22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pogoda: Siedlce

Numer 12
22-28 marca 2018r.

menu

NEWS

24 marca zostanie rozpoczęty proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny bp. Ignacego Świrskiego. Uroczystość przypada w 50 rocznicę śmierci biskupa siedleckiego.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

fot. P. GRABOWSKI

Ruszyła Akademia Rodzinna

21 marca 2018 r.

Cel: wzmocnić rodzinę

Propozycja duszpasterstwa rodzin diecezji siedleckiej ph. Małżeństwo - projekt na całe życie adresowana jest do wszystkich, którym na sercu leży dobro ich rodziny - nawet jeśli jest ona dopiero w sferze planów. Za nami pierwsze dekanalne spotkania w ramach Akademii Rodzinnej Diecezji Siedleckiej (ARDS).

Wskazując odbiorców projektu, którego nadrzędny cel - pogłębienie wiedzy o rodzinie koresponduje z pojęciem 'akademia', dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin ks. kan. Jacek Sereda wymienia ludzi młodych, narzeczonych, jak też małżonków. Pytany o motywację do uruchomienia spotkań w ramach Akademii Rodzinnej, ks. J. Sereda zauważa, że troska o małżeństwo często kończy się na ślubie. Narzeczeni dopracowują najmniejsze detale związane z tym wydarzeniem, a po zaślubinach - zwykle spoczywają na laurach, przestając zabiegać o jakość wspólnego życia. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Przygotowania do Misterium Męki Pańskiej

21 marca 2018 r.

Płaczący tłum idzie za cierpiącym Jezusem

Ulicami Hańska po raz trzeci przejdzie uroczysta procesja Drogi Krzyżowej połączona z Misterium Męki Pańskiej.

Misterium, którego inicjatorami są: proboszcz parafii rzymskokatolickiej pw. św. Rajmunda ks. Sławomir Brodawka oraz Marta Lewenda, rozpocznie się w tym roku w godzinach wieczornych. Procesja wyruszy sprzed kościoła o 18.00, następnie przejdzie trasą o długości ok. 1 km, aby zakończyć się w świątyni. Nad przebiegiem widowiska czuwa M. Lewenda. - W trakcie odgrywania pierwszego widowiska w 2016 r. byłam zaabsorbowana grą aktorów, doglądaniem detali, sprawnym przebiegiem. Nie zwracałam natomiast uwagi na rekcję osób oglądających misterium - opowiada. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z miłości do sztuki


Od 16 marca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej można oglądać wystawę „Z miłości do sztuki”. Eksponaty pochodzą z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Oddali hołd niezłomnym


Apele pamięci, marsze, składanie wieńców, wystawy, prelekcje, biegi - tak mieszkańcy regionu obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Kapelan wyklętych
W piątek 2 marca na ekrany kin wszedł film „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych”. To filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.
więcej »
Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego
W sobotę 24 marca, o 19.00, w siedleckiej katedrze odbędzie się koncert Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego.
więcej »
Niedziela Palmowa w Mordach
W niedzielę 25 marca, o 15.00, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta ze scenami z Misterium Męki Pańskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
Pamięci Martyny
„Kocham cię życie” - to hasło koncertu w wykonaniu poety Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. 27 marca, 19.00, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Rdz 17, 3-9; Ps 105 (104), 4-5. 6-7. 8-9
Ewangelia:
J 8, 51-59

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR