23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

DIECEZJA

8 października 2018 r.

Konkursy w 100-lecie niepodległości Polski

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy „Patriota 2018” o tematyce patriotycznej: Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół oraz Konkurs Fotograficzny.

Zakładane przez organizatora cele to m.in. budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, podtrzymywanie tradycji narodowej, rozpowszechnienie znajomości pieśni patriotycznych czy nauka wyrażania siebie poprzez sztukę.

Konkurs Pieśni Patriotycznej adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Aby wziąć w nim udział, placówki powinny zgłosić pełną listę uczestników biorących udział w etapie diecezjalnym do 6 listopada, do 16.00, na adres e-mail: wolontariat@siedlce.caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bp. I. Świrskiego 57, 08-110 Siedlce - z dopiskiem „Patriota”. Do etapu diecezjalnego szkoła typuje - w ramach eliminacji - jedną drużynę. W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować tylko jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Finał konkursu odbędzie się 13 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica w Siedlcach. Do wygrania są bony pieniężne: 1200, 800 i 500 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania przez szkołę na zakup i wyposażenie klasopracowni. Przewidziane są też nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników finału.

Konkurs Fotograficzny kierowany jest do mieszkańców całej diecezji siedleckiej, a w szczególności do mieszkańców Siedlec. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać zdjęcie ukazujące miłość do ojczyzny i przesłać je w wersji elektronicznej na adres: wolontariat@siedlce.caritas.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Zdjęcie musi być wykonane przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Termin zgłoszeń upływa 9 listopada, o 16.00. Do wygrania są bony pieniężne: 1000, 700 i 300 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania na zakup sprzętu elektronicznego, komputerowego, RTV lub AGD, itp.

Regulaminy konkursów (i załącznik nr 1) dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

 

Anna Nowińska - Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR