22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

Wspólne świętowanie

4 lipca 2018 r.

Dni miasta pełne muzyki


fot. JS

Natalia Wilk, Katarzyna Góras, Zagi i Bajm to gwiazdy, które przyjechały do miasta nad Bugiem, by świętować razem z mieszkańcami. Tradycyjnie organizatorami Dni Włodawy były władze miasta oraz Włodawski Dom Kultury.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki i zabawy. Wręczono też nagrody tym, którzy na co dzień pomagają innym. Rozstrzygnięto również plebiscyt na najlepszych sportowców 2017 r. Krystyna Kończal wraz z grupą koordynatorek wolontariatu odebrała podziękowania i upominki od włodarza miasta. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych w WDK przez Marcina Obuchowskiego i grupa śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Polesie”. Wystąpili seniorzy zespół Złota Jesień, „Kresowianki” i „Jarzębina” z Zabłocia.

Jak zwykle gorąco przywitano występ Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Z myślą o dzieciach przygotowano specjalną strefę ze słodkościami, dmuchanym placem zabaw oraz konkursami.

Publiczność rozgrzewały zespoły disco polo: Loverboy i Power Boy. Na tzw. placu targowym swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy. Można było kupić książki, obrazy i rzeźby lokalnych twórców. Wolontariusze rozdawali ciastka i owoce. Była okazja wesprzeć oddział terenowy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddał m.in. burmistrz miasta Wiesław Muszyński.

 

Sportowcy roku

Wśród najlepszych sportowców minionego roku znaleźli się: Mateusz Chwedoruk, Kacper Czarnota, Rafał Litwiniuk, Maciej Kościuczyk, Szymon Zguczyński, Magdalena Bytof, Monika Konieczna, Dominika Jagiełłowicz, Ernest Dorosz, Paweł Sadowski, Dawid Błaszkiewicz, Adam Gaj, Jakub Kasztelan, Wojciech Kamiński i Agnieszka Smolińska.

 

Niedziela z gwiazdami

Drugi dzień świętowania rozpoczęła sprawowana w intencji mieszkańców Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Ks. Krzysztof Zawadzki apelował o ducha służby i pomocy, szczególnie wobec osób starszych, które stanowią znaczny procent włodawian. Zachęcał również do dzielenia się na co dzień radością chrześcijańską.

Po południu na scenie zagrał zespół Cookies Band w sładzie: Łukasz Zdolski, Tomasz Momot i Natalia Wilk. Wystąpiły też znana z programów Must be the Music i The Voice of Poland Katarzyna Góras oraz włodawianka mająca na swoim muzycznym koncie sukcesy krajowe - Zagi. To nie tylko wokalistka, ale też instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. - Zawsze chętnie wracam do rodzinnego miasta. Tu chodziłam do szkoły i na zajęcia muzyczne, uczyłam się gry na gitarze i skrzypcach. Interesuje mnie odbiór mojej muzyki przez włodawian - podkreśliła artystka, zapowiadając, iż ponownie przyjedzie do Włodawy latem na Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew natury”.

 

Za szlachetne serce

Wieczorem ogłoszono wyniki plebiscytu Włodawianin Roku 2017. Została nim Elżbieta Bartosiak, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, liderka Szlachetnej Paczki.

Około 21.00 na scenie pojawiła się Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Na występ gwiazdy włodawianie i turyści czekali w strugach deszczu.

Joanna Szubstarska

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR