21 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok - Grodno - Wilno

5 czerwca 2018 r.

Wyrusz z nami!

16 sierpnia Mszą św. rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, Maryją i drugim człowiekiem.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, podczas których nie tylko zmagamy się z trudem fizycznym, upałem czy z deszczem, lecz także na nowo przyglądamy się naszej osobistej relacji z Bogiem. W drodze towarzyszą nam kapłani, klerycy oraz siostry zakonne. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną Eucharystią. Na trasie wsłuchujemy się w słowa konferencji, istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi, ciszy, adoracji, itd.

Na pielgrzymim szlaku możemy poznać swoje prawdziwe charaktery, nawiązać nowe znajomości, doświadczyć miłości drugiego człowieka, której nie da się opisać.

 

Szukając wiary mocnej jak skała

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Każdy. Na pielgrzymce odnajdą się osoby, których nie satysfakcjonują w życiu łatwe odpowiedzi. Rekolekcje są adresowane do osób, które poszukują wiary mocnej jak skała. Charakter pielgrzymki (jej niepowtarzalny klimat i urok) sprawia, że szczególnie ludzie młodzi zaczynają inaczej postrzegać Kościół, który nie jest wcale zimnym urzędem, ale wspólnotą wiary, w której każdy może odnaleźć swoje twórcze, osobiste miejsce zaangażowania.

Zachęcam Was do podjęcia trudu pielgrzymowania. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Mocni w Duchu”, które korespondują z przeżywanym w Kościele powszechnym Rokiem Ducha Świętego. W poznawaniu Trzeciej Osoby Bożej będzie nam towarzyszyć Niepokalana Oblubienica, Maryja, o której Archanioł Gabriel powiedział już w chwili Zwiastowania, że „zstąpi na Nią Duch Święty”.

 

Dziewięć dni, 300 kilometrów

Trasa pątniczego trudu wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka każdego roku rozpoczyna się 16 sierpnia uroczystą Mszą św. w białostockiej katedrze - rano, o 5.30. Następnie pielgrzymi wyruszają w drogę, by w ciągu dziewięciu dni przejść 300 km. Do Wilna docierają 24 sierpnia, ok. 15.00. Po powitaniu odbywa się Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zakończenie pielgrzymki ma miejsce następnego dnia, 25 sierpnia, Mszą św., która sprawowana jest w katedrze wileńskiej.

Zapisy na pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia. Zapisać się można osobiście (w Biurze Pielgrzyma przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00) lub drogą korespondencyjną. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub pod nr. tel.: 579-553-753.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna. Do zobaczenia na trasie!

al. Michał Rogucki

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR