22 marca 2018 r. Imieniny obchodzą: Bogusław, Katarzyna, Oktawian

Pogoda: Siedlce

Numer 12
22-28 marca 2018r.

menu

NEWS

24 marca zostanie rozpoczęty proces beatyfikacyjny i kanonizacyjny bp. Ignacego Świrskiego. Uroczystość przypada w 50 rocznicę śmierci biskupa siedleckiego.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

MIĘDZYRZEC PODL.

22 marca 2018 r.

Czekają na pomysły

Do 6 kwietnia mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na nazwy ronda przy skwerze Armii Krajowej, głównych alei w parku Potockich oraz rocznicowego dębu. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

22 marca 2018 r.

Wybiorą radnego

8 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające do rady miasta. Ma to związek z wygaśnięciem mandatu radnego Roberta Mazurka, który 5 stycznia został dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury. więcej »

   
 

SIEDLANÓW

21 marca 2018 r.

Rekolekcje dla małżonków i dorosłych

Miłość jako zadanie rozwoju człowieka - to hasło rekolekcji dla małżonków, jak też innych osób dorosłych, które odbędą się w domu rekolekcyjnym w dniach 20-22 kwietnia. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

21 marca 2018 r.

O zakochaniu i szczęściu

Fundacja Kurs na Miłość zaprasza na dwa spotkania z Jackiem Pulikowskim. Odbędą się one 9 kwietnia.Pierwsza konferencja rozpocznie się o 11.00 w bialskiej PSW przy ul. Sidorskiej 95/97. więcej »

   
 

Parczew

20 marca 2018 r.

W hołdzie papieżowi

8 kwietnia w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica będzie miało miejsce widowisko poetycko-muzyczne pt. „Wypłyń na głębię…”. więcej »

   
 

Łuków

20 marca 2018 r.

Jubileusz książnicy

Świętująca w tym roku 110-lecie istnienia Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza zaprasza mieszkańców powiatu łukowskiego do udziału w cyklu imprez i wydarzeń związanych z rocznicą. więcej »

   
 

Dęblin

19 marca 2018 r.

Przedświątecznie

25 marca, o 10.00, na placu przed urzędem miasta (przy fontannie) rozpocznie się wielkanocny kiermasz rękodzieła artystycznego. więcej »

   
 

Miastków Kościelny

19 marca 2018 r.

Może w orkiestrze?

Młodzieżowa orkiestra dęta działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego poszukuje osób chętnych do nauki gry na instrumentach dętych. więcej »

   
 

Polska

18 marca 2018 r.

Głosuj na wójta

Wójt gminy Łuków Mariusz Osiak znalazł się w finałowej dziesiątce włodarzy biorących udział w konkursie Wójt roku 2017. więcej »

   
 

Łaskarzew

18 marca 2018 r.

Zadecyduj

W bieżącym roku leżące nad Promnikiem miasto świętuje jubileusz 600- lecia. Prawa miejskie - na prośbę biskupa poznańskiego Andrzeja Łaskarza z Gosławic - nadał miejscowości w 1418 r. król Władysław Jagiełło. więcej »

   
 

Pow. siedlecki

17 marca 2018 r.

Powiat z herbem

Nawiązanie do bitwy pod Iganiami, atrybuty św. Archanioła Michała i rzeka - to główne symbole zawarte w nowym herbie powiatu siedleckiego. więcej »

   
 

Gm. Grębków

17 marca 2018 r.

Wymyśl hasło!

Gminna Biblioteka Publiczna wspólnie z parafią pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie zapraszają do udziału w konkursie polegającym na ułożeniu hasła patriotycznego. więcej »

   
 

Trzebieszów

16 marca 2018 r.

Pomnik na rocznicę

W ogłoszonym przez władze gminy konkursie na projekt pomnika z okazji 600-lecia Trzebieszowa zwyciężyła praca wykonana przez Roksanę Rak. więcej »

   
 

Biała Podl.

16 marca 2018 r.

Tym razem archeolog

Dział wiedzy o regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza miłośników historii na kolejne spotkanie. więcej »

   
 

Otwarcie procesu beatyfikacyjnego bp. Ignacego Świrskiego

15 marca 2018 r.

Był pełen Boga

Z racji 50 rocznicy śmierci bp. Ignacego Świrskiego 24 marca, w sobotę, bp Kazimierz Gurda otworzy jego proces beatyfikacyjny. więcej »

   
 

DIECEZJA

14 marca 2018 r.

Zmiany parafiach diecezji siedleckiej

W związku ze śmiercią dziekana dekanatu włodawskiego śp. ks. kan. Stanisława Dadasa, od 15 marca - decyzją bp. Kazimierza Gurdy - w kilku parafiach diecezji nastąpiły zmiany na stanowiskach proboszczów. więcej »

   
 

DIECEZJA

13 marca 2018 r.

Przed Dniem Świętości Życia

Diakonia życia Ruchu Światło-Życie zachęca - z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia - do organizowania drogi krzyżowej w intencji obrony życia, jak też do uczestnictwa w nabożeństwie w tym dniu. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z miłości do sztuki


Od 16 marca w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej można oglądać wystawę „Z miłości do sztuki”. Eksponaty pochodzą z Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Oddali hołd niezłomnym


Apele pamięci, marsze, składanie wieńców, wystawy, prelekcje, biegi - tak mieszkańcy regionu obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

PATRONAT "ECHO"


„Pielgrzym pokoju”
Rozpoczął się pierwszy etap Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Hasło tegorocznej, 14 już rywalizacji brzmi „Jan Paweł II - Pielgrzym pokoju”.
więcej »
Kapelan wyklętych
W piątek 2 marca na ekrany kin wszedł film „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych”. To filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski.
więcej »
Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego
W sobotę 24 marca, o 19.00, w siedleckiej katedrze odbędzie się koncert Msza F-dur J.M.K. Poniatowskiego.
więcej »
Niedziela Palmowa w Mordach
W niedzielę 25 marca, o 15.00, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta ze scenami z Misterium Męki Pańskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Być sobą
Kazania bp. Antoniego Pacyfika Dydycza OFM Cap nieodmiennie od lat przyciągają swoją lekkością, a zarazem szczerą troską, żarliwością, miłością do Kościoła i ojczyzny, wyrażanymi w prosty, bezpośredni sposób.
więcej »
Doświadczanie krzyża
Siedem rozważań drogi krzyżowej na siedem tygodni Wielkiego Postu. Krótkie, trafne i zróżnicowane medytacje do wspólnego i indywidualnego rozważania, dla dorosłych i młodzieży.
więcej »
Pamięci Martyny
„Kocham cię życie” - to hasło koncertu w wykonaniu poety Krzysztofa Cezarego Buszmana oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. 27 marca, 19.00, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zapraszamy!
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
Rdz 17, 3-9; Ps 105 (104), 4-5. 6-7. 8-9
Ewangelia:
J 8, 51-59

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR