10 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Julia, Judyta, Daniel

Pogoda: Siedlce

Numer 49
06-12 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Mamy dla Państwa trzy podwójne zaproszenia na film „Narodziny gwiazdy” w kinie Helios. By wziąć udział w konkursie, należy zadzwonić do naszej redakcji pod nr. tel. 25 644-48-00, w poniedziałek, 10 grudnia, od godz. 10.00. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Region

 
 

Pierwsza nominacja

28 listopada 2018 r.

Podział ról


fot. ARCHIWUM

Prezydent Michał Litwiniuk ogłosił, że będzie miał tylko jednego zastępcę. Na to stanowisko powołał Macieja Buczyńskiego, wieloletniego urzędnika bialskiego magistratu.

O swojej decyzji poinformował oficjalnie 26 listopada. M. Buczyński pracował w urzędzie miasta od 1999 do 2016 r. Z wykształcenia jest ekonomistą. Ma 48 lat. Od 2003 do 2012 r. był naczelnikiem wydziału strategii i rozwoju. Przez następne dwa lata pełnił funkcję zastępcy skarbnika miasta. Dodatkowo był odpowiedzialny za przygotowanie i uruchomienie Bialskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Przez ostatnie dwa i pół roku pracował w stowarzyszeniu „Wspólny Świat”, które zajmuje się dziećmi z autyzmem. Odpowiadał za pozyskiwanie funduszy, realizację projektów i ich rozliczanie. Do największych zadań, które nadzorował od strony ekonomicznej, była budowa pierwszego w Polsce Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem.

- Obejmując stanowisko wiceprezydenta, w pierwszej kolejności chcę zwrócić szczególną uwagę na stan zaawansowania rozpoczętych w mieście inwestycji. To będzie priorytet na najbliższe dni. Chcę się też zorientować, jak wyglądają projekty, na które miasto pozyskało środki europejskie - zaznacza M. Buczyński. Zapytany o to, czy budżet miasta rzeczywiście jest w tak dobrej kondycji, jak mówił o tym D. Stefaniuk, odpowiada: „Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie będę wnikał w klasyfikację budżetową i kwestię nadwyżek finansowych. Chcemy zrobić audyt, który odpowie na to pytanie w bardziej obiektywny sposób”.

 

Nowa struktura organizacyjna

Prezydent M. Litwiniuk zapowiada zmianę regulaminu organizacyjnego urzędu miasta. - Wróciłem do swoich niedawnych obowiązków. Przez niespełna cztery lata zajmowałem się oświatą, sportem i sprawami społecznymi, dlatego w tym obszarze nie będę potrzebował zastępcy. Pan M. Buczyński z racji swoich kompetencji i zgromadzonego doświadczenia będzie nadzorował pracę wydziałów związanych przede wszystkim z pozyskiwaniem środków zewnętrznych, realizacją inwestycji, urbanistyką, architekturą i budownictwem. Nową, szczegółową strukturę magistratu przedstawimy w ciągu miesiąca - zapewnia włodarz.

 

Zmiany w spółkach miejskich

Na pewno nie obejdzie się bez zmian w spółkach miejskich. - Na konkrety nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Podtrzymuję składane wcześniej deklaracje: odpowiedzialne stanowiska w instytucjach miejskich oraz w spółkach komunalnych będą zajmowały kompetentne osoby reprezentujące naszą bialską społeczność. Nie będzie gwałtownych ruchów, wszystkie decyzje są przemyślane i konsultowane. Zmian na stanowiskach kierowniczych nie będzie dużo - podsumowuje M. Litwiniuk.

AWAW

Powrót

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Jubileusz KSM diecezji siedleckiej


W dniach 24-25 listopada odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Siedleckiej. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR