21 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Skuteczna realizacja

30 maja 2018 r.

Lokale na plus


fot. ARCHIWUM

26 maja oficjalnie oddano do użytku trzy bloki wybudowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Białej Podlaskiej. W uroczystościach wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Biała Polska otrzymała 186 nowych lokali mieszkalnych. Wszystkie są w stanie deweloperskim. Przyszli lokatorzy dostali już klucze. Oprócz premiera na uroczystość zaproszony był także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Nie mógł przybyć na spotkanie z niezależnych od siebie przyczyn, wystosował jednak list. Pisał w nim m.in.: „Istotą programu Mieszkanie Plus jest doprowadzenie do sytuacji, w której przeciętna polska rodzina będzie mogła bez szczególnych wyrzeczeń zamieszkać na swoim. Polacy bardzo potrzebują takiego projektu.

Według statystyk ok. 40% mieszkańców naszego kraju nie może pozwolić sobie na kupno czy wynajmowanie mieszkania na wolnym rynku. (…) W ramach programu Mieszkanie Plus chcielibyśmy wybudować w najbliższych dziesięciu latach od 2,5 do 3 mln tanich mieszkań. To śmiały, ale wykonalny cel. Dzisiejsza uroczystość w Białej Podlaskiej napawa optymizmem. Udowodniliście państwo czynem, że jeśli się chce i potrafi, można nie tylko wybudować mieszkania, ale także uczynić to szybko. Te trzy budynki nie będą elementem kamiennej pustyni, ale częścią osiedla z terenami zielonymi, placami zabaw dla dzieci oraz parkingami”.

 

Dla całego społeczeństwa

Premier M. Morawiecki zauważył na wstępie, że Biała Podlaska była niegdyś miastem prywatnym. - Nie chcemy żadnych prywatnych miast i wiosek. Prywatne mogą być najwyżej mieszkania i przedsiębiorstwa. Chcemy budować nową rzeczywistość, rzeczywistość dla ludzi. Podczas różnych spotkań słyszmy od wielu osób: „nie zrażajcie się różnymi potknięciami, bo robicie coś dobrego dla ogromnych rzesz, dla ogromnej większości polskiego narodu”. Nasz rząd jest przekonany o tym, że musimy patrzeć na los zwykłych ludzi. Budowa tanich mieszkań pod wynajem lub z dojściem do własności w małych i średnich miastach jest naszym zobowiązaniem - przekonywał premier.

Jego uwadze nie umknął opozycyjny transparent z napisem „Alternatywy 4”. Skomentował to w ten sposób: - Naszym przeciwnikom przypominamy, że jesteśmy alternatywą dla całego społeczeństwa. Chcemy, by nie tylko elity miały się dobrze, dążymy do tego, by z roku na rok coraz lepiej miało się całe społeczeństwo. Pragniemy budować Polskę dla wszystkich. Chcemy, by była jak najbardziej demokratyczna i wolna. Wartości, które nam przyświecają, to rodzina, praca, godna płaca i mieszkanie.

 

To nie zapomoga

Premier M. Morawiecki zapowiedział kontynuację rządowego programu Mieszkanie Plus przez najbliższe pięć-dziesięć lat. - Jesteśmy najbardziej prospołecznym rządem na przestrzeni ostatnich 30 lat. Ultraliberalne rządy naszych poprzedników w ogóle nie miały na uwadze losu osób biedniejszych, mniej zamożnych i klasy średniej, którą nie zawsze stać na własne mieszkanie - podkreślał szef rządu.

Z trzech nowych bloków cieszył się także prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. - Nasi tutejsi deweloperzy co roku oddają do użytku około 200 nowych mieszkań. W tym roku, dzięki projektowi Mieszkanie Plus, liczba takich lokali podwoiła się. Te mieszkania to nie żadna zapomoga, są równoprawnymi lokalami deweloperskimi. Nasz samorząd postarał się, by grunt pod bloki nie był deficytowy, czy leżał gdzieś na obrzeżach Białej Podlaskiej bądź na obszarach trudnych do zurbanizowania. Mieszkania z programu wybudowano u nas w samym sercu miasta. Nieopodal mamy szpital, szkoły, przedszkola i sklepy. Zadbano również o nowe parkingi, wózkownie, piwnice i balkony - podkreślał włodarz. Przypomniał zebranym, że o rządowe lokale ubiegało się 1,4 tys. osób. Podkreślał też, że wszystkie trzy bloki zostały wybudowane przez bialskie firmy.

 

Będzie więcej mieszkań

W spotkaniu wziął też udział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że program Mieszkanie Plus został bardzo dobrze zaplanowany. Bialskie bloki wybudowano w przeciągu 1,5 roku. - Nasz program nie stanowi konkurencji dla sektora prywatnego i dla firm deweloperskich. Przeciwnie. Uważam, że to uzupełnienie oferty mieszkaniowej i wielka szansa dla tych, których nie stać na zakup nowego lokalu lub jego wynajem. Budowę bloków prowadzą polskie firmy, co z pewnością przełoży się na rozwój rodzimej gospodarki i lokalnych przedsiębiorstw. W tej chwili mamy przygotowanych 25 tys. mieszkań w całym kraju. Do końca przyszłego rozpoczniemy budowę kolejnych 100 tys. - podsumowywał minister J. Kwieciński.

Na koniec spotkania premier i prezydent miasta symbolicznie wręczyli klucze do mieszkań dwóm rodzinom. Potem szef rządu osobiście oglądał bloki. Poświęcił też chwilę dzieciom, które występowały na pikniku przygotowanym z okazji dnia mamy i oddania nowych mieszkań.

AWAW

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR