16 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Pomysł na rewitalizację parku

11 lipca 2018 r.

Na początek remont alejek?

Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec, ma pomysł na rewitalizację parku „Aleksandria”.

Na początek, z pomocą miejscowych przedsiębiorców, chce wyremontować alejki.

O remoncie parku, który znajduje się w opłakanym stanie, mówi się od dawna. Gotowy jest nawet projekt na jego modernizację, zgodnie z którym w „Aleksandrii” miałyby powstać: ścieżki edukacyjne, nowe alejki oraz oświetlenie. Całkowita jego wartość to ponad 15 mln zł. Niestety, miasta nie stać na taki wydatek, a starania samorządu o unijne pieniądze nie przynoszą rezultatów. Zdaniem K. Tchórzewskiego winę ponosi rządząca w urzędzie marszałkowskim koalicja PO-PSL. - Projekt na modernizację siedleckiego parku był dla niej zawsze na pierwszym miejscu, ale listy rezerwowej - stwierdził K. Tchórzewski podczas konferencji zwołanej 6 lipca.

W związku z brakiem unijnego wsparcia kandydat PiS ma pomysł na rewitalizację „Aleksandrii”, który nie nadwyręży miejskiego budżetu. - Rozmawiałem z siedleckimi przedsiębiorcami. Zaproponowałem rozwiązanie polegające na wyremontowaniu alejek. Każda z firm zrobiłaby to z własnych środków w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Potem mogłaby oznaczyć logiem bądź napisem, że jest wykonawcą danego odcinka. Myślę, że zostanie to dobrze odebrane przez mieszkańców, a dla przedsiębiorców będzie to dodatkowy plus - wyjaśniał K. Tchórzewski.

Kandydat PiS poinformował, że zaprosił do współpracy osiem firm. Zainteresowanie wyraził obecny na konferencji Krzysztof Figat, prezes spółki Polimex-Mostostal. - Czujemy się zobowiązani wobec mieszkańców, aby zrobić coś dla miasta, a jednocześnie zaznaczyć swoją obecność i wypromować naszą firmę - przyznał, dodając, że remont jednej alejki to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pierwsze prace mogłyby rozpocząć się najwcześniej na wiosnę przyszłego roku, bo, jak zaznacza K. Tchórzewski, trzeba zaczekać na decyzję konserwatora zabytków, która umożliwi wejście firmom na teren parku.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR