20 września 2018 r. Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
20-26 września 2018r.

menu

NEWS

W numerze relacja z diecezjalnej pielgrzymki do Krakowa będącej dziękczynieniem za jubileusz 200-lecia diecezji!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie

Aktualności

 
 

SIEDLCE

19 września 2018 r.

Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo

23 października w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbędzie się trzecia edycja Konkursu Piosenki Religijnej „Cantate Deo”. więcej »

   
 

KOTUŃ

19 września 2018 r.

Światowy dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego

W niedzielę 7 października, o 11.30, w parafii św. Antoniego odprawiona zostanie Msza inaugurująca pierwsze w naszej diecezji obchody Światowego Dnia Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego. więcej »

   
 

SIEDLCE

18 września 2018 r.

Organy znów zachwycą

W niedzielę 30 września, o 19.15, odbędzie się pierwszy koncert z jesiennego sezonu Wieczorów Muzycznych przy organach Wagnera. więcej »

   
 

PRATULIN

18 września 2018 r.

VIII Pielgrzymka Mężczyzn

Hasło Bóg - Honor - Ojczyzna towarzyszyć będzie zgromadzonym w sanktuarium pratulińskim podczas VII Pielgrzymki Mężczyzn, organizowanej prze Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej. więcej »

   
 

KODEŃ

17 września 2018 r.

Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów Złota Róża

22 września w Kodniu odbędzie się Zjazd Apostolatu Modlitwy i Postu za Kapłanów „Złota Róża”. Zjazd rozpocznie się koncertem, zawiązaniem wspólnoty i uroczystym powitaniem. więcej »

   
 

RYKI

17 września 2018 r.

W hołdzie Niepodległej

30 września, o 16.00, w sali kina Renesans rozpocznie się koncert Macieja Miecznikowskiego ph. „Jak długo w sercach naszych”. Niedzielna impreza wpisuje się w realizację programu „Niepodległa” ukierunkowanego na włączenie mieszkańców gminy w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości. więcej »

   
 

Parczew

16 września 2018 r.

Jarmark pszczelarski

Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” oraz pszczelarze ziemi parczewskiej zapraszają na kolejny, czwarty już Jarmark Pszczelarski. Tym razem wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 23 września w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3. więcej »

   
 

Łuków

16 września 2018 r.

Zaprojektuj plakat

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej wspólnie z Muzeum Regionalnym zapraszają mieszkańców regionu do udziału w konkursie plastycznym polegającym na zaprojektowaniu plakatu o tematyce niepodległościowej. więcej »

   
 

Gm. Urszulin

15 września 2018 r.

Pamiętają

24 września, o 13.00, przy Kopcu Chwały w Wytycznie rozpoczną się uroczyste obchody 79 rocznicy bitwy pod Wytycznem. W programie poniedziałkowego spotkania znajdzie się m.in. Msza św., apel poległych. więcej »

   
 

Region

15 września 2018 r.

Szczepią lisy

Jeszcze do środy 26 września na terenie Lubelszczyzny i Mazowsza potrwa akcja jesiennego szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie. Pakiety ze szczepionką będą zrzucane z samolotów w ilości 20 - 30 dawek na 1 km2. więcej »

   
 

Caritas informuje

14 września 2018 r.

Kromka chleba dla sąsiada

Pomoc osobom cierpiącym niedostatek, starszym, samotnym i opuszczonym - to cel ogólnopolskiego programu „Kromka Chleba dla sąsiada”, w który włącza się Caritas Diecezji Siedleckiej. więcej »

   
 

Biała Podlaska

14 września 2018 r.

Warsztat Caritas świętuje jubileusz!

Od 10 lat jest drugim domem dla osób niepełnosprawnych z powiatu bialskiego i miasta. 20 września, o 10.00, Warsztat Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, świętuje jubileusz. więcej »

   
 

Zbuczyn

13 września 2018 r.

Święto pieczonego ziemniaka

23 września, o 13.00, w Januszówce rozpocznie się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza organizowana jest w gminie Zbuczyn już po raz siódmy. więcej »

   
 

Zbuczyn

13 września 2018 r.

Nabór do zespołów

Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie ogłasza nabór do zespołów, sekcji i grup artystycznych na rok 2018/2019. Szczegóły na plakacie informacyjnym oraz w GOK pod nr. Tel. 500-799-675. więcej »

   
 

Siedlce

12 września 2018 r.

Nabór do studium

18 września, o 10.00, w Zespole Szkół Muzycznych przy ul. Podlaskiej 14 odbędzie się przesłuchanie wstępne dla kandydatów do Diecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej, na rok szkolny 2018/2019. więcej »

   
 

DIECEZJA

12 września 2018 r.

Piłka w grze

Po raz kolejny organizowana jest Liga Ministrancka, do udziału w której zachęcani są ministranci i lektorzy. Ponieważ formuła najbliższej edycji LM dostosowana została do Ogólnopolskiego Turnieju KNC, tegoroczne rozgrywki uwzględnią trzy kategorie wiekowe. więcej »

   
 

Siedlce

11 września 2018 r.

Wojna i miłość

W poniedziałek 24 września w ramach cyklu Kino Kobiet kino Helios zaprezentuje film „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona. więcej »

   
 

Długoletni spór

11 września 2018 r.

Majątkowe zawirowania

Gmina Wyznaniowa Żydowska z Warszawy ubiegała się o zwrot kamienicy przy pl. Wolności 2 w Białej Podlaskiej. Sąd Apelacyjny w Lublinie nie przychylił się do jej roszczeń. więcej »

   

ARCHIWUM - Aktualności

 
 


 
 

 

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Wojsk Lądowych


9 września w Siedlcach gościł minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas wizyty inaugurującej obchody Święta Wojsk Lądowych zapowiedział, że w mieście stacjonować będzie 18 „Żelazna” Dywizja Zmechanizowana stanowiąca czwarty tego typu związek taktyczny w Polsce. [fot. Leszek Sawicki]

FOTOGALERIA

Dożynki diecezjalne


W święto Narodzenia NMP rolnicy z diecezji przybyli do sanktuarium maryjnego w Woli Gułowskiej na swoje doroczne święto. Pod przewodnictwem biskupa siedleckiego przedstawiali Panu Bogu owoc tegorocznego trudu pracy. Główny punkt uroczystości - Eucharystię poprzedziło widowisko obrzędowe przygotowane przez miejscowy Dom Kultury w nawiązaniu do polskiej i chrześcijańskiej tradycji. Mszy św. w intencji rolników przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Starostami tegorocznych dożynek byli Barbara i Krzysztof Komarowie z miejscowości Żurawiec. Na zakończenie Mszy św. dokonano błogosławieństwa ziarna siewnego. To wyraz upraszania Bożego błogosławieństwa na nowy rok pracy rolniczej. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
OSG 2018
Europejskie Centrum Biznesu oraz Prezydent Miasta Siedlce, mają zaszczyt i przyjemność zaprosić do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018.
więcej »
Stadion Młodych
Kochani, z serca zapraszamy na rekolekcje STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary, które odbędą się 6 października na PGE Narodowym w Warszawie.
więcej »
Książka jako lekarstwo na samotność
„Książka dla Hospicjum” - finał akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej planowany jest na 13 października, kiedy to przypada Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej.
więcej »
Wychowanie - ważna sprawa
Pytanie „Jak skutecznie przeciwdziałać agresji?” stanie się centrum rozważań uczestników XXVII Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 29 września.
więcej »
20 lat I KLO
29 września I Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach będzie obchodziło uroczystość 20-lecia swojego istnienia.
więcej »
Badania laryngologiczne
19 i 20 września, od 8.00 do 14.00, w przychodni AS-MED w Siedlcach będą prowadzone bezpłatne badania laryngologiczne.
więcej »
Przed Orszakiem św. Mikołaja
„Aby podobać się Bogu i ludziom - św. Mikołaj i św. Stanisław Kostka w oczach dzieci i młodzieży” - to hasło ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego ogłoszonego przez parafię pw. św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Polowanie na Matkę
To opowieść o odwiecznej walce zła z dobrem. O sile polskiej tożsamości, która sprawia, że naród jest nie do pokonania.
więcej »
Bez zafałszowań
Mówić dzisiaj o „chrześcijańskich fenomenach mistycznych” znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania.
więcej »
 

SONDA

 

Jak rozpoznać powołanie?

dużo się modlić, prosząc o światło Ducha Świętego

wypatrywać znaków

nie jest to możliwe - zawsze pozostaną wątpliwościLITURGIA SŁOWA


Czwartek XXIV tygodnia okresu zwykłego
Czytania:
1 Kor 15, 1-11; Ps 118 (117), 1b-2. 16-17. 28-29 ;
Łk 7, 36-50

Ewangelia:
Łk 7, 36-50

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR