23 lipca 2017 r. Imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Pogoda: Siedlce

Numer 29
20-26 lipca 2017r.

menu

NEWS

W duchu przygotowań do jubileuszu 200-lecia powstania diecezji siedleckiej redakcja „Echa Katolickiego” wraz z Katolickim Radiem Podlasie i portalem podlasie24.pl zachęcają czytelników do udziału w dwóch konkursach: literackim i fotograficznym.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Propozycja Galerii Siedlce

21 lipca 2017 r.

Piknik Historyczny po raz czwarty

W niedzielę 30 lipca w Galerii Siedlce odbędzie się IV Piknik Historyczny. W latach poprzednich impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Siedlec i okolic, a rekonstrukcje walk oglądały setki widzów. więcej »

   
 

Praktyki w ZUS

21 lipca 2017 r.

Z myślą o studentach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na bezpłatne praktyki studenckie. - Nie zwlekaj - wypełnij formularz aplikacyjny i skontaktuj się z wybraną placówką zakładu - zachęca ZUS. więcej »

   
 

BIAŁA PODLASKA

20 lipca 2017 r.

Wybrali mural

Karolina Zielińska z Białej Podlaskiej jest autorką zwycięskiego projektu muralu, który ozdobi pustą ścianę kamienicy „Pod wieszczami”. Jej pomysł przypomnienia Podlaskiej Wytwórni Samolotów okazał się najciekawszy. więcej »

   
 

Polesia czar

20 lipca 2017 r.

Festiwal Pieśni Bagien 2017

Od 2 do 5 sierpnia w Woli Wereszczyńskiej k. Urszulina (pow. włodawski) odbywała się będzie kolejną edycję kameralnego festiwalu muzyki tradycyjnej Polesia białoruskiego, ukraińskiego i polskiego. więcej »

   
 

REGION

19 lipca 2017 r.

XXIV Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym

Tegoroczna, 24 edycja Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym organizowanych przez siedlecki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego będzie miała miejsce 2 i 3 września. więcej »

   
 

SIEDLCE

19 lipca 2017 r.

Nocleg w schronisku

W internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 przy ul. Kazimierzowskiej w okresie wakacji działa szkolne schronisko młodzieżowe, które oferuje tanie miejsca noclegowe. więcej »

   
 

Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych na Jasną Górę

18 lipca 2017 r.

Wspólnie wyruszmy na pielgrzymi szlak

W sobotę 5 sierpnia z warszawskiego kościoła św. Józefa wyruszy XXVI Piesza Pielgrzymka Niepełnosprawnych. Po raz 21 weźmie w niej udział grupa „Bł. Unitów Podlaskich” skupiająca przedstawicieli diecezji siedleckiej. więcej »

   
 

Gm. Garwolin

18 lipca 2017 r.

Powiadomią SMS-em

Samorząd uruchamia gminny system powiadomień SMS. Aby otrzymywać bezpłatne informacje, należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem świadczenia usług dostępny jest na stronie internetowej gminy (www. garwolin-gmina.pl). więcej »

   
 

Mazowsze

17 lipca 2017 r.

Dofinansują drogi

Blisko 7,3 mln zł pochodzących z rezerw ministerstwa spraw wewnętrznych i administracji zostanie przeznaczonych na odbudowę dróg zniszczonych w wyniku intensywnych opadów deszczu. więcej »

   
 

KRAJ

16 lipca 2017 r.

Hostia dla chorych na celiakię

Dotąd osoby chore na celiakię mogły przyjmować Komunię św. pod postacią wina, obecnie mogą ją przyjmować pod postacią hostii niskoglutenowych. więcej »

   
 

Noclegownia po remoncie

16 lipca 2017 r.

Gotowi do sezonu

Schronisko dla bezdomnych przy ul. Brzóstówieckiej przeszło metamorfozę. - Już dzisiaj jesteśmy gotowi do sezonu. Niestety, liczba bezdomnych z roku na rok jest większa - mówi kierownik MOPS. więcej »

   
 

Miasto kupuje nowe autobusy

15 lipca 2017 r.

Nowoczesne i ekologiczne

Jeszcze w tym roku na ulice miasta wyjadą dwa nowe autobusy komunikacji miejskiej. Za ponad 1,7 mln zł Miejski Zakład Komunikacyjny zakupi dwa pojazdy marki Scania Citywide LF. więcej »

   
 

Siedlce

14 lipca 2017 r.

Drożej, ale z ulgami

O 10 zł więcej, czyli 160 zł miesięcznie, zapłacą rodzice za pobyt dziecka w żłobku w wymiarze do dziesięciu godzin dziennie. więcej »

   
 

Letni zjazd młodych

12 lipca 2017 r.

Z Bogiem i bliźnim

Ojcowie oblaci zapraszają do Kodnia na kolejny Festiwal Życia. Hasłem spotkania będą słowa: „Bądź dobry jak chleb”. więcej »

   
 

JANÓW PODL.

12 lipca 2017 r.

Sympozjum naukowe

29 sierpnia w gmachu janowskiego Zespołu Szkół, dawnym Seminarium Duchownym, odbędzie się sympozjum naukowe „Diecezja Janowska czyli Podlaska w latach 1818-1867”. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uroczystości pogrzebowe ppor. L. Taraszkiewicza


Ppor. Leon Taraszkiewicz „Jastrząb” wrócił do Włodawy. Prochy bohatera zostały przywiezione 15 lipca do klasztoru oo. Paulinów, a 16 lipca odbył się jego pogrzeb.(fot. JS, IPN)

FOTOGALERIA

Św. Michał Archanioł w Siedlcach


Od 14 do 16 lipca w siedleckiej parafii św. Józefa gościła kopia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech.

PATRONAT "ECHO"


Ważny temat: agresja
Jak skutecznie przeciwdziałać agresji? - to hasło XXVI Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców zaplanowanego na 16 września. Już dziś zachęcamy do udziału w spotkaniu.
więcej »
Święto miasta
Kino w plenerze, „międzypokoleniowa potańcówka”, szereg atrakcji dla dzieci oraz koncerty znanych i lubianych gwiazd - to główne atrakcje Dni Łosic 2017. Trzydniowy cykl imprez startuje w piątek, 21 lipca.
więcej »
Dziękując za dar wolnej ojczyzny
Czym jest pielgrzymka konna? To niewątpliwie opuszczenie swego środowiska i udanie się w drogę ku miejscu świętemu, aby tam spotkać się z Bogiem lub Jego świętymi.
więcej »
 

POLECAMY


Co wiemy o całunie?
Na całun natknąłem się jako student przed 45 laty, kiedy wysłano mnie, abym towarzyszył komisji ekspertów, których mianował kard. Michele Pellegrino w roku 1969, i zostałem przez to płótno zdobyty.
więcej »
Konkurs na jubileusz
W duchu przygotowań do jubileuszu 200-lecia powstania diecezji siedleckiej redakcja „Echa Katolickiego” wraz z Katolickim Radiem Podlasie i portalem podlasie24.pl zachęcają czytelników do udziału w dwóch konkursach: literackim i fotograficznym.
więcej »
 

SONDA

 

Czy wybierasz się na pielgrzymkę na Jasną Górę?

tak, kto raz spróbował - wraca na szlak

będzie to mój pierwszy raz

nie, to nie dla mnie

obawiam się, że zabraknie mi sił

nie wyobrażam sobie wakacji bez dwutygodniowych rekolekcji w drodzeLITURGIA SŁOWA


Niedziela
Czytania:
Mdr 12,13.16-19; Ps 86,5-6.9-10.15-16a ;
Rz 8,26-27

Ewangelia:
Mt 13,24-43

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR