22 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
20-26 września 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z diecezjalnej pielgrzymki do Krakowa będącej dziękczynieniem za jubileusz 200-lecia diecezji!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Wspólne świętowanie

4 lipca 2018 r.

Dni miasta pełne muzyki


fot. JS

Natalia Wilk, Katarzyna Góras, Zagi i Bajm to gwiazdy, które przyjechały do miasta nad Bugiem, by świętować razem z mieszkańcami. Tradycyjnie organizatorami Dni Włodawy były władze miasta oraz Włodawski Dom Kultury.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki i zabawy. Wręczono też nagrody tym, którzy na co dzień pomagają innym. Rozstrzygnięto również plebiscyt na najlepszych sportowców 2017 r. Krystyna Kończal wraz z grupą koordynatorek wolontariatu odebrała podziękowania i upominki od włodarza miasta. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych w WDK przez Marcina Obuchowskiego i grupa śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Polesie”. Wystąpili seniorzy zespół Złota Jesień, „Kresowianki” i „Jarzębina” z Zabłocia.

Jak zwykle gorąco przywitano występ Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Z myślą o dzieciach przygotowano specjalną strefę ze słodkościami, dmuchanym placem zabaw oraz konkursami.

Publiczność rozgrzewały zespoły disco polo: Loverboy i Power Boy. Na tzw. placu targowym swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy. Można było kupić książki, obrazy i rzeźby lokalnych twórców. Wolontariusze rozdawali ciastka i owoce. Była okazja wesprzeć oddział terenowy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddał m.in. burmistrz miasta Wiesław Muszyński.

 

Sportowcy roku

Wśród najlepszych sportowców minionego roku znaleźli się: Mateusz Chwedoruk, Kacper Czarnota, Rafał Litwiniuk, Maciej Kościuczyk, Szymon Zguczyński, Magdalena Bytof, Monika Konieczna, Dominika Jagiełłowicz, Ernest Dorosz, Paweł Sadowski, Dawid Błaszkiewicz, Adam Gaj, Jakub Kasztelan, Wojciech Kamiński i Agnieszka Smolińska.

 

Niedziela z gwiazdami

Drugi dzień świętowania rozpoczęła sprawowana w intencji mieszkańców Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Ks. Krzysztof Zawadzki apelował o ducha służby i pomocy, szczególnie wobec osób starszych, które stanowią znaczny procent włodawian. Zachęcał również do dzielenia się na co dzień radością chrześcijańską.

Po południu na scenie zagrał zespół Cookies Band w sładzie: Łukasz Zdolski, Tomasz Momot i Natalia Wilk. Wystąpiły też znana z programów Must be the Music i The Voice of Poland Katarzyna Góras oraz włodawianka mająca na swoim muzycznym koncie sukcesy krajowe - Zagi. To nie tylko wokalistka, ale też instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. - Zawsze chętnie wracam do rodzinnego miasta. Tu chodziłam do szkoły i na zajęcia muzyczne, uczyłam się gry na gitarze i skrzypcach. Interesuje mnie odbiór mojej muzyki przez włodawian - podkreśliła artystka, zapowiadając, iż ponownie przyjedzie do Włodawy latem na Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew natury”.

 

Za szlachetne serce

Wieczorem ogłoszono wyniki plebiscytu Włodawianin Roku 2017. Została nim Elżbieta Bartosiak, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, liderka Szlachetnej Paczki.

Około 21.00 na scenie pojawiła się Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Na występ gwiazdy włodawianie i turyści czekali w strugach deszczu.

Joanna Szubstarska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Sobota XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
1 Kor 15, 35-37. 42-49; Ps 56 (55), 3 i 10. 11-12. 13-14 ;
Łk 8, 4-15

Ewangelia:
Łk 8, 4-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR