18 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Aniela, Klaudyna, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

XIII Parafiada Diecezji Siedleckiej

16 maja 2018 r.

Sport buduje ducha

Do 31 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w XIII Parafiadzie Diecezji Siedleckiej „Biała Podlaska 2018”.

5 czerwca już po raz 13 odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Parafiada Diecezji Siedleckiej. Do udziału w niej zaproszeni są gimnazjaliści, dla których sport nie jest sztuką samą w sobie, lecz służy budowaniu ducha, wychowuje do odpowiedzialności, integruje i buduje wspólnotę. Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat sprawuje bp Kazimierz Gurda, jest bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś grono współorganizatorów tworzą: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza Oddział Biała Podlaska, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz parafie w Białej Podlaskiej.

Parafiadę zaplanowano na wtorek 5 czerwca, a odbędzie się ona na obiektach sportowych bialskiej AWF. Spotkanie zainauguruje o 9.00 Msza św. w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ul. Pokoju 14. Uroczyste otwarcie Parafiady na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, nastąpi o 10.15. O 11.00 wystartują rozgrywki w poszczególnych konkurencjach (zgodnie z harmonogramem). Imprezę zakończy ok. 15.00 wręczenie nagród.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy - zespoły reprezentujące swoje parafie - wini posiadać badania lekarskie i ubezpieczenie. Będą się oni mogli zmierzyć w następujących konkurencjach: lekka atletyka (bieg 100 m dziewczęta i chłopcy, bieg sztafetowy 4x400 dziewczęta i chłopcy; skok w dal dziewczęta i chłopcy; pchnięcie kulą dziewczęta (3 lub 4 kg), chłopcy (5 kg)); piłka nożna chłopców; piłka ręczna plażowa chłopców; ringo; piłka siatkowa dziewcząt; pływanie dziewczęta i chłopcy; koszykówka dziewcząt; tenis stołowy dziewcząt; tenis stołowy. W trakcie trwania Parafiady będzie również rozstrzygany konkurs: „Zawodnik/drużyna fair play”. Zgłoszenia imienne do poszczególnych konkurencji parafie powinny przesyłać do 31 maja na adres e:mail: parafiada@awf-bp.edu.pl. Zgłoszenia na miejscu zawodów nie będą przyjmowane!

Regulamin oraz szczegóły dotyczące m.in. liczby zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach, jak też punktacji i nagród, można znaleźć na facebookowym profilu Parafiady Diecezji Siedleckiej.

LA

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR