20 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
17-23 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XIII Parafiada Diecezji Siedleckiej

16 maja 2018 r.

Sport buduje ducha

Do 31 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa w XIII Parafiadzie Diecezji Siedleckiej „Biała Podlaska 2018”.

5 czerwca już po raz 13 odbędzie się wielkie sportowe wydarzenie - Parafiada Diecezji Siedleckiej. Do udziału w niej zaproszeni są gimnazjaliści, dla których sport nie jest sztuką samą w sobie, lecz służy budowaniu ducha, wychowuje do odpowiedzialności, integruje i buduje wspólnotę. Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat sprawuje bp Kazimierz Gurda, jest bialska filia Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, zaś grono współorganizatorów tworzą: Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza Oddział Biała Podlaska, prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk oraz parafie w Białej Podlaskiej.

Parafiadę zaplanowano na wtorek 5 czerwca, a odbędzie się ona na obiektach sportowych bialskiej AWF. Spotkanie zainauguruje o 9.00 Msza św. w parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej, ul. Pokoju 14. Uroczyste otwarcie Parafiady na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2, zgodnie z ceremoniałem olimpijskim, nastąpi o 10.15. O 11.00 wystartują rozgrywki w poszczególnych konkurencjach (zgodnie z harmonogramem). Imprezę zakończy ok. 15.00 wręczenie nagród.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy - zespoły reprezentujące swoje parafie - wini posiadać badania lekarskie i ubezpieczenie. Będą się oni mogli zmierzyć w następujących konkurencjach: lekka atletyka (bieg 100 m dziewczęta i chłopcy, bieg sztafetowy 4x400 dziewczęta i chłopcy; skok w dal dziewczęta i chłopcy; pchnięcie kulą dziewczęta (3 lub 4 kg), chłopcy (5 kg)); piłka nożna chłopców; piłka ręczna plażowa chłopców; ringo; piłka siatkowa dziewcząt; pływanie dziewczęta i chłopcy; koszykówka dziewcząt; tenis stołowy dziewcząt; tenis stołowy. W trakcie trwania Parafiady będzie również rozstrzygany konkurs: „Zawodnik/drużyna fair play”. Zgłoszenia imienne do poszczególnych konkurencji parafie powinny przesyłać do 31 maja na adres e:mail: parafiada@awf-bp.edu.pl. Zgłoszenia na miejscu zawodów nie będą przyjmowane!

Regulamin oraz szczegóły dotyczące m.in. liczby zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach, jak też punktacji i nagród, można znaleźć na facebookowym profilu Parafiady Diecezji Siedleckiej.

LA

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Smacznie i zdrowo
W niedzielę, 20 maja, odbędą się I Siedleckie Targi Śniadaniowe. Na pl. gen. Sikorskiego od 11.30 do 17.00 każdy, kto dba o zdrowe odżywianie, będzie mógł zasięgnąć porad specjalistów i obejrzeć produkty sprzyjające zdrowemu stylowi życia.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
 

POLECAMY


NoveKino - Filmowe Rekolekcje
W ramach cyklu „Filmowe Rekolekcje” NoveKino zaprasza do obejrzenia filmu „Maria Magdalena” reż. Garth Davisza.
więcej »
Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
W mocy Ducha Świętego
W piątek 18 maja, o 18.00, w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży animować będzie wydarzenie z cyklu „Jezusowi Chwała”.
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Dz 2,1–11; Ps 104, 1ab i 24ac.29bc–30.31 i 34 ;
Ga 5,16-25

Ewangelia:
16,12-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR