21 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Spotkanie z kandydatem

8 czerwca 2018 r.

Po pierwsze żłobek

Zbuduję żłobek miejski na 120 miejsc - zapowiedział Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec.

Pod lokalizację inwestycji wskazał działkę miejską przy ul. Jana Pawła II, pomiędzy parkiem wodnym i Domem Pomocy Społecznej „Dom Nad Stawami”. Obecnie nieruchomość wystawiona jest na sprzedaż. - Ta tablica zniknie, jak zostanę prezydentem - obiecał K. Tchórzewski podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się 1 czerwca.

Budowa żłobka to pierwszy punkt programu wyborczego kandydata PiS. - W Siedlcach rodzi się rocznie 900 dzieci, a baza żłobkowa i przedszkolna jest zbyt mała - zauważył samorządowiec. - Obecnie w żłobkach mamy 120 miejsc. To za mało na ponad 70-tysięczne miasto. Takie też sygnały otrzymujemy od mieszkańców. Nie każdego stać na wykupienie miejsca w prywatnej placówce. Tymczasem nie ma lepszego wsparcia młodych, czynnych zawodowo osób, jak danie im możliwości powrotu do pracy i gwarancji, że ich dzieci będą mogły liczyć na dobrą i profesjonalną opiekę. Jako ojciec i głowa rodziny nie tylko mam świadomość tych problemów. Ja je przeżywam tak samo jak inni rodzice i wiem, że w naszym mieście powinny być wybudowane żłobki publiczne - podkreślił K. Tchórzewski.

Środki na inwestycję mają pochodzić z rządowego programu Maluch Plus. - W 2018 r. przeznaczono na ten cel 500 mln zł. Dofinansowanie z tego programu wynosi 50%. Wybudowanie nowego żłobka na miejskiej działce to koszt ok. 4,5 mln zł - wyliczał kandydat PiS, dodając, że z programu finansowany jest także pierwszy rok działalności placówki. - Jesienią ruszają nabory na rok 2019. Będziemy gotowi z wnioskiem - poinformował.

Więcej w papierowym wydaniu "EK".

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR