22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Miliony na drogę

9 lipca 2018 r.

Współpraca się opłaca

Są pieniądze na budowę ciągu drogowego: ul. Sitkowskiego - bł. Męczenników Podlaskich - Podlaskiej. Pieniądze - 4 mln zł - pochodzą z rządowego programu budowy dróg lokalnych.

Umowa w tej sprawie z wojewodą lubelskim Przemysławem Czarnkiem została zawarta 2 lipca. Jest to droga powiatowa, więc podpis pod dokumentem złożył także jej właściciel - starosta radzyński Lucjan Kotwica. Na spotkaniu obecny był również burmistrz miasta Jerzy Rębek, gdyż samorząd ma znaczny udział logistyczny i finansowy w inwestycji. Wyniesie on 900 tys. zł. Powiat natomiast dołoży 360 tys. zł.

Miasto zamierzało wykonać ul. Sitkowskiego samodzielnie, dlatego przygotowało projekt i zarezerwowało na ten cel pieniądze w budżecie. Gdy pojawiła się możliwość dofinansowania z programu rządowego, stanęło ponad podziałami i włączyło się w realizację. - Są same plusy takiego rozwiązania, jakie udało nam się z panem burmistrzem wypracować i mamy nadzieję, że będzie to z pożytkiem dla wszystkich - powiedział starosta L. Kotwica, dziękując jednocześnie wojewodzie za przychylność i możliwość skorzystania z rządowego programu. Poinformował też, że został rozstrzygnięty przetarg na wykonanie inwestycji, a jednym z partnerów ją wykonujących będzie spółka miejska - Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, dzięki czemu pieniądze zostaną w mieście i w powiecie.

- To bardzo ważna droga powiatowa, która leży na terenie miasta. A przykład Radzynia pokazuje, jak można współpracować dla dobra mieszkańców miasta i powiatu - podkreślił P. Czarnek.

Głos zabrał również burmistrz J. Rębek. - Dziękuję w imieniu mieszkańców, bo ta inwestycja jest dla nich ważna. Poprawi ciąg komunikacyjny wschodniej części miasta, która dotychczas była zapomniana - zaznaczył włodarz.

Rząd skierował do dyspozycji wojewodów 500 mln zł, z czego 38 mln zł trafiło do województwa lubelskiego. Radzyń otrzymał z tej puli 4 mln zł i jest to trzecia co do wielkości inwestycja na Lubelszczyźnie. Biała Podlaska dostała 4,3 mln zł, a Łuków niewiele ponad 4 mln zł. Na liście podstawowej znalazło się 30 podmiotów, na rezerwowej - 13.

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR