15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Diecezja

 
 

fot. PODLASIE24

Pożegnanie ks. kan. S. Ryszkowskiego

14 listopada 2018 r.

Piękna lekcja wierności

Przeżył 69 lata, z tego 45 w kapłaństwie. Diecezja pożegnała śp. ks. kan. dr Stanisława Ryszkowskiego, zmarłego 5 listopada.

W czwartek w katedrze odprawiona została Msza żałobna, której przewodniczył bp Piotr Sawczuk, a koncelebrowało ok. 70 kapłanów. Uczestniczyła w niej rodzina zmarłego, wychowankowie, koledzy w kapłaństwie, siostry sakramentki, znajomi i przyjaciele. - Na zakończenie oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, podczas której myśleliśmy i modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych, przychodzi nam żegnać kapłana, który w tych dniach zakończył swoją ziemską wędrówkę i przeszedł na drugą stronę życia. Chcemy otoczyć go dzisiaj głęboką, gorącą modlitwą, błagając dobrego Boga o miłosierdzie, na które - sądząc po ludzku - ten człowiek i kapłan bardzo sobie zasłużył - powiedział biskup na początku Mszy św. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Służą pomocą

14 listopada 2018 r.

Sto Szkolnych Kół Caritas

W naszej diecezji powstało setne Szkolne Koło Caritas. - Wolontariuszom życzę, żeby zawsze mieli gotowe serce do bezinteresownej pomocy, nie oczekując nic w zamian - mówi ks. Wiesław Mućka, dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białej Podlaskiej, gdzie koło będzie działać.

Koło zostało powołane 9 listopada, po Mszy św. o 11.00, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, podczas akademii z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolne Koło Caritas to - jak definiuje Caritas - dobroczynna organizacja młodzieżowa działająca w oparciu o społeczno-humanitarne zaangażowanie jej członków, pod ścisłym nadzorem opiekunów koła, dyrekcji szkoły i Caritas. Obszarem jej działania jest szkoła, środowisko lokalne oraz parafia. Młodzież, która należy do SKC nr 100, nie zaczyna od zera, bo już wcześniej brała udział w akcji „Szlachetna Paczka”, zbiórkach żywności, ubrań dla bialskiej noclegowni. - Koło to świetna forma aktywizacji młodzieży - ocenia ks. W. Mućka, odwołując się do słów Barbary Bush: „Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością konta. Każdy ma coś, co może dać innym”. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR