportowo-rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce” - wylicza J. Zgorzałek.

We wszystkich inicjatywach aktywnie uczestniczy młodzież, a nawet w wielu przypadkach to sami uczniowie są pomysłodawcami. Jednak aktywność społeczna nie przesłania im nauki i mogą oni pochwalić się dobrymi wynikami. Dowodem na to są liczne nagrody w konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz zawodach sportowych, a także stypendia naukowe.

 

Nowy sztandar

Jednym z elementów obchodów 105-lecia SP 2 będzie nadanie szkole sztandaru. Choć w tym momencie jest ona w posiadaniu nawet dwóch sztandarów, otrzyma kolejny. Jak tłumaczy B. Zgorzałek, pierwszy - choć pielęgnowany z pietyzmem - jest na tyle zniszczony, że nie może być wykorzystywany podczas uroczystości. Natomiast drugi - Publicznego Gimnazjum nr 2 - nadany w 2007 r., po nowej reformie edukacji, stał się nieaktualny. Dlatego też postanowiono ufundować szkole nową chorągiew, która będzie służyła kolejnym pokoleniom uczniów.

JAG

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Smacznie i zdrowo
W niedzielę, 20 maja, odbędą się I Siedleckie Targi Śniadaniowe. Na pl. gen. Sikorskiego od 11.30 do 17.00 każdy, kto dba o zdrowe odżywianie, będzie mógł zasięgnąć porad specjalistów i obejrzeć produkty sprzyjające zdrowemu stylowi życia.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
 

POLECAMY


NoveKino - Filmowe Rekolekcje
W ramach cyklu „Filmowe Rekolekcje” NoveKino zaprasza do obejrzenia filmu „Maria Magdalena” reż. Garth Davisza.
więcej »
Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
W mocy Ducha Świętego
W piątek 18 maja, o 18.00, w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży animować będzie wydarzenie z cyklu „Jezusowi Chwała”.
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Dz 2,1–11; Ps 104, 1ab i 24ac.29bc–30.31 i 34 ;
Ga 5,16-25

Ewangelia:
16,12-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR