23 listopada 2017 r. Imieniny obchodzą: Adela, Felicyta, Klemens

Pogoda: Siedlce

Numer 47
23-29 listopada 2017r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Region

23 listopada 2017 r.

Zaproszenie na warsztaty

Placówki kulturalno-oświatowe z naszego regionu organizują różnego rodzaju bożonarodzeniowe szkolenia i warsztaty. więcej »

   
 

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

23 listopada 2017 r.

Dar mieszkańców ziemi siedleckiej

​3 grudnia, o 16.00, przy ul. Piłsudskiego 70 - w 150 rocznicę urodzin patrona ulicy - odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy. więcej »

   
 

ZHR pomaga katolikom na Ukrainie

22 listopada 2017 r.

Akcja „Paczka” - przyłącz się!

Rusza zbiórka darów przeznaczonych dla katolickich rodzin z polskimi korzeniami należących do parafii Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu na Ukrainie. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji „Paczka” organizowanej przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. więcej »

   
 

Zmiana nazwy ulicy

22 listopada 2017 r.

Nie było jedności, będzie Krasickiego

Siedlecka ulica Leona Kruczkowskiego będzie nosiła nazwę arcybiskupa Ignacego Krasickiego. Wcześniej mieszkańcy ul. Kruczkowskiego zwrócili się do prezydenta z wnioskiem, aby ulica, przy której mieszkają, nosiła nazwę Jedność. Mieszkańcy więcej »

   
 

DIECEZJA

21 listopada 2017 r.

Dzień skupienia dla organistów

W trosce o właściwą formację duchową i intelektualną organistów, każdego roku z okazji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, diecezjalna komisja ds. muzyki kościelnej organizuje dzień skupienia dla organistów posługujących w naszej diecezji. więcej »

   
 

Dęblin

21 listopada 2017 r.

Noc listopadowa

Od wielu lat pod koniec listopada na uczelniach wojskowych obchodzony jest Dzień Podchorążego. więcej »

   
 

Spotkanie z dr. Szczepanem Kalinowskim

20 listopada 2017 r.

Janowskie konie w kulturze polskiej

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza 23 listopada, o 17.00, na spotkanie z historykiem dr. Szczepanem Kalinowskim. więcej »

   
 

Gm. Urszulin

20 listopada 2017 r.

Już kopią

Gminny Zakład Usług Komunalnych rozpoczął budowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Rozłożona na trzy lata inwestycja obejmuje budowę kanalizacji w miejscowościach Zabrodzie, Urszulin i Andrzejów oraz budowę wodociągów w części miejscowości Andrzejów i Grabniak. więcej »

   
 

Wola Gułowska

19 listopada 2017 r.

Będą recytować

Finał tegorocznego Wojewódzkiego Przeglądu Recytatorskiego Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. F. Kleeberga odbędzie się 25 listopada w Domu Kultury-Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków. więcej »

   
 

Biała Podl.

19 listopada 2017 r.

Podaruj książkę

Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęca czytelników do udziału w akcji charytatywnej, której celem jest obdarowanie książkami dzieci spędzających święta bez rodzin. więcej »

   
 

Region

18 listopada 2017 r.

Człowiek od zadań specjalnych

Ekipa VITOexTrEAM zaprasza do udziału w spotkaniu z Przemkiem Kossakowskim, autorem cyklu programów: „Kossakowski. Szósty zmysł”, „Inicjacja”, „Być jak…”. więcej »

   
 

Specjaliści będą na miejscu

18 listopada 2017 r.

Będzie przychodnia

Podczas listopadowej sesji samorządowcy z Kąkolewnicy wyrazili zgodę na wydzierżawienie szpitalowi powiatowemu w Międzyrzecu Podlaskim budynku, w którym od marca 2018 r. ma świadczyć usługi zdrowotne mieszkańcom gminy. więcej »

   
 

Gm. Kąkolewnica

17 listopada 2017 r.

Zaprojektuj kartkę

Do 1 grudnia uczniowie szkół z terenu gminy mogą zgłaszać swoje propozycje do konkursu na „Bożonarodzeniową kartkę świąteczną”. więcej »

   
 

Siedlce

17 listopada 2017 r.

Miasto moje, a w nim…

23 listopada w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się premiera tomu poezji Eugeniusza Kasjanowicza „w Tobie - miasto Moje…”. więcej »

   
 

Siedlce

16 listopada 2017 r.

Marsz Pokutny Różańcowy

W niedzielę 26 listopada ulicami Siedlec tradycyjnie już przejdzie Marsz Pokutny Różańcowy. więcej »

   
 

ARiMR informuje…

16 listopada 2017 r.

Mija termin składania wniosków

Tylko do poniedziałku 20 listopada mazowiecki oddział regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski od rolników, których gospodarstwa ucierpiały w wyniku klęski żywiołowej. więcej »

   
 

SIEDLCE

15 listopada 2017 r.

Koncert Zespołu Muzyki Dawnej „Jerycho”

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej zaprasza na koncert Zespołu Muzyki Dawnej Jerycho, który odbędzie się w katedrze siedleckiej 22 listopada (środa), w liturgiczne wspomnienie św. Cecylii. więcej »

   
 

Siedlce

15 listopada 2017 r.

Zatruty humor

Groza, szalone zwroty akcji i śmiech do rozpuku - to główne elementy spektaklu „Arszenik i stare koronki”, który będzie można zobaczyć 25 listopada na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów „Sztuka plus Komercja”. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż fotografii


Do 5 grudnia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach można oglądać wystawę fotografii „Siedlce - moje miasto” Jarosława Grudzińskiego. - Autor wystawy jest mistrzem w operowaniu światłem, a Siedlce na jego zdjęciach wyglądają przepięknie - podkreślił podczas wernisażu wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki. [fot. KK]

FOTOGALERIA

Pogrzeb ostatniego wyklętego


W Trzebieszowie pochowano ostatniego żołnierza podziemia antykomunistycznego - chor. Antoniego Dołęgę, ps. Znicz. Wolna Polska to jego pośmiertne zwycięstwo - napisał w liście prezydent RP Andrzej Duda. Żołnierz AK i WiN ukrywał się aż do śmierci w 1982 r. Jego szczątki odnaleziono w czerwcu tego roku w miejscowości Popławy-Rogale w gminie Trzebieszów. Bp Kazimierz Gurda, który przewodniczył Mszy św. pogrzebowej A. Dołęgi 19 listopada, powiedział, że po 35 latach od jego śmierci nadzieje o wolności ojczyzny się spełniły. [fot. MG]

PATRONAT "ECHO"


Historia skarbnicą mądrości - konkurs
W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w 2018 r., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.
więcej »
Tablica pamiątkowa
3 grudnia w Siedlcach odbędzie się uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy dedykowanej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu z okazji 150 rocznicy jego urodzin.
więcej »
Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017
NoveKino Siedlce organizuje Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017. Wydarzenie ukierunkowane jest na promocję filmów, które wpisując się w polską i światową kinematografię o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych, stanowią zapis historii i kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Boży poradnik antydepresyjny
Słowa Jezusa dzieją się dzisiaj! On zajmuje się teraźniejszością! Bóg nie przyjdzie do ciebie kiedyś! On przychodzi teraz i tu, gdzie jesteś!
więcej »
Lekarstwo nieśmiertelności
Ojcowie Kościoła uważali Eucharystię za źródło wszystkiego: Kościoła, zbawienia naszego ciała, powołania stworzenia i materii.
więcej »
 

SONDA

 

Żołnierze wyklęci są dla mnie...

symbolem bezgranicznej miłości do ojczyzny

wyrazem świadomości, że komunizm zniewala

przykładem idealizmu, który prowadził do śmierci

dowodem na to, że prawda historyczna zawsze ujrzy światło dzienneLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
1 Mch 2,15-29; Ps 50 1-2.5-6.14-15
Ewangelia:
Łk 19,41-44

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR