21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

XXVI Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka Białystok - Grodno - Wilno

5 czerwca 2018 r.

Wyrusz z nami!

16 sierpnia Mszą św. rozpoczniemy pątniczy szlak, który jest szczególnym czasem i miejscem odnawiania naszej relacji z Bogiem, Maryją i drugim człowiekiem.

Pielgrzymka to rekolekcje w drodze, podczas których nie tylko zmagamy się z trudem fizycznym, upałem czy z deszczem, lecz także na nowo przyglądamy się naszej osobistej relacji z Bogiem. W drodze towarzyszą nam kapłani, klerycy oraz siostry zakonne. Każdy dzień rozpoczynamy wspólną Eucharystią. Na trasie wsłuchujemy się w słowa konferencji, istnieje także możliwość skorzystania ze spowiedzi, ciszy, adoracji, itd.

Na pielgrzymim szlaku możemy poznać swoje prawdziwe charaktery, nawiązać nowe znajomości, doświadczyć miłości drugiego człowieka, której nie da się opisać.

 

Szukając wiary mocnej jak skała

Kto może wziąć udział w pielgrzymce? Każdy. Na pielgrzymce odnajdą się osoby, których nie satysfakcjonują w życiu łatwe odpowiedzi. Rekolekcje są adresowane do osób, które poszukują wiary mocnej jak skała. Charakter pielgrzymki (jej niepowtarzalny klimat i urok) sprawia, że szczególnie ludzie młodzi zaczynają inaczej postrzegać Kościół, który nie jest wcale zimnym urzędem, ale wspólnotą wiary, w której każdy może odnaleźć swoje twórcze, osobiste miejsce zaangażowania.

Zachęcam Was do podjęcia trudu pielgrzymowania. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Mocni w Duchu”, które korespondują z przeżywanym w Kościele powszechnym Rokiem Ducha Świętego. W poznawaniu Trzeciej Osoby Bożej będzie nam towarzyszyć Niepokalana Oblubienica, Maryja, o której Archanioł Gabriel powiedział już w chwili Zwiastowania, że „zstąpi na Nią Duch Święty”.

 

Dziewięć dni, 300 kilometrów

Trasa pątniczego trudu wiedzie przez trzy państwa: Polskę, Białoruś i Litwę. Pielgrzymka każdego roku rozpoczyna się 16 sierpnia uroczystą Mszą św. w białostockiej katedrze - rano, o 5.30. Następnie pielgrzymi wyruszają w drogę, by w ciągu dziewięciu dni przejść 300 km. Do Wilna docierają 24 sierpnia, ok. 15.00. Po powitaniu odbywa się Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie. Zakończenie pielgrzymki ma miejsce następnego dnia, 25 sierpnia, Mszą św., która sprawowana jest w katedrze wileńskiej.

Zapisy na pielgrzymkę będą trwały od 16 lipca do 3 sierpnia. Zapisać się można osobiście (w Biurze Pielgrzyma przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00-19.00) lub drogą korespondencyjną. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.wilenska.bialystok.pl lub pod nr. tel.: 579-553-753.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tegorocznej XXVI Ekumenicznej Pieszej Pielgrzymce do Wilna. Do zobaczenia na trasie!

al. Michał Rogucki

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy inny



LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR