17 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Pogoda: Siedlce

Numer 28
12-18 lipca 2018r.

menu

NEWS

Dobra spowiedź. Czyli jaka? Podpowiedź w kolejnym odcinku cyklu NA MARGINESIE KATECHIZMU. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Diecezja

 
 

fot. ARCHIWUM

Formacja i profilaktyka

11 lipca 2018 r.

Z myślą o rodzinie

Zakończyła się rozbudowa Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Siedlanowie. Do dyspozycji rekolektantów oddano nową kaplicę i salę konferencyjną.

Poświęcenie obu pomieszczeń odbyło się 1 lipca. W uroczystościach wzięli udział biskup siedlecki Kazimierz Gurda oraz biskup pomocniczy Piotr Sawczuk. Obecni byli także kapłani, którzy pomagali przy tworzeniu DDR. Uroczystości rozpoczęły się od wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. dr. Jacka Seredę, diecezjalnego duszpasterza rodzin. Kolejnym punktem spotkania było dziękczynienie i uwielbienie Boga. Adorację poprowadzili ks. dr Grzegorz Koc, dyrektor DDR w Siedlanowie, oraz zespół ICE Worship Team. Następnie rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem bp. K. Gurdy. W homilii ordynariusz przedstawił historię domu od chwili jego założenia aż po dzień dzisiejszy. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   
 

fot. ARCHIWUM

Jubileusz miejscowości

11 lipca 2018 r.

Wierni Bogu i ojczyźnie

Uroczysta Eucharystia, odsłonięcie pomnika, wmurowanie kapsuły czasu, odznaczenie zasłużonych dla gminy i rodzinny festyn - tak mieszkańcy uczcili jubileusz 600-lecia istnienia Trzebieszowa.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił bp Kazimierz Gurda. - Musimy być wierni Bogu i ojczyźnie. Jest to nasza tożsamość, której nie wolno tracić. Przez te wszystkie wieki mieszkańcy Trzebieszowa żyli tymi wartościami, potrafili z nich czerpać. Były one ich źródłem i drogowskazem - przypomniał. - Wiara w Jezusa, wierność Kościołowi, tradycji to obowiązek każdego Polaka. Trzeba umieć przekazywać je następnym pokoleniom. Dzieci nie tylko powinny znać tradycję. Ważne jest, by ją szanowały oraz zachowywały. Tożsamość, którą posiadamy, jest wielkim darem od Boga - dodał biskup. więcej w wersji papierowej » Dostęp SMS

   

ARCHIWUM - Diecezja

 
 
Rocznik Wydanie Autor


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 7,1-9; Ps 48 (47), 2-3b. 3c-4. 5-6. 7-8 ;
Mt 11,20-24

Ewangelia:
Mt 11,20-24

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR