19 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 37
13-19 września 2018r.

menu

NEWS

Dlaczego czcimy krzyż? Jak rozumieć jego sens i jakie miejsce powinien zajmować on w życiu każdego chrześcijanina? Odpowiedź w cyklu NA MARGINESIE KATECHIZMU!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XIII Parafiada Diecezji Siedleckiej

16 maja 2018 r.

Sport buduje ducha

Do 31 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w XIII Parafiadzie Diecezji Siedleckiej „Biała Podlaska 2018”.

5 czerwca już po raz 13 odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Parafiada Diecezji Siedleckiej. Do udziału w niej zaproszeni są gimnazjaliści, dla których sport nie jest sztuką samą w sobie, lecz służy budowaniu ducha, wychowuje do odpowiedzialności, integruje i buduje wspólnotę. Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat sprawuje bp Kazimierz Gurda, jest bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś grono współorganizatorów tworzą: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza Oddział Biała Podlaska, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz parafie w Białej Podlaskiej.

Parafiadę zaplanowano na wtorek 5 czerwca, a odbędzie się ona na obiektach sportowych bialskiej AWF. Spotkanie zainauguruje o 9.00 Msza św. w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ul. Pokoju 14. Uroczyste otwarcie Parafiady na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, nastąpi o 10.15. O 11.00 wystartują rozgrywki w poszczególnych konkurencjach (zgodnie z harmonogramem). Imprezę zakończy ok. 15.00 wręczenie nagród.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy - zespoły reprezentujące swoje parafie - wini posiadać badania lekarskie i ubezpieczenie. Będą się oni mogli zmierzyć w następujących konkurencjach: lekka atletyka (bieg 100 m dziewczęta i chłopcy, bieg sztafetowy 4x400 dziewczęta i chłopcy; skok w dal dziewczęta i chłopcy; pchnięcie kulą dziewczęta (3 lub 4 kg), chłopcy (5 kg)); piłka nożna chłopców; piłka ręczna plażowa chłopców; ringo; piłka siatkowa dziewcząt; pływanie dziewczęta i chłopcy; koszykówka dziewcząt; tenis stołowy dziewcząt; tenis stołowy. W trakcie trwania Parafiady będzie również rozstrzygany konkurs: „Zawodnik/drużyna fair play”. Zgłoszenia imienne do poszczególnych konkurencji parafie powinny przesyłać do 31 maja na adres e:mail: parafiada@awf-bp.edu.pl. Zgłoszenia na miejscu zawodów nie będą przyjmowane!

Regulamin oraz szczegóły dotyczące m.in. liczby zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach, jak też punktacji i nagród, można znaleźć na facebookowym profilu Parafiady Diecezji Siedleckiej.

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Badania laryngologiczne
19 i 20 września, od 8.00 do 14.00, w przychodni AS-MED w Siedlcach będą prowadzone bezpłatne badania laryngologiczne.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Środa XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
1 Kor 12, 31 – 13, 13; Ps 33 (32), 2-3. 4-5. 12 i 22 ;
Łk 7, 31-35

Ewangelia:
Łk 7, 31-35

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR