19 sierpnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Pogoda: Siedlce

Numer 33
16-22 sierpnia 2018r.

menu

NEWS

Centrum przesiadkowe w Siedlcach - od września! Szczegóły w bieżącym wydaniu naszego tygodnika.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok - Grodno - Wilno

5 czerwca 2018 r.

Wyrusz z nami!

16 sierpnia Mszą św. rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, Maryją i drugim człowiekiem.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, podczas których nie tylko zmagamy się z trudem fizycznym, upałem czy z deszczem, lecz także na nowo przyglądamy się naszej osobistej relacji z Bogiem. W drodze towarzyszą nam kapłani, klerycy oraz siostry zakonne. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną Eucharystią. Na trasie wsłuchujemy się w słowa konferencji, istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi, ciszy, adoracji, itd.

Na pielgrzymim szlaku możemy poznać swoje prawdziwe charaktery, nawiązać nowe znajomości, doświadczyć miłości drugiego człowieka, której nie da się opisać.

 

Szukając wiary mocnej jak skała

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Każdy. Na pielgrzymce odnajdą się osoby, których nie satysfakcjonują w życiu łatwe odpowiedzi. Rekolekcje są adresowane do osób, które poszukują wiary mocnej jak skała. Charakter pielgrzymki (jej niepowtarzalny klimat i urok) sprawia, że szczególnie ludzie młodzi zaczynają inaczej postrzegać Kościół, który nie jest wcale zimnym urzędem, ale wspólnotą wiary, w której każdy może odnaleźć swoje twórcze, osobiste miejsce zaangażowania.

Zachęcam Was do podjęcia trudu pielgrzymowania. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Mocni w Duchu”, które korespondują z przeżywanym w Kościele powszechnym Rokiem Ducha Świętego. W poznawaniu Trzeciej Osoby Bożej będzie nam towarzyszyć Niepokalana Oblubienica, Maryja, o której Archanioł Gabriel powiedział już w chwili Zwiastowania, że „zstąpi na Nią Duch Święty”.

 

Dziewięć dni, 300 kilometrów

Trasa pątniczego trudu wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka każdego roku rozpoczyna się 16 sierpnia uroczystą Mszą św. w białostockiej katedrze - rano, o 5.30. Następnie pielgrzymi wyruszają w drogę, by w ciągu dziewięciu dni przejść 300 km. Do Wilna docierają 24 sierpnia, ok. 15.00. Po powitaniu odbywa się Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zakończenie pielgrzymki ma miejsce następnego dnia, 25 sierpnia, Mszą św., która sprawowana jest w katedrze wileńskiej.

Zapisy na pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia. Zapisać się można osobiście (w Biurze Pielgrzyma przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00) lub drogą korespondencyjną. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub pod nr. tel.: 579-553-753.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna. Do zobaczenia na trasie!

al. Michał Rogucki

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II


W czwartek 26 lipca parafia św. Anny w Wohyniu przeżywała odpust parafialny, podczas którego wprowadzono do kościoła relikwie św. Jana Pawła II. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił kard. Stanisław Dziwisz.(Fot. Adam Tokarski)

FOTOGALERIA

Na pątniczym szlaku


Obdarowani Duchem Świętym - z tym hasłem idą do Matki, by dziękować, przepraszać, prosić i uczyć się od Maryi zaufania Bogu. 38 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę wyruszyła! (Fot. Joanna Szubstarska, Iza Chajkaluk)

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Złota jesień
19 sierpnia w Suchożebrach już po raz 11 odbędzie się festyn rodzinny „Złota jesień” połączony z Gminnymi Dożynkami.
więcej »
Święto plonów
19 sierpnia w Mokobodach odbędą się Gminne Dożynki na terenach zielonych za kościołem. Podczas dożynek na scenie wystąpi Andrzej Rybiński oraz gwiazda wieczoru - zespół Basta, a także zespół Skolim i dzieci z jednostek oświatowych.
więcej »
Dożynki parafialne
26 sierpnia, po raz piąty parafia pw. św. Bartłomieja w Grębkowie zaprasza na Dożynkowy Festyn Parafialny.
więcej »
Dożynki gminne
26 sierpnia w Rzeczycy odbędą się Gminne Dożynki w gminie Międzyrzec Podlaski. Po Mszy św. o 13.00 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek na placu przy remizie OSP.
więcej »
Powiatowe święto plonów
26 sierpnia w Wodyniach odbędą się Dożynki Powiatu Siedleckiego. Oficjalne otwarcie i ceremonia dzielenia chleba odbędą się o 13.15, a poprzedzone będą uroczystą Mszą św.
więcej »
Dni Ryk i gminne dożynki
Główną atrakcją Dni Ryk 2018 będzie zespół Zakopower. Doroczne święto miasta poprzedzi obchody gminnych dożynek.
więcej »
Wrota wolności
W niedzielę 9 września, o 13.00, na terenie przy prochowni w Kobylanach odbędzie się VI Letni Festiwal Biegów WROTA WOLNOŚCI.
więcej »
Dni z Doradztwem Rolniczym
W dniach 1-2 września na terenach Agencji Rozwoju Miasta w Siedlcach odbędą się XXV Jubileuszowe Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym połączone z XIV Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
więcej »
 

POLECAMY


Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

100 dni abstynencji na 100-lecie niepodległości

Propozycja polskich biskupów pięknie wpisuje się w obchody odzyskania niepodległości.

Obawiam się, że to zadanie, które przerośnie Polaków.

Jeśli ktoś podejmuje abstynencję w konkretnej intencji, wytrzyma 100 dni bez alkoholu.

Nie podejmuję takich zobowiązań, bo nie piję.LITURGIA SŁOWA


Niedziela XX tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Prz 9, 1-6; Ps 34 (33), 2-3. 10-11. 12-13. 14-15 ;
Ef 5, 15-20

Ewangelia:
J 6, 51-58

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR