16 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Miliony na drogę

9 lipca 2018 r.

Współpraca się opłaca

Są pieniądze na budowę ciągu drogowego: ul. Sitkowskiego - bł. Męczenników Podlaskich - Podlaskiej. Pieniądze - 4 mln zł - pochodzą z rządowego programu budowy dróg lokalnych.

Umowa w tej sprawie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem została zawarta 2 lipca. Jest to droga powiatowa, więc podpis pod dokumentem złożył także jej właściciel - starosta radzyński Lucjan Kotwica. Na spotkaniu obecny był również burmistrz miasta Jerzy Rębek, gdyż samorząd ma znaczny udział logistyczny i finansowy w inwestycji. Wyniesie on 900 tys. zł. Powiat natomiast dołoży 360 tys. zł.

Miasto zamierzało wykonać ul. Sitkowskiego samodzielnie, dlatego przygotowało projekt i zarezerwowało na ten cel pieniądze w budżecie. Gdy pojawiła się możliwość dofinansowania z programu rządowego, stanęło ponad podziałami i włączyło się w realizację. - Są same plusy takiego rozwiązania, jakie udało nam się z panem burmistrzem wypracować i mamy nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla wszystkich - powiedział starosta L. Kotwica, dziękując jednocześnie wojewodzie za przychylność i możliwość skorzystania z rządowego programu. Poinformował też, że został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie inwestycji, a jednym z partnerów ją wykonujących będzie spółka miejska - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, dzięki czemu pieniądze zostaną w mieście i w powiecie.

- To bardzo ważna droga powiatowa, która leży na terenie miasta. A przykład Radzynia pokazuje, jak można współpracować dla dobra mieszkańców miasta i powiatu - podkreślił P. Czarnek.

Głos zabrał również burmistrz J. Rębek. - Dziękuję w imieniu mieszkańców, bo ta inwestycja jest dla nich ważna. Poprawi ciąg komunikacyjny wschodniej części miasta, która dotychczas była zapomniana - zaznaczył włodarz.

Rząd skierował do dyspozycji wojewodów 500 mln zł, z czego 38 mln zł trafiło do województwa lubelskiego. Radzyń otrzymał z tej puli 4 mln zł i jest to trzecia co do wielkości inwestycja na Lubelszczyźnie. Biała Podlaska dostała 4,3 mln zł, a Łuków niewiele ponad 4 mln zł. Na liście podstawowej znalazło się 30 podmiotów, na rezerwowej - 13.

MD

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR