19 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Seweryn, Paweł

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

Wspólne świętowanie

4 lipca 2018 r.

Dni miasta pełne muzyki


fot. JS

Natalia Wilk, Katarzyna Góras, Zagi i Bajm to gwiazdy, które przyjechały do miasta nad Bugiem, by świętować razem z mieszkańcami. Tradycyjnie organizatorami Dni Włodawy były władze miasta oraz Włodawski Dom Kultury.

Sobota upłynęła pod znakiem muzyki i zabawy. Wręczono też nagrody tym, którzy na co dzień pomagają innym. Rozstrzygnięto również plebiscyt na najlepszych sportowców 2017 r. Krystyna Kończal wraz z grupą koordynatorek wolontariatu odebrała podziękowania i upominki od włodarza miasta. Następnie na scenie zaprezentowali się uczniowie zajęć wokalnych prowadzonych w WDK przez Marcina Obuchowskiego i grupa śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Polesie”. Wystąpili seniorzy zespół Złota Jesień, „Kresowianki” i „Jarzębina” z Zabłocia.

Jak zwykle gorąco przywitano występ Chóru Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”. Z myślą o dzieciach przygotowano specjalną strefę ze słodkościami, dmuchanym placem zabaw oraz konkursami.

Publiczność rozgrzewały zespoły disco polo: Loverboy i Power Boy. Na tzw. placu targowym swoje wyroby prezentowali rękodzielnicy. Można było kupić książki, obrazy i rzeźby lokalnych twórców. Wolontariusze rozdawali ciastka i owoce. Była okazja wesprzeć oddział terenowy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew oddał m.in. burmistrz miasta Wiesław Muszyński.

 

Sportowcy roku

Wśród najlepszych sportowców minionego roku znaleźli się: Mateusz Chwedoruk, Kacper Czarnota, Rafał Litwiniuk, Maciej Kościuczyk, Szymon Zguczyński, Magdalena Bytof, Monika Konieczna, Dominika Jagiełłowicz, Ernest Dorosz, Paweł Sadowski, Dawid Błaszkiewicz, Adam Gaj, Jakub Kasztelan, Wojciech Kamiński i Agnieszka Smolińska.

 

Niedziela z gwiazdami

Drugi dzień świętowania rozpoczęła sprawowana w intencji mieszkańców Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego. Ks. Krzysztof Zawadzki apelował o ducha służby i pomocy, szczególnie wobec osób starszych, które stanowią znaczny procent włodawian. Zachęcał również do dzielenia się na co dzień radością chrześcijańską.

Po południu na scenie zagrał zespół Cookies Band w sładzie: Łukasz Zdolski, Tomasz Momot i Natalia Wilk. Wystąpiły też znana z programów Must be the Music i The Voice of Poland Katarzyna Góras oraz włodawianka mająca na swoim muzycznym koncie sukcesy krajowe - Zagi. To nie tylko wokalistka, ale też instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. - Zawsze chętnie wracam do rodzinnego miasta. Tu chodziłam do szkoły i na zajęcia muzyczne, uczyłam się gry na gitarze i skrzypcach. Interesuje mnie odbiór mojej muzyki przez włodawian - podkreśliła artystka, zapowiadając, iż ponownie przyjedzie do Włodawy latem na Festiwal Sztuk Naturalnych „Zew natury”.

 

Za szlachetne serce

Wieczorem ogłoszono wyniki plebiscytu Włodawianin Roku 2017. Została nim Elżbieta Bartosiak, wiceprezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu, liderka Szlachetnej Paczki.

Około 21.00 na scenie pojawiła się Beata Kozidrak z zespołem Bajm. Na występ gwiazdy włodawianie i turyści czekali w strugach deszczu.

Joanna Szubstarska

Powrót

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Lubelski Orszak św. Mikołaja
9 grudnia ulicami miasta przejdzie V Orszak św. Mikołaja. Do udziału w spotkaniu integrującym rodziny i propagującym postać biskupa Miry zaproszeni są także mieszkańcy naszej diecezji.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcej



LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR