21 czerwca 2018 r. Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Pogoda: Siedlce

Numer 25
21-27 czerwca 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z uroczystości jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Spotkanie z kandydatem

8 czerwca 2018 r.

Po pierwsze żłobek

Zbuduję żłobek miejski na 120 miejsc - zapowiedział Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec.

Pod lokalizację inwestycji wskazał działkę miejską przy ul. Jana Pawła II, pomiędzy parkiem wodnym i Domem Pomocy Społecznej „Dom Nad Stawami”. Obecnie nieruchomość wystawiona jest na sprzedaż. - Ta tablica zniknie, jak zostanę prezydentem - obiecał K. Tchórzewski podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się 1 czerwca.

Budowa żłobka to pierwszy punkt programu wyborczego kandydata PiS. - W Siedlcach rodzi się rocznie 900 dzieci, a baza żłobkowa i przedszkolna jest zbyt mała - zauważył samorządowiec. - Obecnie w żłobkach mamy 120 miejsc. To za mało na ponad 70-tysięczne miasto. Takie też sygnały otrzymujemy od mieszkańców. Nie każdego stać na wykupienie miejsca w prywatnej placówce. Tymczasem nie ma lepszego wsparcia młodych, czynnych zawodowo osób, jak danie im możliwości powrotu do pracy i gwarancji, że ich dzieci będą mogły liczyć na dobrą i profesjonalną opiekę. Jako ojciec i głowa rodziny nie tylko mam świadomość tych problemów. Ja je przeżywam tak samo jak inni rodzice i wiem, że w naszym mieście powinny być wybudowane żłobki publiczne - podkreślił K. Tchórzewski.

Środki na inwestycję mają pochodzić z rządowego programu Maluch Plus. - W 2018 r. przeznaczono na ten cel 500 mln zł. Dofinansowanie z tego programu wynosi 50%. Wybudowanie nowego żłobka na miejskiej działce to koszt ok. 4,5 mln zł - wyliczał kandydat PiS, dodając, że z programu finansowany jest także pierwszy rok działalności placówki. - Jesienią ruszają nabory na rok 2019. Będziemy gotowi z wnioskiem - poinformował.

Więcej w papierowym wydaniu "EK".

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz diecezji


7 czerwca kolegiatę janowską podniesiono do rangi bazyliki mniejszej. W Eucharystii wziął udział cały polski episkopat. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Jerycho Młodych


Za nami kolejne Jerycho Młodych. Tegorocznej edycji patronował św. Stanisław Kostka. Spotkanie, które minęło pod znakiem modlitwy i tańca, zgromadziło ok. 700 osób. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Kultura bez Granic
1 lipca na terenach rekreacyjnych przy kąpielisku w Kobylanach odbędzie się XV Przegląd Folklorystyczny „Kultura bez Granic”.
więcej »
Rocznica śmierci Orlika
24 czerwca w Rykach odbędą się uroczystości religijne i patriotyczne pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
 

POLECAMY


Sięgając do korzeni
Każdy jubileusz jest okazją do sięgnięcia do korzeni, do lepszego uświadomienia sobie fundamentów własnej tożsamości. Obchody 200-lecia diecezji siedleckiej stały się inspiracją do powstania i wydania wielu dzieł naukowych prezentujących i dokumentujących jej historię.
więcej »
Z troską o relacjach
Kolejny - po książkach: „Bóg, Biblia, Mesjasz” i „Kościół, Żydzi, Polska” - wywiad-rzeka przeprowadzony przez Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim to pozycja poświęcona zawiłościom w relacjach Kościoła z Żydami i judaizmem.
więcej »
Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Syr 48, 1-14; Ps 97 (96), 1-2. 3-4. 5-6. 7
Ewangelia:
Mt 6, 7-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR