15 listopada 2018 r. Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold

Pogoda: Siedlce

Numer 46
15-21 listopada 2018r.

menu

NEWS

Jak świętowaliśmy 11 listopada? Przegląd relacji w bieżącym wydaniu ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

 
 

Siedlce

14 listopada 2018 r.

O tym, co ważne

W sobotę 24 listopada w ramach VII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja” na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu „Nerka”. więcej »

   
 

SIEDLCE

14 listopada 2018 r.

Rysunki z Miasteczka

Siedlecka Galeria Kultura zaprasza na otwarcie wystawy rysunków z gry planszowej „Miasteczko. Siedlce w XX-leciu międzywojennym”. więcej »

   
 

Diecezja

13 listopada 2018 r.

Polak z sercem

11 listopada, w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ruszyła akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pn. „Polak z sercem”. więcej »

   
 

KRAJ

13 listopada 2018 r.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika

Organizatorzy jubileuszowej, 25 edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika serdecznie zapraszają do udziału! więcej »

   
 

Terespol

12 listopada 2018 r.

Warto zobaczyć

Do końca listopada w Prochowni w Terespolu można oglądać wystawę archeologiczną pt. „Pradawne Podlasie”. więcej »

   
 

Ulan Majorat

12 listopada 2018 r.

Szmaragdowy pasikonik

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XX Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Szmaragdowy pasikonik 2018”. więcej »

   
 

Kodeń

11 listopada 2018 r.

Przy pomniku odzyskania niepodległości

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Druga część obchodów miała miejsce na rynku przy Pomniku Odzyskania Niepodległości. więcej »

   
 

Biała Podlaska

11 listopada 2018 r.

Radosne świętowanie

Msze św. za ojczyznę, marsze, defilady, pikniki historyczne, festyny, wystawy - 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości obchodziliśmy w regionie wyjątkowo uroczyście. więcej »

   
 

Siedlce

10 listopada 2018 r.

Duszpasterstwo prawników zaprasza

18 listopada będzie miało miejsce kolejne spotkanie członków i sympatyków Duszpasterstwa Prawników Diecezji Siedleckiej. więcej »

   
 

Region

10 listopada 2018 r.

W rocznicę sakry

18 listopada, o 16.30 - w kościele parafialnym w Stoczku Łukowskim zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w intencji beatyfikacji Sługi Bożego bp. Szelążka. więcej »

   
 

Sesja rady miasta

9 listopada 2018 r.

Nowe nazwy ulic

Karola Lewandowskiego i Zachodnia - to nazwy nowo budowanych u w mieście. Pierwsza z nich prowadzi od ul. Piaskowej w kierunku osiedla Nowy Świat. Druga - biegnie w bok od Piasków Zamiejskich. więcej »

   
 

Region

9 listopada 2018 r.

Wspierają strażaków

W ostatnim czasie kilkanaście jednostek OSP w regionie otrzymało specjalistyczny sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia. więcej »

   
 

DIECEZJA

8 listopada 2018 r.

Zmyj szarość z ich życia

Artykuły higieniczne, kosmetyki, ręczniki i chemia - to rzeczy, które Caritas Diecezji Siedleckiej zbiera podczas akcji pn. „Zmyj szarość z ich życia” na rzecz osób bezdomnych - mieszkańców noclegowni w Białej Podlaskiej i Siedlcach. więcej »

   
 

WŁODAWA

8 listopada 2018 r.

Niewolnicy Maryi

Od 5 listopada do 7 grudnia w kościele św. Ludwika trwa nabożeństwo ofiarowania w niewolę miłości Jezusowi przez Maryję. więcej »

   
 

SIEDLCE

7 listopada 2018 r.

25-lecia KSM Diecezji Siedleckiej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej świętuje 25- lecie! Z tej okazji w dniach 24 i 25 listopada odbędą się uroczystości rocznicowe. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

7 listopada 2018 r.

Zajęcia o maluchach

Fundacja „Kurs na Miłość” zaprasza na warsztaty „W co się bawić z małym dzieckiem?”. Spotkanie odbędzie się 28 listopada. więcej »

   
 

ŻELECHÓW

6 listopada 2018 r.

II Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy

Już po raz drugi w tym roku organizowany jest Bezalkoholowy Bal Andrzejkowy, podczas którego młodzież udowodni, że alkohol nie jest wyznacznikiem dobrej zabawy. więcej »

   
 

BIAŁA PODL.

6 listopada 2018 r.

Andrzejki bez trunków

1 grudnia w sali konferencyjnej Bialskiego Centrum Kultury przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się bezalkoholowy bal andrzejkowy dla młodzieży. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wolność tańcem malowana


„Polskie DNA - wolność tańcem malowana” - widowisko muzyczne Alternatywnego Teatru Tańca LUZ - zainaugurowało cykl wydarzeń wpisujących się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Muzyczny spektakl został wystawiony w sali „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach 8 listopada. Chętnie będą mogli obejrzeć go także 11 i 27 listopad. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

100 lat Niepodległej


Siedleckie uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zainaugurowała Msza św. w intencji ojczyzny sprawowana w kościele pw. św. Józefa. Uczestniczyli w niej mieszkańcy miasta, organizacje społeczne, szkoły, służby mundurowe i samorządowcy. Po zakończeniu Eucharystii uroczyście odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Jest ona umiejscowiona na obelisku, który powstał staraniem wszystkich siedleckich parafii. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Wolności, gdzie miał miejsce dalszy ciąg jubileuszowych obchodów. [fot. Witold Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Otwórz się na cud uzdrowienia
Współczesny świat różni się od tego, któremu stawiał czoło za czasów swojego ziemskiego życia Jezus. Osiągnęliśmy ogromne postępy w dziedzinie medycyny, psychologii oraz opieki zdrowotnej. Jednak zdobycze te nie pozwoliły rozwiązać wszystkich problemów, z jakimi borykają się ludzie.
więcej »
Na tak!
Brak właściwych granic ochronnych w życiu każdego to poważny problem, a ból spowodowany agresją ze strony innych jest ogromny.
więcej »
Rekolekcje dla małżeństw
W dniach 16-18 listopada w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędą się rekolekcje dla małżeństw ph. Świętość w codziennym życiu.
więcej »
Przegląd Teatrów Obrzędowych
17 listopada, o 10.00, w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się II Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
 

SONDA

 

Światowy Dzień Ubogich jest okazją do...

pomocy potrzebujących

uświadomienia sobie, że bieda ma różne twarze

lekcją dzielenia się z drugim człowiekiem

przypomnienie, że miłosierdzie można czynić gestem i słowem

naukę, że czasem mniej znaczy więcejLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR