22 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Pogoda: Siedlce

Numer 29
19-25 lipca 2018r.

menu

NEWS

A najnowszym numerze pielgrzymkowe ABC!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pomysł na rewitalizację parku

11 lipca 2018 r.

Na początek remont alejek?

Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec, ma pomysł na rewitalizację parku „Aleksandria”.

Na początek, z pomocą miejscowych przedsiębiorców, chce wyremontować alejki.

O remoncie parku, który znajduje się w opłakanym stanie, mówi się od dawna. Gotowy jest nawet projekt na jego modernizację, zgodnie z którym w „Aleksandrii” miałyby powstać: ścieżki edukacyjne, nowe alejki oraz oświetlenie. Całkowita jego wartość to ponad 15 mln zł. Niestety, miasta nie stać na taki wydatek, a starania samorządu o unijne pieniądze nie przynoszą rezultatów. Zdaniem K. Tchórzewskiego winę ponosi rządząca w urzędzie marszałkowskim koalicja PO-PSL. - Projekt na modernizację siedleckiego parku był dla niej zawsze na pierwszym miejscu, ale listy rezerwowej - stwierdził K. Tchórzewski podczas konferencji zwołanej 6 lipca.

W związku z brakiem unijnego wsparcia kandydat PiS ma pomysł na rewitalizację „Aleksandrii”, który nie nadwyręży miejskiego budżetu. - Rozmawiałem z siedleckimi przedsiębiorcami. Zaproponowałem rozwiązanie polegające na wyremontowaniu alejek. Każda z firm zrobiłaby to z własnych środków w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Potem mogłaby oznaczyć logiem bądź napisem, że jest wykonawcą danego odcinka. Myślę, że zostanie to dobrze odebrane przez mieszkańców, a dla przedsiębiorców będzie to dodatkowy plus - wyjaśniał K. Tchórzewski.

Kandydat PiS poinformował, że zaprosił do współpracy osiem firm. Zainteresowanie wyraził obecny na konferencji Krzysztof Figat, prezes spółki Polimex-Mostostal. - Czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców, aby zrobić coś dla miasta, a jednocześnie zaznaczyć swoją obecność i wypromować naszą firmę - przyznał, dodając, że remont jednej alejki to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pierwsze prace mogłyby rozpocząć się najwcześniej na wiosnę przyszłego roku, bo, jak zaznacza K. Tchórzewski, trzeba zaczekać na decyzję konserwatora zabytków, która umożliwi wejście firmom na teren parku.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela XVI tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Jr 23, 1-6; Ps 23 (22), 1b-3a. 3b-4. 5. 6 ;
Ef 2, 13-18

Ewangelia:
Mk 6, 30-34

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR