15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Kultura

 
 

fot. J. GRUDZIŃSKI

Patriotyzm i sztuka

14 listopada 2018 r.

Wolność tańcem malowana

Taniec, dźwięk, światło, słowo, obraz - wszystkie te elementy przenikają się, tworząc niepowtarzalny charakter spektaklu Polskie DNA - wolność tańcem malowana.

Przedstawienie w wykonaniu Alternatywnego Teatru Tańca LUZ oraz zaproszonych gości: Szymona Osińskiego, Simone Donati’ego, Bartka Woszczyńskiego, Arkadiusza Zebury, Tomka Łęczyckiego i Daniela Pugacza od samego początku zaskakuje widza swoją niekonwencjonalnością. Tu nie ma zwykłych układów choreograficznych, typowego początku, rozwinięcia i zakończenia, zaś akcja nie pozostaje na scenie, bo aktorzy wychodzą do widza, wciąż przemieszczają się po sali czy pomoście rozstawionym wzdłuż widowni. Chwilami trzeba rozejrzeć się na boki, obejrzeć do tyłu, by poszukać, w które miejsce przeniosła się akcja przedstawienia. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Występ Kacpra Kuszewskiego

14 listopada 2018 r.

O rodzinie i nie tylko

10 listopada na scenie Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpił znany aktor - odtwórca roli Marka Mostowiaka w serialu „M jak miłość” - Kacper Kuszewski.

Występ wpisywał się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, będąc zarazem fragmentem Teatralnej Nocy Listopadowej oraz Łukowskiej Mocy Kultury „Wolność jest w nas”. K. Kuszewski wystąpił ze spektaklem muzycznym „Album rodzinny”. Zaśpiewał kilka piosenek w stylu retro, m.in. „Czterej bracia”, „Panna Tala”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca”, „Wiadomość tekstowa” autorstwa Mirosława Sikory z akompaniamentem muzycznym Piotra Banaszka. Tematyka poszczególnych utworów dotyczyła różnych dziedzin życia, wyraźnie nawiązując do stylistyki lat 20 oraz 30 XX w. W muzyce pobrzmiewały elementy tanga, fokstrota czy swingu. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Kultura

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR