17 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Pogoda: Siedlce

Numer 28
12-18 lipca 2018r.

menu

NEWS

Dobra spowiedź. Czyli jaka? Podpowiedź w kolejnym odcinku cyklu NA MARGINESIE KATECHIZMU. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

Pow. łukowski

16 lipca 2018 r.

Piknik parafialny

Parafia pw. św. Marii Magdaleny w Tuchowiczu organizuje w niedzielę 29 lipca Parafialny Piknik Rodzinny. więcej »

   
 

Wólka Plebańska

16 lipca 2018 r.

Rodzinnie

29 lipca, o 15.00, na boisku sportowym rozpocznie się piąta edycja biesiady rodzinnej. W programie współorganizowanego przez sołectwo wydarzenia znajdzie się tradycyjnie wiele atrakcji dla uczestników w każdym wieku. więcej »

   
 

Region

15 lipca 2018 r.

Pociągiem nie pojedziesz

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu modernizacji linii kolejowej nr 7 Warszawa - Dęblin, od 16 lipca zostaje całkowicie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Świder - Otwock. więcej »

   
 

REGION

15 lipca 2018 r.

Na zdrowie i kulturę

Radni sejmiku województwa mazowieckiego zadecydowali o przekazaniu ponad 21 mln zł dodatkowych środków na wsparcie inwestycji w szpitalach i instytucjach kultury. więcej »

   
 

RADZYŃ PODL.

14 lipca 2018 r.

Rewitalizacja za milion

​Zarząd województwa lubelskiego przyznał miastu dofinansowanie na rewitalizację parku. Wynosi ono ok. 1,1 mln zł. więcej »

   
 

Policja ostrzega

14 lipca 2018 r.

Straciła pieniądze

Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi za pośrednictwem portali społecznościowych. Sprawcy często podają się za amerykańskich żołnierzy, przebywających na misji w Afganistanie. W ten sposób 42-letnia bialaczanka straciła 8 tys. zł. więcej »

   
 

Rusza nabór

13 lipca 2018 r.

Kształć się w DSMK

Owocem II Synodu Diecezji Siedleckiej jest nowy regulamin pracy organistów, który wejdzie w życie w 2019 r. więcej »

   
 

Wielki remont

13 lipca 2018 r.

Bezpieczeństwo i komfort

Widać już pierwsze efekty przebudowy linii kolejowej Biała Podlaska - Terespol, ale najważniejsze elementy modernizacji wciąż jeszcze przed nami. więcej »

   
 

Informacja

12 lipca 2018 r.

Modlitwa o pokój

Ruszyła rejestracja na uroczystość inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. więcej »

   
 

Inwestycje

12 lipca 2018 r.

Znikną Smerfy

Ze ścian Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach znikną Smerfy i inne bajkowe postacie. Wszystko za sprawą planowanego remontu. więcej »

   
 

Region

11 lipca 2018 r.

Zarezerwuj termin

W najbliższych dniach mieszkanki regionu będą miały kolejną okazję do przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych. więcej »

   
 

Pomysł na rewitalizację parku

11 lipca 2018 r.

Na początek remont alejek?

Karol Tchórzewski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Siedlec, ma pomysł na rewitalizację parku „Aleksandria”. więcej »

   
 

REGION

10 lipca 2018 r.

Alzheimer! Jak żyć?

19 lipca w sali konferencyjnej siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Piłsudskiego 38 odbędzie się spotkanie inaugurujące trzyletni projekt „Alzheimer! Jak żyć?”. więcej »

   
 

SIEDLCE

10 lipca 2018 r.

Miłość w czasach zarazy

18 lipca w ramach cyklu Kino Konesera kino Helios zaprezentuje film „Zimna wojna”. Twórcy nagrodzonej Oscarem „Idy” przeniosą nas tym razem do lat 50 i 60 XX w., do stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. więcej »

   
 

Uhonorowany za zasługi

9 lipca 2018 r.

Pierwszy obywatel miasta

Podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta uhonorowano Mieczysława Tokarskiego. Włodawianin otrzymał godność Primus civis urbis Vlodaviae. więcej »

   
 

Miliony na drogę

9 lipca 2018 r.

Współpraca się opłaca

Są pieniądze na budowę ciągu drogowego: ul. Sitkowskiego - bł. Męczenników Podlaskich - Podlaskiej. Pieniądze - 4 mln zł - pochodzą z rządowego programu budowy dróg lokalnych. więcej »

   
 

Parczew

8 lipca 2018 r.

Skatepark do końca września

Burmistrz Paweł Kędracki podpisał umowę z jedną z lubelskich firm, która do końca września wybuduje skatepark. więcej »

   
 

Diecezja

7 lipca 2018 r.

Hosanna Festiwal coraz bliżej

Jeszcze do 19 lipca przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival 2018. więcej »

   
 

Policja apeluje o ostrożność

6 lipca 2018 r.

Uwaga na oszustów

W ostatnich dniach oszuści znowu się uaktywnili. Tylko w minionym tygodniu policjanci odebrali kilkanaście telefonów informujących o próbie wyłudzenia. więcej »

   
 

Ruszyły przygotowania do EDD

5 lipca 2018 r.

Pontonowym mostem na Ukrainę

Radni powiatowi przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Wola Uhruska na organizację Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa Zbereże - Adamczuki. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Ojciec Mateusz w Siedlcach


Na kilka dni planem zdjęciowym serialu „Ojciec Mateusz” stały się Siedlce. To właśnie w tym mieście ksiądz z Sandomierza rozwiąże zagadkę kryminalną związaną z Muzeum Diecezjalnym. [fot. KO]

FOTOGALERIA

600 lat parafii


Na skwerze 600-lecia w zegarze słonecznym ukryta została kapsuła czasu zawierająca m.in. list do przyszłych pokoleń. Poświęcono pomnik św. Jana Pawła II, a w kościele intronizowano relikwie Papieża Polaka. W ten sposób zbuczynianie uczcili 600 lat istnienia parafii i miejscowości. [fot. LA]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Hosanna Festival
Chcesz spędzić rewelacyjnie ostatni weekend wakacji? Mamy coś dla Ciebie! Dwa dni wypełnione brzmieniem muzyki z przesłaniem, radością i tańcem razem ze wspaniałymi ludźmi, dla których Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem! A może jesteś uzdolniony muzycznie: grasz lub śpiewasz?
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Dni Łosic
Koncerty gwiazd, kabaret, kino plenerowe, potańcówka i moc innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy wezmą udział w tegorocznych Dniach Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 20-22 lipca na targowicy miejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka na trudne czasy
Czego możemy nauczyć się od benedyktyńskich mnichów? Jak w dzisiejszym, coraz bardziej zeświecczonym świecie zachować więź z Chrystusem i głosić Dobrą Nowinę? Na te pytania odpowiada Rod Dreher w książce „Opcja Benedykta”.
więcej »
Drzwi do Bożej prawdy
Jeśli nasze próby lektury Pisma Świętego kończyły się niepowodzeniem, możemy zacząć w inny sposób. Autorzy „Biblii opowiedzianej” postanowili swoimi słowami zrelacjonować tę trudną księgę.
więcej »
Piękno uwiecznione
Zwiedzenie wiecznego miasta to pragnienie wielu osób. Tym, dla których pozostaje w sferze marzeń, polecamy albumy w szczególny sposób przybliżające piękno i majestat Watykanu.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek XV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
Iz 7,1-9; Ps 48 (47), 2-3b. 3c-4. 5-6. 7-8 ;
Mt 11,20-24

Ewangelia:
Mt 11,20-24

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR