20 maja 2018 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
17-23 maja 2018r.

menu

NEWS

W niedzielę 27 maja pod hasłem Kobieta - Życie+ w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Kultura

 
 

fot. J. KURZAWA

Promocja książki Haliny Budziszewskiej

16 maja 2018 r.

Nie odejdzie w niepamięć

W czwartek 10 maja miała miejsce promocja albumu „Kazimierz Szwainowski (1917-2002). Życie i twórczość. W stulecie urodzin artysty”.

Publikacja stanowi formę uhonorowania artysty, który przez ponad 20 lat mieszkał i pracował w Siedlcach, a cały swój dorobek twórczy przekazał do zbiorów siedleckiego muzeum. - Ten album to plon mojej wieloletniej pracy zawodowej w Muzeum Regionalnym, ponieważ opiekuję się kolekcją K. Szwainowskiego - powiedziała na początku spotkania autorka H. Budziszewska. Dodała, że zbiór sam w sobie jest poważnym powodem, by zacząć pracować nad wydawnictwem, jednak skłonił ją do tego inny motyw - dramatyczny etap życia K. Szwainowskiego, o którym - chociaż znała artystę od początku lat 80 - dowiedziała się dopiero po jego śmierci. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. JS

Kto pojedzie do Kazimierza?

16 maja 2018 r.

Kultura ludowa to nasz majątek

W sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Już wiadomo, kto pojedzie do Kazimierza.

Otwierając eliminacje, Tomasz Korzeniewski z WDK powiedział, że odeszliśmy od najważniejszych wartości i tradycji, dlatego trzeba ocalić kulturę ludową od zapomnienia. - Pomagają w tym właśnie takie przeglądy, jak ten. Jego zorganizowanie było możliwe dzięki zaangażowaniu Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie - podkreślił, dodając, iż kultura ludowa to nasz majątek, nasza przyszłość. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział osiem zespołów śpiewaczych oraz pięciu solistów. Wykonawcy reprezentowali takie miejscowości, jak: Kołacze, Wyryki, Stary Brus, Kulczyn, Urszulin, Dołhobrody. Był także zespół z Włodawy. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Kultura

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto rodziny


W niedzielę 13 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Rodzina drogą Kościoła”. [fot. K. Ochnio]

FOTOGALERIA

Jarmark św. Stanisława


Ponad 200 wystawców, występy artystyczne, a przede wszystkim słoneczna pogoda - tak wyglądał XI Jarmark św. Stanisława w Siedlcach, który odbywał się 11 i 12 maja. [fot. J. Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Odbędzie się już po raz trzeci w Pratulinie 27 maja.
więcej »
Na Bożą chwałę
27 maja w parafii pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się II Festiwal Pieśni Maryjnej.
więcej »
Znów zagrają dla Jezusa
W gronie polskich miast, które w Boże Ciało zagrają dla Jezusa, po raz drugi znajdą się także Siedlce. Koncert uwielbienia „Siedlce dla Jezusa” ph. „Bądźcie mocni w Panu - siłą Jego Ducha” odbędzie się 31 maja, o 19.00, na płycie miejskiego lodowiska przy ul. B. Prusa 6.
więcej »
 

POLECAMY


Bóg nie umarł
Monolith Films przedstawia „Bóg nie umarł. Światło w ciemności”. Film w kinach od 18 maja!
więcej »
Grają o plac zabaw!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Władysława Broniewskiego w Siedlcach gra o nowy plac zabaw. Głosowanie trwa!
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Dz 2,1–11; Ps 104, 1ab i 24ac.29bc–30.31 i 34 ;
Ga 5,16-25

Ewangelia:
16,12-15

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR