21 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Region

 
 

Budżet partycypacyjny

22 sierpnia 2018 r.

Oddaj swój głos


fot. ARCHIWUM

Od 31 sierpnia będzie można głosować na projekty w tegorocznej edycji budżetu partycypacyjnego. Pomysły, które zyskają największe poparcie, zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Do wykorzystania jest 500 tys. zł, czyli po ok. 125 tys. zł na każdy z czterech okręgów, na jakie podzielono miasto Siedlce. Pod głosowanie poddano 23 projekty. Przeważają pomysły dotyczące infrastruktury drogowej. Są to: renowacja chodnika przy ul. Lelewela i Floriańskiej oraz wyposażenie przejścia dla pieszych przy hali targowej w dodatkowe oznaczenia i elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego (okręg nr 1), remont chodników i wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych przy ul. Wyszyńskiego 7, przebudowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Poniatowskiego, remont ul. Fabrycznej (okręg nr 2), budowa chodników przy ul. Wrzosowej, wzdłuż ul. Południowej, u zbiegu ulic Romanówka i Unitów Podlaskich, przy ul. Domanickiej oraz w rejonie ul. Maczka i Pomorskiej z uwzględnieniem ścieżki rowerowej, modernizacja sygnalizacji świetlnej przy ul. Garwolińskiej oraz skrzyżowania na ulicach Kaszubskiej, Pescantina i Pomorskiej (okręg nr 3), budowa chodnika wzdłuż ul. Okrężnej (okręg nr 4).

Z myślą o najmłodszych oraz mieszkańcach aktywnych fizycznie pojawiły się propozycje: budowy placu zabaw dla dzieci wraz z siłownią zewnętrzną przy ul. Kazimierzowskiej, wymiany nawierzchni placu zabaw przy ulicy Kilińskiego 27 (okręg nr 2), budowy siłowni plenerowej przy ul. Grabianowskiej (okręg nr 3) oraz urządzeń do ćwiczeń przy ul. Chrobrego (okręg nr 4). Ciekawą inicjatywą jest propozycja budowy ogrodu marzeń przy Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Stawami” (okręg nr 2). Przedsięwzięcia ma sprzyjać integracji mieszkańców oraz poprawie ich kondycji fizycznej i psychicznej. Z kolei społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa proponuje budowę planetarium (okręg nr 2). Celem projektu ma być podniesienie wiedzy mieszkańców dotyczącej astronomii i nauk z nią powiązanych, a także wzrostu świadomości dotyczącej ekologii i ochrony środowiska.

 

Osobiście lub przez internet

Głosowanie nad projektami rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 14 września. Oddać głos będzie można osobiście, listownie oraz przez internet. Każdy mieszkaniec (od 16 roku życia) ma do dyspozycji dziesięć punktów i może je przyznać w całości jednemu projektowi lub „podzielić” na kilka. Na przedsięwzięcia w danym okręgu głosują mieszkańcy tylko tego okręgu. Karty do głosowania będą dostępne od 27 sierpnia w Biurze Obsługi Interesanta (urząd miasta, Skwer Niepodległości 2) oraz na stronie internetowej www.bip.siedlce.pl (zakładka „budżet”, pozycja: „budżet partycypacyjny”).

Projekty, które zyskają największe poparcie w głosowaniu, zostaną zrealizowane w 2019 r.

HAH

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 odbędzie się w dniach 18-19 października br. w Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym. Temat przewodni Szczytu brzmi: „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR