23 października 2018 r. Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Pogoda: Siedlce

Numer 42
18-24 października 2018r.

menu

NEWS

Nerwy paraliżują myśli, sprawiają, że czujemy się jak w pułapce. Jak opanować stres? Podpowiedź znajdą Państwo w najnowszym numerze ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Z okazji wolności

12 października 2018 r.

Muzycznie o niepodległości

19 października w CSiK w Garwolinie - w ramach upamiętniającego 100 rocznicę odzyskania niepodległości ogólnopolskiego festiwalu „Jesteśmy wolni” - zaplanowano m.in. warsztaty wokalne, przegląd pieśni patriotycznych, wystawy.

O 9.00 organizatorzy zapraszają do udziału w festiwalu „O, ziemio polska - z pieśnią i piosenką do niepodległości”. Występy poprzedzą warsztaty wokalne. Są one przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i artystów, którzy chcą doskonalić woje umiejętności. Zajęcia poprowadzą soliści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro - Beata Kraska (sopran) i Dawid Biwo (bas-baryton). Zgłoszenia mailowe można wysłać na adres: warsztatywokalne@onet.pl, w tytule maila wpisując: warsztaty - Garwolin. Natomiast w przeglądzie festiwalowym mile widziani są: soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne. Zwycięzcy eliminacji miejsko-powiatowych wezmą udział w finale ogólnopolskim w Siedlcach. Odbędzie się on w dniach 26-28 października.

Organizatorzy garwolińskiego zapraszają też na wykład dr. Michała Kalbarczyka pt. „Garwolin i powiat garwoliński w 1918 r.”. Z kolei w holu CSiK otwarta zostanie przygotowana ze zbiorów zdjęć portalu Garwolin.org.wystawa fotografii pr. „Garwolin w latach odzyskania niepodległości”. O 18.00 rozpocznie się koncert „Piosenki niepodległe”, który ma być hołdem złożonym artystom niepodległym, czyli ludziom, którzy swoją sztuką przynosili wytchnienie w cierpieniu. Artyści Polskiego Teatru Muzycznego Scena Retro przypomną m.in. postać Kaprala Szczapy - legendarnego legionowego wesołka i jego żartobliwe opowieści. Odtworzą również atmosferę kabaretu Qui Pro Quo, którego artystów zapraszał do Belwederu sam marszałek Piłsudski, śmiejąc się z ich żartów i skeczy lub słuchając w uniesieniu Hanki Ordonówny. Będzie można usłyszeć także utwory Jerzego Petersburskiego, kompozytora i żołnierza armii gen. Andersa.

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach i CSiK w Garwolinie. 

MD

Powrót

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Otwarcie Siedleckiego Centrum Onkologii


Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach wzbogacił się o nowoczesny ośrodek onkologiczny. Siedleckie Centrum Onkologii (SCO) to jedyny tego typu ośrodek w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Inwestycja kosztowała ponad 112 mln zł. [fot. JAG]

FOTOGALERIA

IV Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy


W dniach 18-19 października w gmachu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbył się Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy OSG 2018 pod hasłem: „Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”. [fot. K. Ochnio]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
Festiwal filmowy
25 października, o 10.00, w sali NoveKino Merkury przy ul. Brzeskiej w Białej Podlaskiej odbędzie się gala VII Festiwalu Filmowego Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
więcej »
Wieczór pod znakiem muzyki
W niedzielę 28 października miłośnicy organów Wagnera będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu na tym zabytkowym instrumencie.
więcej »
Biesiada Mazowiecko-Podlaska na Mazowszu
To nazwa konkursu kulinarnego, który ogłosiło Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Mazowsza.
więcej »
 

POLECAMY


Dzielimy się słowem
Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.
więcej »
Papiestwo było mu pisane?
W tym roku mija 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża. Czego nie wiemy o kulisach konklawe, które dało światu Jana Pawła II? Dlaczego kardynał z Krakowa został wybrany akurat w 1978 r.?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR