29 maja 2017 r. Imieniny obchodzą: Magdalena, Teodozja, Maria

Pogoda: Siedlce

Numer 21
25-31 maja 2017r.

menu

NEWS

Już po raz drugi wydział duszpasterstwa rodzin kurii siedleckiej organizuje Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 28 maja, a przebiegać będzie pod hasłem „Kobiety z pasją”.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

fot. TK

Wernisaż w bibliotece

24 maja 2017 r.

Piękno w drewnianej postaci

Mniejsze dzieła potrafi wykonać w zaledwie godzinę. Krucyfiks jego autorstwa jest ozdobą jednego z kościołów Stolicy Apostolskiej. Rzeźbiarz Kazimierz Kamela zaprezentował mieszkańcom Ryk część swojego dorobku.

Wystawę prac lokalnego artysty zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rykach. Odwiedzający mogli po raz pierwszy zobaczyć tak bogatą kolekcję rzeźb. Skromny artysta do tej pory jeszcze jej nie pokazywał. K. Kamela snycerstwem zajmuje się od najmłodszych lat. Wszystko zaczęło się od rzeźbienia w małych gałązkach. - Zawsze ciągnęło mnie do drewna. Potrafię dostrzec coś w każdym jego kawałku. Czasami jest to postać, czasami zwierzę - mówi pan Kazimierz. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. WAJ

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

24 maja 2017 r.

Wyśpiewali nagrody

54 uczestników z 22 szkół powiatu garwolińskiego uczestniczyło w II Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który zorganizowano 11 maja w Zespole Szkół w Samogoszczy.

Celem konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności językowych uczniów, rozwijanie ich talentów estradowych oraz prezentacja i popularyzacja utworów muzycznych krajów europejskich. Konkurs zorganizowano z wielkim rozmachem i na wysokim poziomie organizacyjnym. - Tego rodzaju występy dają możliwość wykazania się swoimi zdolnościami muzycznymi i językowymi oraz wystąpienia przed dużą publicznością, co przyda się zarówno w życiu szkolnym, jak i dorosłym - przyznała Mariola Jakubczak, dyrektorka szkoły. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Kultura

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Turniej Ligi Ministranckiej


20 maja w kompleksie sportowym przy ul. Jana Pawła II w Siedlcach rozegrany został turniej finałowy Ligi Ministranckiej 2016/2017. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 78 drużyn (42 w kategorii „junior” i 36 w kategorii „młodzik”). Podczas finału zmierzyły się ze sobą najlepsze drużyny reprezentujące parafie z całej diecezji siedleckiej. [fot. Tomasz Końko]

FOTOGALERIA

Jubileusz kapłaństwa


W czwartek, 19 maja, 50 lat kapłaństwa świętowało 11 kapłanów. O 12.00 w katedrze wraz z biskupami Kazimierzem Gurdą i Piotrem Sawczukiem celebrowali jubileuszową Mszę św. [fot. ML]

PATRONAT "ECHO"


I Ty możesz zostać gwiazdą!
Pierwszej edycji Konkursu Piosenki Optymistycznej w Języku Obcym Eurosong 2017 przyświeca myśl stworzenia młodym ludziom szansy prezentacji umiejętności wokalno-lingwistycznych.
więcej »
Siedlce dla Jezusa
W czwartek, 15 czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, o 19.00, na miejskim lodowisku rozpocznie się koncert uwielbieniowy „Siedlce dla Jezusa 2017”.
więcej »
Będzie się działo!
Koncerty, spektakle teatralne, zmagania sportowe, warsztaty, pikniki edukacyjne - to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców z okazji Dni Łukowa, które odbędą się 26, 27 i 28 maja. Gwiazdą będzie zespół Pectus.
więcej »
 

POLECAMY


„Dwie Korony”
Podczas 70’ Festiwalu Filmowego w Cannes odbyła się światowa premiera polskiego filmu „Dwie Korony” opowiadającego o życiu św. Maksymiliana Kolbego.
więcej »
Wielka tajemnica
Objawienia w Fatimie od 100 lat budzą nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim wielką nadzieję katolików na całym świecie na triumf Niepokalanego Serca Maryi.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
Dz 19,1-8; Ps 68,2-7
Ewangelia:
J 16,29-33

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR