19 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XIII Parafiada Diecezji Siedleckiej

16 maja 2018 r.

Sport buduje ducha

Do 31 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w XIII Parafiadzie Diecezji Siedleckiej „Biała Podlaska 2018”.

5 czerwca już po raz 13 odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Parafiada Diecezji Siedleckiej. Do udziału w niej zaproszeni są gimnazjaliści, dla których sport nie jest sztuką samą w sobie, lecz służy budowaniu ducha, wychowuje do odpowiedzialności, integruje i buduje wspólnotę. Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat sprawuje bp Kazimierz Gurda, jest bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś grono współorganizatorów tworzą: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza Oddział Biała Podlaska, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz parafie w Białej Podlaskiej.

Parafiadę zaplanowano na wtorek 5 czerwca, a odbędzie się ona na obiektach sportowych bialskiej AWF. Spotkanie zainauguruje o 9.00 Msza św. w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ul. Pokoju 14. Uroczyste otwarcie Parafiady na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, nastąpi o 10.15. O 11.00 wystartują rozgrywki w poszczególnych konkurencjach (zgodnie z harmonogramem). Imprezę zakończy ok. 15.00 wręczenie nagród.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy - zespoły reprezentujące swoje parafie - wini posiadać badania lekarskie i ubezpieczenie. Będą się oni mogli zmierzyć w następujących konkurencjach: lekka atletyka (bieg 100 m dziewczęta i chłopcy, bieg sztafetowy 4x400 dziewczęta i chłopcy; skok w dal dziewczęta i chłopcy; pchnięcie kulą dziewczęta (3 lub 4 kg), chłopcy (5 kg)); piłka nożna chłopców; piłka ręczna plażowa chłopców; ringo; piłka siatkowa dziewcząt; pływanie dziewczęta i chłopcy; koszykówka dziewcząt; tenis stołowy dziewcząt; tenis stołowy. W trakcie trwania Parafiady będzie również rozstrzygany konkurs: „Zawodnik/drużyna fair play”. Zgłoszenia imienne do poszczególnych konkurencji parafie powinny przesyłać do 31 maja na adres e:mail: parafiada@awf-bp.edu.pl. Zgłoszenia na miejscu zawodów nie będą przyjmowane!

Regulamin oraz szczegóły dotyczące m.in. liczby zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach, jak też punktacji i nagród, można znaleźć na facebookowym profilu Parafiady Diecezji Siedleckiej.

LA

Powrót

STRONA GŁÓWNA


Podgląd chwilowo niedostępny

Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 26,7-9.12.16-19; Ps 102 (101), 13-14b. 15-16. 17-19. 20-21 ;
Mt 11,28-30

Ewangelia:
Mt 11,28-30

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR