9 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Narodziny gwiazdy” w kinie Helios. By wziąć udział w konkursie, należy zadzwonić do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek, 10 grudnia, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

DIECEZJA

8 października 2018 r.

Konkursy w 100-lecie niepodległości Polski

Caritas Diecezji Siedleckiej ogłasza dwa konkursy „Patriota 2018” o tematyce patriotycznej: Konkurs Pieśni Patriotycznej dla Szkół oraz Konkurs Fotograficzny.

Zakładane przez organizatora cele to m.in. budzenie poczucia tożsamości patriotycznej, podtrzymywanie tradycji narodowej, rozpowszechnienie znajomości pieśni patriotycznych czy nauka wyrażania siebie poprzez sztukę.

Konkurs Pieśni Patriotycznej adresowany jest do szkół i przedszkoli z terenu diecezji siedleckiej. Aby wziąć w nim udział, placówki powinny zgłosić pełną listę uczestników biorących udział w etapie diecezjalnym do 6 listopada, do 16.00, na adres e-mail: wolontariat@siedlce.caritas.pl lub na adres: Caritas Diecezji Siedleckiej, ul. Bp. I. Świrskiego 57, 08-110 Siedlce - z dopiskiem „Patriota”. Do etapu diecezjalnego szkoła typuje - w ramach eliminacji - jedną drużynę. W etapie diecezjalnym każda szkoła będzie mogła zaprezentować tylko jedną pieśń lub piosenkę patriotyczną. Finał konkursu odbędzie się 13 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Staszica w Siedlcach. Do wygrania są bony pieniężne: 1200, 800 i 500 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania przez szkołę na zakup i wyposażenie klasopracowni. Przewidziane są też nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników finału.

Konkurs Fotograficzny kierowany jest do mieszkańców całej diecezji siedleckiej, a w szczególności do mieszkańców Siedlec. Aby wziąć w nim udział, należy wykonać zdjęcie ukazujące miłość do ojczyzny i przesłać je w wersji elektronicznej na adres: wolontariat@siedlce.caritas.pl, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu. Zdjęcie musi być wykonane przez osobę zgłaszającą się do konkursu. Termin zgłoszeń upływa 9 listopada, o 16.00. Do wygrania są bony pieniężne: 1000, 700 i 300 zł za trzy pierwsze miejsca - do wykorzystania na zakup sprzętu elektronicznego, komputerowego, RTV lub AGD, itp.

Regulaminy konkursów (i załącznik nr 1) dostępne są na stronie www.siedlce.caritas.pl.

 

Anna Nowińska - Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Lubelski Orszak św. Mikołaja
9 grudnia ulicami miasta przejdzie V Orszak św. Mikołaja. Do udziału w spotkaniu integrującym rodziny i propagującym postać biskupa Miry zaproszeni są także mieszkańcy naszej diecezji.
więcej »
Mikołajki w NovymKinie
NoveKino Siedlce zaprasza 9 grudnia wszystkie rodziny na mikołajki. Wśród filmowych atrakcji znalazły się: „Grinch”, „Miśków 2-óch w Nowym Jorku” i „Robin Hood: Początek”.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR