11 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Waldemar, Damazy

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Narodziny gwiazdy” w kinie Helios. By wziąć udział w konkursie, należy zadzwonić do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek, 10 grudnia, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Sesja rady miasta

3 października 2018 r.

Rondo o. Pio


fot. ARCHIWUM

Rondo usytuowane u zbiegu ulic Monte Cassino i Okrężnej będzie nosiło nazwę św. Ojca Pio. Z takim wnioskiem do rady miasta wystąpił proboszcz parafii pw. Bożego Ciała.

Parafia od października ubiegłego roku jest w posiadaniu relikwii św. Ojca Pio. W tym roku przypada 50 rocznica śmierci świętego i 100 rocznica otrzymania stygmatów. Przeciwko tej nazwie podczas wrześniowej sesji rady miasta zaprotestował Andrzej Koc. - Nie jestem antyklerykałem, ale w samym Kościele postać o. Pio jest kontrowersyjna - stwierdził radny. W obronie nazwy ronda stanęli radni koalicji, którzy przekonywali, że to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności. - O. Pio to postać bardzo godna. Uczenie tego świętego, nadając jego imię rondu, przynosi nam tylko zaszczyt i chlubę - podkreślił Bogdan Kozioł. - Sam doświadczyłem wielu łask dzięki temu świętemu i będę głosował za przyjęciem tej uchwały - dodał radny.

Jadwiga Skup przypomniała, że rok 2018 jest Rokiem św. Ojca Pio, dlatego zaproponowana inicjatywa będzie „znakomitym uczczenie tak znaczącej postaci”. Z kolei Jerzy Myszkowski zwrócił uwagę zasługi zakonu franciszkanów, do którego należał o. Pio, w tym wybudowanie we włoskim mieście San Giovanni Rotondo szpitala dla najuboższych, który zakonnik nazwał Domem Ulgi w Cierpieniu.

Natomiast prezydent Wojciech Kudelski przypomniał wątek siedlecki związany z o. Pio. - Wanda Półtawska, honorowa obywatelka naszego miasta, była ciężko chora i lekarze nie dawali jej szans na wyzdrowienie. Wtedy Jan Paweł II, którego była serdeczną przyjaciółką, zwrócił się do o. Pio, aby ten modlił się do Boga i do Najświętszej Marii Panny o miłosierdzie dla niej i jej rodziny. Dzięki tej modlitwie została cudownie uzdrowiona - zwrócił uwagę prezydent.

Za uchwałą głosowało 17 radnych, dwóch było przeciw, tylu samo wstrzymało się od głosu.

 

Gruntowny remont

Nowe rondo powstało w ramach remontu blisko 300-metrowego odcinka ul. Monte Cassino - od ronda Marii Curie-Skłodowskiej do wylotu ul. Okrężnej. Ul. Monte Cassino zyskała nową nawierzchnię, a po obu jej stronach powstały ścieżki rowerowe i chodniki. Inwestycja została dofinansowana ze środków rządowych w kwocie 500 tys. zł, z kolei 750 tys. dołożyło miasto ze środków własnych. Ulicę otwarto dla ruchu 13 września.

HAH

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR